» »

Asus P5K deluxe

Asus P5K deluxe

X-Bit Labs - Na X-Bit labs so se spravili na Asusovo najnovejšo ploščo, ki seveda temelji na Intelovem veznem čipovju P35. Ugotovili so, da gre za zelo kvaliteten izdelek, plošča se je namreč izkazala tako s svojo dodatno opremo, kot z golo zmogljivostjo in navijalskimi funkcijami. Če nabavljate nov sistem, ne boste zgrešili z nakupom, sicer pa nadgradnja ni pretirano smiselna, saj se od prejšnje generacije razlikuje zgolj v nekaterih malenkostih (podpora za prihajajoče procesorje, ...).

Izvorni članek.

21 komentarjev

M-XXXX ::

Čisto tako mimogrede ima plošča ogromno bugov.
Sam sem opazil da se pri navitem sistemu vsaj meni zažene od 2x do 3x, so problemi z navijanjem, krompiruša je poročal da se včasih komp sploh ne zažene če je miška priklopljena,... Drugače pa je matična 1A

Jaffa ::

Kak je lahk 1A, če ima ful problemov? 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

M-XXXX ::

Vsaka matična ima na začetku probleme! Važno je kaj dobiš na koncu ven ko jo "ukrotiš">:D

frudi ::

99% kupcev nima časa in potrpljenja 'krotiti' svojega računalnika... Dobra plošča mora zato delati stabilno 'out-of-the-box' na privzetih nastavitvah, nedeljskemu navijalcu omogočati stabilno in ne-stresno zmerno navitje, hard-core uporabniku, ki ima čas vložiti par tednov v igračkanje z njo, pa ponujati možnost, da res iztisne iz nje vse, česar je sposobna.

Bi rad doživel dan, ko bomo dejansko dobili kako takšno ploščo... :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

Azrael ::

@M-XXXX

In kaj, če je pri tebi problem drugje: CPU, RAM? Pri OC nikoli ni bilo, ni in ne bo garancij, da bo vse delovalo tako kot mora.
Nekoč je bil Slo-tech.

M-XXXX ::

Ram gre do 1100mhz BP, cpu sem ravno z to matično že brez problema dobil na 3700mhz glede OC-ja se pa ne sekiram, ker čisto vsaka matična ima take "porodne" težave, ki se bodo kmalu poštimale.

dukenukem ::

ceno ma pa prevelko :\ 240€ je too much za plato

damjanster ::

Tud jaz sem kupil omenjeno ploščo in sem prav prijetno presenečen nad njo. Res da mi ni najbolj jasno zakaj sta ethernet kartici različnih proizvajalcev, pa nič za to. Vzel sem jo ker potrebujem testno okolje za virtualizacijo Xen, kjer zadevica prav lepo špila. OC sem prerasel, tako da me težave okoli tega ne ganejo - imam raje garancijo in stabilen sistem - pa še manjšo porabo.

Z malce bolj zmogljivim (tihim) hladilnikom na CPU zelo pripomore k tihi izkušnji pri delu z računalnikom. ;)

prusnik ::

Jaz imam tudi os tedna nazaj to plato, pa imam ene čudne probleme.

Imam XP sistem gor pa grafiko Nvidia 8600GTS, RAM Patriota 2x1Gb

No problem je v tem, da ko ga dam shutdown, se Windowsi vse normalno zaprejo in vse kot bi moralo bit, ampak ventilator od napajalnika in od procesrja se še vedno neumorno vrtita. Pa počakal pol ure če ima kakšno termočno zaščito ampka nič, ona se vrtita.

Kakšni predlogi.

