» »

iskratel proteus

iskratel proteus

Pithlit ::

Torej... čudo tehnike:

Proteus Series

Modems of Proteus Series represent full service user class VDSL2 routers, which are used for connectivity of single bandwidth consuming user or multiple users for sharing internet connection over VDSL2. Routers have already integrated Ethernet switch, and optionally VoIP client to connect POTS phones. Extended routing features are included as well as firewall support. Modems support VDSL2 specifications and provide per port VLAN tagging and QoS handling by frame scheduling. Modems suit well in service providers triple-play network environments.


Ali mi kdo lahko razloži kako na tej škatli usposobit NAT (domnevam da je to "Extended routing features") in QoS. Oz... kako škatlo sploh pripravit do tega sa se povezuje na net. To namreč vztrajno zavrača. O kakem QoS in NAT pa tudi ni ne duha ne sluha (ali pa jaz ne najdem). No... seveda obstaja tudi možnost, da Siol (Siol VDSL2) dostavlja okleščene modeme...

Če tema obstaja se opravičujem (iskanje NE dela).
Life is as complicated as we make it...

amigo_no1 ::

Na 192.168.1.1 ni nič pametnega ?

Pithlit ::

Na prvi, drugi in tretji pogled ne. To pa lahko tudi pomeni, da sem slep. Zato pa sprašujem... če je kdo kaj več videl.
Life is as complicated as we make it...

Opkow ::

Telnet pokaze marsikaj... ;)

Pithlit ::

Prijazen uporabnik tudi.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

Hmm ja... telnet pokaže svašta. Če bi lahko kje dobil razloženo sintakso vsega skupaj bi pa lahko celo kaj nastavil. Domnevam da so ppp-0 do ppp-3 lokalni lan porti (torej uni na modemu). Za skoraj vse ostalo pa nebi vedel. Niti pod razno mi ni jasno kako naj modemu dopovem da mi mora porte od 6000 do 6049 forwardirat na 10.0.0.4, porte od 6050 do 6099 na 10.0.0.5, port 22 premapirat na 666 in forwardirat na 10.0.0.4, etc, etc... QoS še vedno nimam pojma kje se skriva... Manuala na netu ne najdem (vsaj ne takega, ki bi pokrival to kar je na proteusu)... tako, da še vedno prosim za pomoč.

P.S. router je na 10.0.0.1, da ne bo pomot.
Life is as complicated as we make it...

damjanmi ::

Kaksno je pa geslo za telnet?


LP, Damjan

Pithlit ::

Enako kot za WebConfig. Ampak glede na to, da siol ne da admin gesla... sem kupil najcenej router s QoS, ki sem ga lahko našel. Pa je zadeva rešena.
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT160NL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7221838 (8806) betko007
»

Priporočljiva hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
233423 (2333) opeter
»

pppoe+mikrotik

Oddelek: Omrežja in internet
173407 (2985) Senitel
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822903 (13730) umexteacher
»

T-2 omejitev upload-a zaradi boljsega delovanja IP telefona

Oddelek: Omrežja in internet
251970 (1225) Matheeew

Več podobnih tem