» »

Dostopnost HD2900XT v Sloveniji?

Dostopnost HD2900XT v Sloveniji?

alenbalboa ::

Naročil sem sistem z omenjeno kartico vendar je prišlo do zapleta zaradi domnevne nedobavljivosti kartice v Sloveniji.. Rekli so mi da je potrebno nanjo še počakati do najmanj 6.6, saj bi naj bila kartica v Sloveniji dostopna sele takrat. Zanima me ce si jo kdo od vas ze lasti in ce jo imajo kje drugje na zalogi.
Drobni detajli, dodani potem, ko bi povprečen človek odnehal,gradijo mojstrovo slavo!

Mr.B ::

Izid, jo ima.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

M-XXXX ::

Sam imam to karto>:D
Najbrž je v Sloveniji ne boš dobil še kar nekaj časa- saj je najbrž nima nobeden na zalogi! (v trgovinah je na ceniku, na zalogi pa jih nimajo:D )

alenbalboa ::

natoxt povej se mi splača počakati cca 10dni na HD2900XT ali si naj namesto nje kupim 8800GTS 640MB, ki je mimogrede tudi 20€ cenejša? Kako se obnese v tvojem sistemu? Kje si jo kupil ti?
Drobni detajli, dodani potem, ko bi povprečen človek odnehal,gradijo mojstrovo slavo!

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Mislim, da bi mogla biti Radeonka boljša od 640mb verzije... Najbolj pa se splača kupit Sapphire-ov HD2900XT TOXIC, ki ga res seka... Je na vodnem hlajenju in se ga da verjetno zlo veliko navit...:\

To so le moja sklepanja, mogoče je v resnici kaj drugače...

M-XXXX ::

Tukaj je moj test te grafe!
Zelo slabi rezultati v določenih igrah pa so posledica driverjev- nova uradna verzija naj bi prišla zadnjega v tem mesecu.
Grafa naj bi se ZELO dobro navijala (sam je še nisem saj čakam na Eddyevo vodno hlajenje). Po točkah v 3dmarkih, je grafa izenačena z DO KRAJA navitimi 8800 GTS!
Sam bi na tvojem mestu čakal>:D

Meizu ::

Sm reku, da seka>:D

Sam uzmi TOXIC verzijo, ki že ma vodno hlajenje;)

EDIT: Nevem, pa kolko dražja je TOXIC...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

M-XXXX ::

Že navadne verzije se trenutno ne da dobiti v Sloveniji, na toxic pa lahko kar pozabiš!

Meizu ::

ma sej bo sčasoma prišlo, sam počakat je treba - kdor dočaka dočaka - in ponavadi dočaka karseda solidno robo;) :\

Shegevara ::

in kdaj bo kakšno znižanje cen?

dzinks63 ::

:)) Poprašaj še tukaj : Sapphire Radeon HD 2900 XT, 512MB GDDR3, 2x DVI, ViVo, PCIe za 369€

M-XXXX ::

Saj če še niste opazili imajo to grafično na ceniku že skoraj vse trgovine, nobena pa jih nima nazalogi:D

Meizu ::

Od kje si jo pa ti dobil, natoxt?:\

M-XXXX ::

AGT0:)

TechBeats ::

Hm samo neki, a res želiš to kartico k je glasna k da bi sesalc poslušu, ko začne laufat pri večjih obratih:|, sem vidu video ko so testiral, sam zdele ne najdm linka.
guru3d- x2900xt review (poraba elektrike in temp.)

edit: še en link kolk se greje ta beštija- overclock in temp. testing
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

M-XXXX ::

Te temparature so PREVISOKE!!

Na idle je grafična NESLIŠNA, na load pa res začne kar tuliti (ravno imam poleg sebe 8800 GTS in razlika ni velika)
Nevem zakaj noče odpreti slike- zadnji graf v mojem testu če hočete pogledati!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Jst ::

natoxt:

Komentar tvojega testa.

Resolucija, pri kateri ste testirali, ni primerna za prikaz zmogljivosti Radeona 2900. Lahko bi uporabili vsaj 1600x1200, če ne še kaj večjega - recimo HD resolucijo 1920x1080. Pa tudi zavajujoče je število shaderjev: res jih je 320, vendar so razdeljeni v bloke po 5. Od tega jih je štiri "enostavnih" in eden malo bolj univerzalen. Lahko bi tudi razložili kakšne Image Quality nastavitve ste uporabili.

