» »

Fotografije za dokumente - sam svoj mojster

Fotografije za dokumente - sam svoj mojster

zcetrt ::

Ker dandanes že skoraj za vsako najmanjšo neuradno kartico potrebuješ fotografijo (mesečna LPP, mesečna medkrajevni, študentska ...) in mi jih je zmanjkalo. sem šel v enega od fotostudiev (če jih lahko tako imenujem), a so cene precej zasoljene. Zato sem se fotografiral sam, jih "naštepal" na format 10x15 in dal natisniti. Izdelek je zadovoljiv (za mesečne in podobne potrebe), za biometrični potni list, ki ga potrebujem sedaj, pa so zahteve kar natančno postavljene.

No, usta bom že nekako imel zaprta in tudi igrač ne bo v bližini le-teh, a vseeno me zanima, če je kdo od vas že to uspešno izvedel. Ne bi rad, da mi zavrnejo vlogo. Seveda pa bi slikanju namenil več kot 5 minut. 0,10 proti 10 EUR je le faktor 100, pa še slik je več...
4.

Gwanaroth ::

Prijatelj je tako naredil, ampak ne za potni list temveč za osebno izkaznico. Uspelo mu je in sliko so mu sprejeli..
Lights often keep secret hypnosis..

Nevihta ::

Jaz sem tudi to naredil, k sem bil v časovni stiski, pa še za otroka, pa je šlo vse posreči. Samo treba je upoštevati pravila slike, se pravi razmerja in ostalo.

LP
Nevihta

marnit ::

Jez bo pa to začel delat za kakšno mesečno, študentsko...

Sam kje pa lahko narediš slike takoj majhnega formata? Mogoče kakšen studio to omogoča preko interneta?

Mr_Globus ::

Našopaš jih eno zraven druge, po poterebi bel rob in narediš klasično velikost ;)

Brane2 ::

Jaz sem si tako naredil fotko za vozniško nekaj tednov nazaj.

Rezultat je super, boljši od vsega, kar sem dobil v roke od profi fotografov.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Je pa res, da sem požgal kar nekaj časa za optimalen rezultat.

Problem je pravilna osvetlitev, ki jo v normalnih domačih pogojih ne dosežeš tako zlahka...
On the journey of life, I chose the psycho path.

aljazh ::

Za osvetlitev je v "domačem studiu" je najbolje, če fleš usmeriš v strop (pod pogojem, da so strop in stene bele barve in imaš DSLR). Tako dobiš mehkejšo svetlobo in enakomerno osvetlitev. Belo ozadje (steno) nato v Photoshopu zamenjaš z gradientom modre barve.

Brane2 ::

To bi blo fajn, če bi imel dom ki bi imel strop na 3m ali kaj takega.

V navadnih stanovanjih je ponavadi premalo placa med tvojo glavo in stropom, razen če so prilike take, da se lahko usedeš.

Jaz sem tu našel "ugoden kotiček" med kuhinjo in WCjem in ni bilo pogojev za sedenje, zato sem moral "vpreči" kar nekaj flešev...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Super Sonic ::

Mah doma se da vse naredit.

Jaz delam doma vse fotke za vso familijo. Imam SB-600 in tole.

Problem je samo pri novih potnih listih, ker rabijo samo glavo - brez pačenje, brez kota pogleda, odprte oči, ravna usta, itd. Pa bejbam ni glih po godu, da se pedenajo 2 uri pred špeglom, potem jo pa v fazo flešneš (brez las in oblekce ;P).

Problem, če je, je samo v črnilu. Namreč slika zna zbledeti, če jo uporabljaš več let (npr. vozniška).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

zcetrt ::

Glede črnila... Mislim, da je celo ceneje, če daš 10 centov za eno 10x15 fotografijo na fotografskem papirju, gor pa 8 fac, ki se fotografu v brk smeji. Bom počakal na ugodne vremenske razmere, se zafleširal in v PS-u popravil. Fino. Potem pa imamo 4 pire v dobrem.
4.

marnit ::

Sam eno vprašnje: v tej prilogi piše, da more biti natisnjena na SIJAJNEM fotografskem papirju. A potem če jez naročam preko neta morem izbrati SIJAJNO ali MAT varianto, ali je vseeno?

T0RN4D0 ::

a si nisi že sam odgovoril?

marnit ::

Ne.

McHusch ::

Intermezzo: Danes sem si šel delat nov potni list. Po polurnem čakanju me referentka prijazno pogleda in pove, da stara slika z osebne ne bo v redu (da imam premajhno glavo). Ni problema, se grem slikat, posebej poudarim, da za potni list, in dobim sliko. Pravzaprav štiri. Nove, svetleče in z veliko glavo. Odpeketam na upravno enoto do te iste referentke, se načakam debelo uro, nakar mi z nasmehom pove, da slika spet ni v redu. Baje se vidijo zobje - očitno grem lahko delat reklamo za Colgate, če njihova belina prodira skozi polmilimetrsko špranjo med ustnicama. Zahtevam, da mi na fotografijo napiše neustrezna in jo žigosa, da lahko reklamiram v fotostudiu. Dobim nove slike, se načakam dodatno uro - in voila, v tretje gre rado. Na kavo ni hotela iti - pa sem mislu, da me rada vidi. Trikrat v dopoldnevu, namreč. :D

Nauk: ustreznost slike je odvisna proporcev, čistoče zob in astrološkega položaja Urana.

:\

John Abruzzi ::

No včeraj sm se šu slikat za nov potni list. Mislm da sm plačov 15€ za 8 slik.
Fotograf ma šablono s katero zmeri velikost glave na sliki, ozadje je belo, v roki sm moral držati neko srebrno stvar (zarad fleša), usta zaprta, pogled jasen. Najbol me je pa motilo to, da si slikan čist od spredi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

slikanje za potni list

Oddelek: Loža
4011096 (1005) Pac-Man
»

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226658 (17634) mihapc123
»

ponovna izdelava potnega lista

Oddelek: Loža
335226 (4063) Mare2
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6523952 (22386) matter
»

Biometricni potni listi

Oddelek: Loža
142596 (2262) mile

Več podobnih tem