» »

Izbira med proizvajalci 8800GTS

Izbira med proizvajalci 8800GTS

TheoryX ::

Tukaj so cene in podrobnosti!

Zanima pa me, katero izmed teh bi izbrali vi!
uporabljena bo na asusovi plati P5K

LP

gavro ::

vzemi MSI ker je mal hitrejsa od ostalih...sam nevem ali se use enako navijajo ali pa se lahko ta malo bolj navije ker je ze po defaultu hitrejsa od ostalih 8-)

TheoryX ::

malo hitrejša od XFX ampak za 23€ dražja

mogoče bi tukaj res da malo off topic vprašal še samo kere rame bi zbrali:

- Ram OCZ 2 GB KIT DDR2 ram, 2X1GB PC2-6400, 800MHz, s hladilnikom, XTC hladilnik CL4 Platinum
ali
- Ram DDR2 2GB GeIL PC6400 800 ULTRA CAS4 DualChannel (2*1Gb) RETAIL
ali
- Ram DDR2 2GB GeIL PC8000 1000 DualChannel (2*1Gb) RETAIL CL5

MEDENA ::

nobene od teh.

TechBeats ::

Izberi si Leadtekovo, in jo ukomot naviješ na jedro/shader domain 575/1350 in ram iz 1600 na 1800mhz, pa še denar boš prišparal če pogledam une primerjve, MSI ima ram 1700 pa je kr dražja, BFG ene 20€ in XFX ok 3€ hehe. Samo vseeno je ta dobra navijalka. Evo en test te grafe Leadtek 8800gts 320mb test, ps. poglej na 10ti strani kako se navija.:)
AciD TriP

TheoryX ::

DiGiTaL DopE:
zakaj se meni zdi da je ta Leadtek WinFast PX8800 GTS TDH 320MB slabša od tistih ki sem jih jas prej dal za izbiro: LINK to pa sklepam iz tega ker je veliko cenejša?!

MEDENA:
zakaj pa nobene od teh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheoryX ()

Shegevara ::

ker ni nobena iz comtrona.

MEDENA ::

ni res....ker niso navijalski preveč zato.

Če že jemlješ 8800GTS si privošči D9GMH/D9GKX rame....>:D

TheoryX ::

prosim malo razjasni kaj to je, naširoko in na dolgo

TechBeats ::

Heh nč slabša, celo tolk ji je že cena padla:| jst sm dau zanjo 319€, sam če ni navita je čist povprečna, kakor je razvidno iz unga linka k sm ga prej navedu, sam ima še najboljši navijalski potencial, poglej na testu zadno oz. predzadno stran in boš vidu kolk se navija, pa še kvalitenejše termalne blazince ima na ramih od recimo XFX. Jst mojo brez problema laufam 575/1350 , 1800mhz lahko bi tud več sam nimam potrebe zaenkrat. Temp pa v mirjvanju 48-50C vent 75%, v obremenitvi pa ne gre čez 62C.
AciD TriP

MEDENA ::

je že toliko povedanega in napisanega glede teh ramov da lepo google v roke pa gasa ;)

pinx ::

Jaz sem dal za BFG 8800GTS OC 270€ >:D

MEDENA ::

USTERAJCH :\

pinx ::

Ja in, če se boš norca delal, ti naslednjič nič ne prinesem :D

dukenukem ::

tukaj je pocen gtska,pa še dobre firme ;)

>>><<< ::

Dobiš pa samo 1 leto garancije, drugje pa 2 leti.

TheoryX ::

mja se bi tudi jas šou si v avstrijo po kartico, če bi jo v pelugi meli, ampak nažalost GTS nimajo :/

dobro, zdaj bi pa res prosil da poveste vašo odločitev med:
- Asus GeForce 8800GTS 320MB GDDR3 2-DVI PCIe
- BFG GeForce 8800GTS OC 320MB GDDR3 2-DVI PCIe
- Gainward GeForce 8800 GTS Golden sample 320MB 1,1ns DDR3, DUAL DVI, PCIe. GPU Clockspeed 550 MHz, Memory 1760+ MHz
- XFX GeForce 8800 GTS 320MB DDR3, DUAL DVI, HDTV adapter 560Mhz


in mogoče povejte kaj bi raje:
- Ram DDR2 2GB GeIL PC6400 800 ULTRA CAS4 DualChannel (2*1Gb) RETAIL
ali
- Ram DDR2 2GB GeIL PC8000 1000 DualChannel (2*1Gb) RETAIL CL5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheoryX ()

igor0203 ::

Že 10000..0000x povedano, ampak gremo jovo na novo. Razlike med karticami različnih proizvajalcev ni. Večina kartic ima nVidiin referenčni kuler gor, samo nalepka na kulerju je drugačna. Na eni piše Sparkle, na drugi XFX, na tretji Leadtek itd.
Katera se bolje navija, je zgolj loterija. Lahko, da se npr. Sparklova, ki je najcenejša med vsemi 8800GTS, navije bolje kot pa XFX XXX verzija, za katero mislim, da je najdražja.
Razliko v ceni pa plačaš zaradi bundla ter nekaj zaradi firme. Club3D je cenejša od Leadteka, ker v škatli dobiš samo gr. kartico, priključke ter navodila, medtem ko npr. pri Leadteku dobiš poleg tega še kakšen program, igro ipd.
In to je to. Pismo, to bi lahko blo že sticky... :\

edit: Če misliš navijat, vzemi rame, ki ti jih je MEDENA predlagal. Crucial z D9GMH ali D9GKX čipi. To so trenutno najcenejši rami, ki se navijajo kot 300+€ vredni rami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Čmrlj ::

