» »

Brisanje Linux Particij

Brisanje Linux Particij

IR Babun ::

A mi lahko kdo pove kako naj zbrišem particijo na kateri je Linux (rabm več diska), ker je Fdisk ne zazna.
Sam ne mi rečt Low Level HDD Format, k ne pride v poštev, ker podatke na ostalih dveh particijah rabm.
SCREW THE GOVERNMENT

gkovac ::

Če imaš zraven naložene še Winse ti toplo priporočam, da uporabiš Partition Magic.

če maš pa gor samo Linux pa vzemi linux zagonsko disketo in uporabi en program zelo podoben fdisku... hmmm.. sicer pa .. ne!!! :D je ena rešitev, ampak morm prit domov, da ti jo bom lahko povedal.:D

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

SLO-Security ::

Če uporabljaš XPje, pojdi pod administratorska orodja in uporabi urejevalnik diska.
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

Zgodovina sprememb…

dr.J ::

Pobriši jih s tistim fdiskom, s katerim si jh naredil. Če bootaš sistem z Linux inštalacijskega CDja, te vrže v meni za particioniranje, in tam pobriši. Pri RedHatu je to po defaultu DiskDriud, lahko pa izbereš tudi fdisk.

Izberi si pač tisto pot, ki jo bolj poznaš.

CaqKa ::

pa če ms-dos fdisk najde linux pariticije kot non dos partition... samo daj 3 da jo deletaš pol pa se postavi na ustrezno nondos particijo... lahko pa da imaš prestari fdisk...z onim iz win98 dela

IR Babun ::

Z fdiskom ne dela, v tistmu programu za inštalacijo jih pobrišeš, sam k greš vn so še zmeraj.

k si dobim partition magic ga bom tem zbrisal
SCREW THE GOVERNMENT

SLOWWWeb.net ::

Lahko pa greš tudi na stran proizvajalca diska in si iz tam snameš orodja za disk in si z to disketo pobrišeš disk. Particije pa potem spet narediš na novo ;) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

CaqKa ::

IR babon... mogoče bi logične tudi izbrisal.. pol bi pa mogoče delalo... pa mašino morš zatem restartat če neveš

dr.J ::

Predno ubiješ Linux inštalacijski program, shrani spremebe v particijsko tabelo, ali pa naredi kakšno vfat particijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako formatirati linux

Oddelek: Operacijski sistemi
101898 (1768) BigWhale
»

WinXP- kako dodaš/sparticioniraš/sformatiraš nov HDD ?

Oddelek: Programska oprema
241671 (1452) andrej
»

Problem z particijami!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131551 (1367) McHusch
»

Kupu sm večji disk, zdej pa....???

Oddelek: Strojna oprema
161212 (807) MArko
»

NTFS--->FAT32 convert v WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
222267 (1965) Tito

Več podobnih tem