SpeLKo ::

Da še jaz malo potožim:D Ravno sem kupil to matično in jo skombiniral z Q6600 in 8800GTX ter 2GB kit crucial balistix. Prvi problem je nastal ko sem prvič zagnal rač. že takoj na prvi strani mi je napisalo overclocking failure8-O ???? čeprav se še dotaknil nisem BIOS-a. Drugi problem je da ne morem nastaviti latency na ramih! Rami podpirajo 4-4-4-12, v samem biosu moram imeti vse na auto drugače se mi računalnik sploh noče zagnati(samo ventilatorji se vrtijo z max hitrostjo),v EVERSTU nato vidim da je nastavljen latency na 5-5-5-188-O . BIOS verzija naj bi bila 0404 vendar bom nadgradil na 0501, čeprav me skrbi, ker je beta verzija. Prosim svetujte.
Lep dan še naprej

M-XXXX ::

Vse te težave imaš zaradi voltaže rama- daj voltažo na 2.2V in bo vse zginilo (privzeta je okoli 1.8, rami pa potrebujejo 2.2V)

SpeLKo ::

Situacija je taka, da ko jaz nastavim 2.2V v BIOSu in čase na take kot bi morali biti, se rač. enostavno ugasne in po 3sec nazaj prižge vendar delujejo samo ventilatorji s pospešeno hitrostjo. Rač. moram nato ugasniti in ponovno zagnati v default opciji, ker če grem spet v BIOS in vse nastavim na auto ter nato pritisnem F10 mi rač. ponovno ugasne in prižge... . Probal bom še z menjavo ramov z Geil rami.
Lep dan še naprej

SpeLKo ::

Evo, svetovni Memtest86+ je vse razjasnil:D, našel je napako na ramih. AVA mu. Mi je kar odleglo, da ni kriva matična.
Lep dan še naprej

Volta ::

Hey SpeLko! Mam plato Asus P5KC in imam popolnoma identične probleme kot ti. Pa veš kaj. Niso krivi rami. Potreben bo nov Bios te plate, da se bodo problemi porihtali ( upam vsaj ). Sem probal z drugimi rami ( zdaj imam SuperTalente 800Mhz 2x1GB ) in je stvar enaka ;(

k4vz0024 ::

Pri P5K deluxe mi mikrofon na sprednjem panelu komaj deluje. Če se ne derem vanj se nič ne razume. A ma še kdo podobne probleme?;(

Azrael ::

Lahko je ta odgovor 24 karatma brca v temo.

Si nastavil v nastavitvah zvoka "boost" ali "+20dB" za mikrofon?
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

k4vz0024 ::

Če ne bi dal microfon boost ne bi nič slišal na zvočnikih:8)

Zanima me, katere gonilnike imaš da ti dela prav, oz verzijo?:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Azrael ::

Ne nimam te plošče, velikokrat se pozablja na tisto kljukico, zato sem napisal.
Nekoč je bil Slo-tech.

k4vz0024 ::

Na zadnji strani pa je OK:D

Ne vem v čem je problem, al hardware al gonilniki:\

SpeLKo ::

Voltaspeeder17:
Ne boš verjel, vendar sem potem namesto Geil ramov kupil SuperTalent 2GBkit 800MHZ in mašinca dela kot urca:D. Nimam več problemov z navijanjem, rame z lahkoto nastavim na latency 4-4-3-8! Ravno tako sem navil procesor na 3.0GHz in računalnik je ostal stabilen:D.

A imam nažalost naslednji problem, ko recimo poženem neko 3D aplikacijo (večinoma igre:8) ), prihaja iz zadnje strani matične plošče zelo moteče piskanje, ki nekako spreminja glasnost piskanja glede na fps (se mi zdi). Več kot ga je bolj piska! Driverje imam najnovejše, BIOS je posodobljen. Dozdeva se mi, da je mogoče krivec optičen izhod za zvok toda, da bi tako piskalo pa kar ne morem verjeti.

Prosim za pomoč ali vsaj teorije.
Lep dan še naprej

Volta ::

No, med drugim sem tudi jaz zadevo porihtal in špila kot ura :) Par ur poskušanja in nastavljanja v Biosu in je ratalo. Drugače za to piskanje pa zaenkrat nimam pojma kaj bi lahko blo. Takoj ko se česa pametnega spomnim, ti sporočim. Morda poskusi disablat zvočno na plati, pa poglej če še vedno piska. Ni neka huda ideja, ampak za začetek je :)