» »

Kako pobarvati en znak v input type=text

Kako pobarvati en znak v input type=text

sverde21 ::

Zanima me, kako naj pobarvam znak na poljubnem mestu v input polju.
<?php echo `w`; ?>

vuego ::

ne da se.

sverde21 ::

To ni odgovor, ki ga želim slišat :)) . Magari kombiniram z texarea, če je treba :D, samo kako? Nekaj na principu WYSIWYG, samo da ni gumbkov ampak pozicijo pobarvane črke določim z JS. Mogoče ima kdo kak link, ki opisuje osnove delovanja WYSIWYG, ker jaz nisem imel sreče z Googlom.
<?php echo `w`; ?>

vuego ::

Uh, ti si si pa zadal velik zalogaj. No skratka, tudi s textarea ne bo šlo.

Lahko pa poizkusiš s html editorjem (wysiwyg), uporabiš obstoječega (v smislu tinymce, fckeditor), naštudiraš api, malo costumiziraš in to je to.

Če hočeš pa od začetka študirat imaš povezavo na msdnju tukaj. Ampak ne priporočam, raje uporabi zgoraj navedeno rešitev.

mjakop ::

Poglej si na linku tale primer: klikni

Ko sem sam pisal WYSIWYG urejevalnik sem črpal podatke iz kode tega urejevalnika in iz te strani. Če želiš pobarvat samo eno črko, pa naredi to s html kodo (vsebino nafilaš s js ali pa kr na "običajen" način, kar pač rabiš), ki jo daš v textarea in jo na podlagi zagona "urejevalnika" prikažeš. To pa ni tak problem. Potrebna je samo tale vrstica v js:

document.getElementById('edit').contentDocument.designMode = "on";
Seveda je potrebno pol dodaš še razno preverjanje, če brskalnik podpira take fore ipd.

vuego: Marsikaj se da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjakop ()

vuego ::

Marsikaj se da, ampak pobarvati znak v input-u ali texarei se definitivno ne da. ;)

btw - wysiwyg urejevalnik ni (več) textarea.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vuego ()

mjakop ::

Sem se zdajle spomnil, da ni v uporabi textarea. Gre za uporabo iframe. Jaz sem, ko sem delal uporabljal textarea pri submitanju teksta in sem malo zamešal (je dolgo kar sem se ukvarjal s tem). Aja, pa da ne bom samo govoril. Tukaj je primer (dela ok razen ob refreshu...verjetno je treba kaj še dodat v unload).

sverde21 ::

Ja tole z frejmi je OK rešitev, vendar bi raje imel brez frejmov ;) . Zakaj? Ker lahko uporabnik v takšen frejm kopira vsemogočo "nesnago", ki je jaz nočem,...
<?php echo `w`; ?>

mjakop ::

Mu pač po submitu prefiltriraš prepovedane znake/oznake ipd. Ne vidim problema. Sicer, kaj pa sploh delaš, da rabiš to funkcionalnost s barvanjem ene črke?

sverde21 ::

Uporabnik bo vpisal besedilo in to besedilo se bo sproti preverjalo preko AJAX-a in če bo recimo kak nezaključen oklepaj, ga bo pobarvalo rdeče, dokler ga uporabnik ne zaključi.

Sicer pa boste pravočasno izvedeli kaj sem skupaj spravil :), ker bo aplikacija zanimiva predvsem za programerje.

Bom probal če se da z divi kej spedenat, namesto z frejmi ;) , ker frejme res nerad uporabljam :) (pač moji standardi lepe kode :P )
<?php echo `w`; ?>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTML urejevalnik za e-pošto

Oddelek: Izdelava spletišč
51108 (1012) Gost
»

Html in zapis v tekstovno datoteko

Oddelek: Izdelava spletišč
71893 (1811) Icematxyz
»

Programi za izdelovanje spletnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
4712675 (11868) Ziga Dolhar
»

textarea in urejanje besedila

Oddelek: Izdelava spletišč
5975 (873) Brilko
»

Skripte za izdelavo večih samostojnih podstrani preko web vmesnika

Oddelek: Izdelava spletišč
51138 (1031) njok

Več podobnih tem