Vzami tole Gainward, ker se navijajo kot sam hudič>:D.In igor0203 nažalost oz nasrečo, razlika je med karticam, in sicer v tem ,da nekatere večinoma uporabljajo 1.2ns rame, medtem ko le redke 1.1ns;).Dukenukem, ti pa kr nabav pri dinotu, če imaš živce:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

igor0203 ::

Jaz imam Gainwardovo, pa se navija povprečno. 650/1000 za 24/7. Kolikor vem, imajo 1.1ns čipe samo XFX XXX verzija, ki je že tovarniško navita. Ostale pa so vse enake.

Čmrlj ::

1.1ns čipe ima XFX XXX, Club 3d,Gainward golden sample,Gainward bliss,pa še kakšna se verjetno najde;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

igor0203 ::

U fino, pol imam pa 1.1ns čipe na Gainwardovi GS 8800GTS. :)

Čmrlj ::

Igor kaj nimaš ti XFX?????:)

igor0203 ::

Nope, uno sem dal na RMA, pa bi za XFX moral čakat ~2 tedna, da jo uvoznik dobi, pa so mi naredili zamenjavo in mi dali to. :)

TheoryX ::

torej če jas razumem tole glede čipov, pomeni da so 1.1ns bolši ali slabši od 1.2ns ?

zdaj se tudi jas odločam med samo že v osnovi navitimi karticami, tako da med:
- Gainward golden sample
in
- BFG GeForce 8800GTS OC 320MB

je kaka razlika?

kako je s temi čipi, pri gainward so torej 1.1ns kakšni so pa pri BFG ?


no glede rama pa ko predlagate D9GMH ali D9GKX čipe, nisem ne na strani od cruciala in ne na funtechovi ugotovil ali imajo tile Crucialovi rami te čipe ko jih predlagate ali ne?
prosim če lahko kdo to pove ko ve

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheoryX ()

pinx ::

Slednji so bolj verjetno D9GKX.

Boljši so čipi z 1.1ns, saj so deklarirani za višje hitrosti.
Hmm, tudi jaz se sprašujem kateri so nameščeni na BFG? :D

TheoryX ::

dobro rami torej majo takšne čipe ki so dobri .)

zdaj pa še samo da se kdo najde ki ve kakšne čipe (1.1ns ali 1.2ns) ima BFG 8800GTS OC .)

plavi85 ::

fantje jst mam xfx 8800gts 320mb extreme edition in rami ne grejo na 2000mhz. Pomoje kle najbols uzet LeadTek vedno so bli najbolsi , vedno bojo...BFG če mene uprašaš 1.1 standard...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plavi85 ()

Grimlord ::

XFX ali BFG. Sam bi preferiral slednje.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

msedem ::

enako. :))
Asus P5K, P35; Core 2 Duo E6600; BFG 8800 GTS OC 320MB;
Corsair XMS2 2048MB PC2-800; Samsung 226BW

pinx ::

Enako še enkrat >:D

dukenukem ::

bfg ima lifetime garancijo,v sloveniji pa samo 1 leto ,kako je to ,da pri nas nima tok garancije ;) blesave trgovine :\

>>><<< ::

Lifetime je garancija proizvajalca in ne uvoznika tako da lahko komot pošlješ na sedež firme.

TechBeats ::

Ubistvu je v EU tak zakon (nevem nekaj v zvezi z potrošnikom), da ni doživljenska garancija ampak 10let, v tem primeru za BFG. Pri nas zgleda samo 1leto.
AciD TriP

Čmrlj ::

auuu kera budaleština, pa kaka doživljenska.Sam ne mi rečt da mislite, da to pomeni da garancija velja dokler ste živi:\

El!te ::

ja dozivljenska garancija je dokler graficna ne crkne :D :D :D

MEDENA ::

dokler ima proizvajalec na zalogi...

pinx ::

Že vsaj štiri leta kupujem v Avstriji ... boli me patak, če pri nas glumači dajo eno leto garancije.

Buggy ::

Ima kdo izkusnje z Club 3d 8800GTS 320Mb? Predvsem me zanima glasnost ki jo proizvede z originalnih hlajenjem. Morda kaksna primerjava glede glasnosti napram x1900?

Moonman ::

Jaz sem s hlajenjem 8800GTS zelo zadovoljen (privzeto se ventilator vrti na 60%, po potrebi pa es ta vrednost lahko poveča/zmanjša). Napram prejšnji 1900XT je tiho ko miška.


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moonman ()

igor0203 ::

Tud v primerjavi z 7900GT je precej tišja.

El!te ::

ja club3D ni slaba graficna mam jo ze odkar so ven prisle 8800 pa ni blo se nobenih problemov pa se lepo se da navit pa cena je tudi sprejemljiva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

naj nadgradim staro al kupim novo?

Oddelek: Kaj kupiti
251648 (1292) AapocalypseE
»

Nov računalnik za 1000 eurou

Oddelek: Kaj kupiti
221953 (1088) msedem
»

nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
221727 (1095) koyotee
»

Nakup boljšega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
192589 (2035) jan01
»

katero 8800gts 320mb ?

Oddelek: Kaj kupiti
411988 (1208) chucki

Več podobnih tem