» »

Symbian s60 - varnost?

Symbian s60 - varnost?

Poldy ::

Dobil sem prvi telefon s tem operacijskim sistemom in sem popolni amater glede softwarea...

Zanima me predvsem to, če stalno nalagaš aplikacije, ali vse skupaj kasneje postane nestabilno?

Ali lahko naložiš nov, svež sistem in starega "štekajočega" povoziš?

2g00d4u ::

V času N7650, ki je tudi imela symbian, je obstajala ena koda (mislim da *#7370#) ki ti je postavla vse nazaj na stanje, kot je bilo ko si ga dobil iz trgovine. Predvidevam da še ima nekje eno kopijo os ji prepiše staro v svežo. Pazi se programov iz P2P omrežja. Velikokrat vsebujejo viruse. Obstajajo pa seveda antivirusni programi.

OS je zelo dober. Programov pa mali milijon

LP

Poldy ::

Nekje sem prebral:

typing in ‘*#7370#’ works with older Series 60 smartphones, 'Dial'+'*'+'3' while powering on for newer ones, procedures for UIQ and Series 80 units are in the manual

Na svojem še nisem probal... na lastno odgovornost!

V glavnem - očitno je res že v telefonu varnostna kopija sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

Vanadium ::

naj kdo pove če proba:D

Buldožer ::

No sej lahko na novo naložiš sistem tudi preko Nokia Software Updater-ja. Tko da mislm da ni potrebe, da bi kode upisoval. Je pa res, da ti vedno naloži le nejnovejšo verzijo OS-a.
Več glav več ve. No, ni nujno!

Vanadium ::

*#7370# deluje (probano na e61i) telefon popolnoma resetiran na orginalne nastavitve0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

ales85 ::

Jaz sem poskusil *#7370# ampak nisem bil "zadovoljen". Ponastavilo je le splošne stvari. Sem pa poskusil tisto drugo, ob vklopu telefona drži "kliči" + zvezdica + številka 3 in se telefon (Nokia 6120) popolnoma resetira/ponastavi. Deluje odlično.

LP Aleš

Dr_M ::

*#7370# je softreset, kombinacija klici+3+* je hardreset.
ceprov hard resetu pravijo format, je to format samo flash pomnilnika, torej zbrise se vse, kar je bilo nalozeno izven tovarne, sam sistem in ugrajeni programi pa, logicno, ostanejo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia E5 OS

Oddelek: Mobilne tehnologije
111728 (1577) pi pawr
»

Odklep menuja pri nokiji 6303??

Oddelek: Mobilne tehnologije
5819 (716) Vanadium
»

symbian nov firmware nov OS (simobil)

Oddelek: Mobilne tehnologije
191773 (1189) Dr_M
»

n95 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
201816 (1524) shadeX
»

Updatanje software-a na telefonu preko bluetooth adapterja?

Oddelek: Mobilne tehnologije
151482 (1307) Goldee

Več podobnih tem