» »

Creative s Kamnom dobro konkurira Appleu

Creative s Kamnom dobro konkurira Appleu

Guardian - Proizvajalec glasbene račualniške opreme Creative zadnje čase v najnižjem razredu MP3 predvajalnikov meša štrene Applu. Njihovemu iPodu Shufflu so nasproti postavili Zen Stone, ki je po dimenzijah dokaj podoben konkurentu, po funkcionalnosti pa je daleč pred njim. Pesmi lahko nanj nalagate kar z naprednim sistemom povleci in spusti, opremljen je z revolucionarno funkcijo - zaslonom, za nameček pa stane približno polovico cene najmanjšega Jabolčnika. Po novem so Zen Stone posodobili z različico Plus, ki je opremljena z OLED prikazovalnikom, vgrajenim mikrofonom, uro, štoparico in grafičnim izenačevalnikom.

Izvorna novica.

18 komentarjev

madmitch ::

Ja ampak ni iPod, ni fancy.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

;-) ::

Po pravici//iz srca rečeno je grd, da bolj nebi mogel biti. Btk za par evrov, sam to je lih tako taki star tranzistorček.

Matek ::



Meni se zdi lepši od Shuffla.

Primerjava velikosti: klik.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

opeter ::

Sploh ni grd. Sploh pa ti lepi zaobljeni robovi. Kar pa je najbolj važno: ni bel. :D

Nerdor ::

Zanimivo! Morali bi še napisati, da se ga ne meče kot kamen. :)
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

desperados ::

Ja najbrž pa baterija ni niti slučajno podobnih zmogljivosti kot pri jabolčnih predvajalnikih. Dobro je to, da ni potrebno zraven vlačiti podstavka tako kot pri Shuffle ampak zadostuje navaden kabel.

Mogoče je pa še boljša rešitev en od onih kitajskih iFejkov ki zgleda natanko tako kot applova prava zadeva, le da se obnaša bolj kot nek ceneni mp3 predvajalnik. A kljub temu še vedno služi svojemu namenu.

Roadkill ::

>> Mogoče je pa še boljša rešitev en od onih kitajskih iFejkov ki zgleda natanko tako kot applova prava zadeva, le da se obnaša bolj kot nek ceneni mp3 predvajalnik.

Ja, za ljudi, ki jim je važen samo imiđ, je to super varjanta.
Enim nam je pa vseeno, če kupimo neznansko grd predvajalnik, ki je enostavno odličen. Samo potem smo primorani, da ga okoli nosimo v žepu ali torbi, iPodovci si ga pa lahko okrog vratu obesijo in se pol pi*ke na njih lepijo... :(

edit: Poleg tega je tale stone za moje pojme toliko lepši od šafla, da se človek zamisli, kaj se grejo pri applu. :)
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Looooooka ::

Koga briga ce je "grd"... Apple za moje pojme tud ni glih miss slovenije.
In ze kar se tice cene in loastnosti playerja je avtomaticno kar se mene tice boljsa izbira.
Apple je itak sam napihnjena zadeva, ki dejansko ne omogoca nic vec kot konkurenca. Uspel jim je sam to da namest da bi si prizadeval za neke univerzalne prikljucke in protokole so rajs tok kesha zmetal v reklamo da zdej delajo avtomobile in letala s podporo za ipode?
Visek neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

IceIceBaby ::

Samo so res neumni pri Applu. Ta iPod jim je prinesel samo dodatne probleme, ker zdaj ne vejo kam z vsem denarjam, ki ga prinašajo iPodi. Halo, res nevem kaj je Jobsu.

zaj_tam ::

Leet. Kje se to dobi pri nas?

Wirko ::

Ipod ima ravno tisti "univerzalni priključek in protokol", ki mu omogoča upravljanje z različnih znamk avtoradiev, glasbenih stolpov, povezavo s tekaškimi copati, kolesom od hrčka, ožemalnikom limon, etc-c-c, kar je vse tudi pripomoglo k njegovemu uspehu.

Mu pa seveda manjka kakšen drug univerzalni protokol... ampak ni opaziti, da bi mu to škodilo.
[:4{#]

Mavrik ::

V bistvu ma večina takih avtoradij kar lepo USB štekar, ki zna prebrati MP3je tudi s spominskih kartic, kar pomeni da zna brati mp3je tudi z vsakega normalnega mp3 playerja. Edino debilen Apple rabi neke svoje fore.
The truth is rarely pure and never simple.

CCfly ::

Daj no, kot da iPod ne more delati kot mass storage device.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Matek ::

CCFly, sori, ampak ne more. Vsaj ne v pravem smislu. Če naložiš glasbo nanj z iTunesi, so imena fajlov in te zadeve nalašć pokvarjene, tako da jih recimo zgoraj omenjen avtoradio ne zna kar tako prebrati oz. v najboljšem primeru dobiš ven nekaj brez imena in moraš ugibati kaj je.

Če ga pa uporabiš kot pravi mass storage device, potem pa sam noče predvajati tistega, kar je na njem, tako da ti prav nič ne koristi.

Mavrik, s komentarjem "edino debilen Apple rabi svoje fore" se ne bi strinjal. Kot je kst napisal zgoraj, to jim pač prinaša kupe denarja, njim je v interesu, da poskusijo ostale zblokirati.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mavrik ::

Mavrik, s komentarjem "edino debilen Apple rabi svoje fore" se ne bi strinjal. Kot je kst napisal zgoraj, to jim pač prinaša kupe denarja, njim je v interesu, da poskusijo ostale zblokirati.


Seveda je to kul za njih. Sam to ne pomeni da to ne spravlja mene ob živce *pogleda grdo porabo rama iTunsa v Windowsih*.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

edge540 ::

Ko sem sam nedavno kupoval predvajalnik sem se odločal med Nanom pa ostalimi. In sem se odločil za Nano, ker je ponujal najboljši čas predvajanja, to je 24 ur (in da ne bo kdo rekel da lažejo da drži toliko časa, meni je igral skoraj 25 ur neprekinjeno). Poleg tega imajo iPodi genialne menije s katerimi najdem katerokoli pesem v 5 sekundah, pa jih imam gor krepko čez 700.

Tako da ne prosim bluzit da se iPod prodaja zaradi imidža, prodaja se ker je odličen:\

IceIceBaby ::

Mavrik, kolk maš pa rama, da te tistih 30, 40mb tolk skrbi ?

SmeskoSnezak ::

Meni je zelo fleten tale predvajalnik. Sansa Express
Še dve slikci:



Da dodam. Kupite ga lahko v Foto Tabor, ki je uradni zastopnik zanj v Slo. Stane 57 € brez radia oz. 63 € z njim.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: madviper ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Vloga žensk

Oddelek: Loža
101367 (1181) AndrejS
»

mp3 predvajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
152290 (1891) globoko grlo
»

Naprava za predvajanje glasbe

Oddelek: Kaj kupiti
151704 (1446) 7h3_1
»

Creative Zen Stone Plus-kje?

Oddelek: Zvok in slika
71234 (1127) Erazer
»

ASUS trdi, da je Apple Tablet PC zelo resničen

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
444059 (3824) iveco18

Več podobnih tem