» »

Nakup trdega diska

Nakup trdega diska

oracle ::

Pozdravljeni!

Na trde diske se ne spoznam pretirano, čeprav sem nekaj stvari že pobrskal po internetu. Zaenkrat imam v mislih za nakup nekaj od seagate ali western digital in sicer 320GB (mogoče 400) + NQC.

Ali je mogoče kakšna malenkost na katero moram biti pozoren? Izbire je ogromno in nekateri na videz skoraj enaki diski imajo precej različne cene, zakaj?

Kakršenkoli nasvet je dobrodošel, posebej pa si želim da bi bil disk TIH.

cpu ::

men se zdijo vsi diski glasni ko premikajo glave.;(

bivsi IBM, sedaj HITACHI pa ima en utiliti (Feature Tool), da daš disk v "quiet mode". To sem sam uporabil in disk je res postal tih, ker je zmanjšal hitrost premikanja glav :D
..."Change the drive automatic acoustic management settings.
- Lowest acoustic emanation setting (quiet seek mode) or maximum performance level (normal seek mode)."
klik hitachi

za kero firmo kupit pa ni vodiča, vsi po izkušnjah kupujemo tisto firmo s katero smo imeli dobre izkušnje.

prebral pa sem, da je tut seagate dal ven en dober utility (ne vem več točno čemu služi) in enmu avtorju članka o diskih se je že to zdel zadosten razlog za nakup seagate diska :D

oracle ::

Mislim da se gre za tehnologijo NCQ, ki naj bi naredila disk malo hitrejši.

Sm pa ful hvaležen za podatek o hitachijevem uravnavanju glasnosti:)

cpu ::

mislim, da majo vsi novejši diski to tehnologijo NCQ. Sm performance ni kej dost boljši, mogoče par %.

tut moj ma NCQ, k je 320GB HITACHI GST T7K500 7200rpm 16MB cache SATA2 HDT725032VLA360

priporočam ogled testa link techreport, kjer je sicer stestirana prejšnja serija diskov, letnik 2005.
in pa ogled testa novejših diskov (ki pokaže tudi razliko med quiet in normal seek mode:)) link digit-life.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cpu ()

pinx ::

Hitrost / glasnost se lahko uravnava tud s programom HDDLife PRO.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk 500GB

Oddelek: Kaj kupiti
493684 (1911) Deflector
»

Kateri disk Hitachi ali WD - SATA2

Oddelek: Kaj kupiti
121707 (1369) antonija
»

Kateri trdi diski so zdej in?

Oddelek: Kaj kupiti
362849 (1716) elToro
»

Hitachi T7K250 diskovna serija

Oddelek: Kaj kupiti
321807 (1020) Jenej01
»

Mnenje lastnikov 120Gb Seagate diskov

Oddelek: Strojna oprema
121480 (1214) swar

Več podobnih tem