Navkljub kritiki pa pohvala za trud in želim ti čimveč igračarskih užitkov s čimveč FPSji in čimlepšo grafiko!!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

M-XXXX ::

Glede resolucije ne morem nič- kolikor imam ekran toliko lahko dam max!0:)
Image quality je napisan kratko in jedernato- vse na max. pri 1280x1024 (razen 3dmarki so bili na default). Če imate mnenje bi bilo treba napisat še kaj sem odprt za predloge (to je bil moj prvi test in mi malo primankuje iskušenj:)
Glede cevovodov- ima unifer arhitekturo kar pomeni da so cevovodi namenski. (mogoče bi bilo bolje da bi napisal 320 združenih cevovodov, vendar bi se v tem primeru rahlo zdrušila oblika razpredelnice)

Drugače pa hvala za kritike (upam da bo naslednji test bolši), ter seveda tudi hvala za pohvale!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Senitel ::

Pipeline to pipeline ono... Ko bi kdo vedel kaj je to pipeline bi bilo pa sploh super. :\ Še preden se začne stvari razbijat na "bloke"...
Pipeline vsak cikel požre eno inštrukcijo in vsak cikel izpljune eno inštrukcijo. Inštrukcija v primeru Radeona je en VLIW (Very Long Instruction Word) v katerem je spakiranih 5 ALU inštrukcij. Je 320 ALU-jev, 64 pipelineov, 4 bloki po 16 pipelineov, 5 inštrukcij v pipelinu.

msedem ::

ooo hvala za to.

samo zdaj pa še to, če bi kupovali 8800gts(320 ali 640) ali radeon HD2900XT , igralo bi se na resoluciji 1680×1050. katero bi vzeli?

alenbalboa ::

tudi mene se tice vprasanje ki ga je postavil msedem saj bom prav tako igral na taksni resoluciji. Ali je lahko taksna kartica kot je HD2900xt sploh izkoriscena priu taksni resoluciji?
Drobni detajli, dodani potem, ko bi povprečen človek odnehal,gradijo mojstrovo slavo!

Jst ::

Senitel: Saj ne rabiš biti tako nadut.

Jaz sem omenil samo kako so realizirani ATIjevi "shaderji":



2900 ima 64 shader procesorjev in v vsakem 5 ALU, od tega so 4 simple in en general purpose. Kar se vidi iz zgornje slike. Pa oprostite mi, ker sem uporabil kmečko terminologijo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

TechBeats ::

@KOPA,
če nočeš da imaš turbino potem raj vzam geforce, ker po filmčku sodeč, je ta reference ventilator porazen...ko so polafali igro Stalker, pa ko je ta ki jo je testiral, izbral nastavitve options oz. jih je malo spreminjal se je že slišalo majhno brenčanje, a ko pa je prišel v špil se je pa vent. začel vrteti z ene 80-90% in se je slišalo k da bi imel v sobi en mini sesalc prižgan, zdej v poletju k bo še bolj vroče se ti bo to še prej zgodilo. Edino če boš najdel kakšno drugo verzijo, ki ne bo imela tega privzetega ATI hladilnika (ta toxic od sapphire zna biti zelo zanimiva) oz. od HIS al podobne ki imajo svoje nestandardne vente
AciD TriP

alenbalboa ::

hm..:D Jst sem se pa glih navdusu nad njo.. Pa se dejstvo da sem zadrzani pristas Radeona govori v prid 2900xt. Ce bo pa preglasna bom pa ze kaj pogruntu takrat .. nenazadnje se da stock hladilnik tudi zamenjat z drugimi za katere sem preprican da bodo kaj kmalu dosegljivi.
Drobni detajli, dodani potem, ko bi povprečen človek odnehal,gradijo mojstrovo slavo!

Senitel ::

Jst: Točno tako kot je prikazano na sliki ja. Rdeče je pipeline, rumeno so ALU-ji. To da so štirje simple in en splošno namenski ne pomeni, da je 5 blokov. Pomeni, da je znotraj enega pipelina 5 ALU-jev ki imajo različne sposobnosti. Ti cevovodi so pa nato grupirani v 4 bloke. Zakaj je to pomembno? Ker cevovodi niso neodvisni med sabo, vsi cevovodi znotraj bloka izvajajo isti shader (in isti ukaz znotraj tega shaderja!) na različnih primitivih (vertex/pixel/trikotnik). Bloki so med sabo neodvisni.
Ni problem v "razlaganju po kmečno" problem je poimenovanje ene zadeve z terminom neke druge zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

Jst ::

Vem kaj te je zmotilo. Ko sem omenil "bloke" si ti takoj pomislil na tole:



4 bloki po 80 steam procesorjev.

Jaz sem pa hotel povedati, da te ATIjevi shaderji niso independed, ampak so združeni po 5 skupaj. Mislil sem "blok" po 5 steam procesorjev skupaj. Nadalje, enostavno ne moreš reči, da ima ATI 320 shader procesorjev. To sem hotel povedati, a se nisem znal pravilno izraziti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Zheegec ()

strumf666 ::

eddyjev blok za hd2900xt bo zelo dobra stvar, pa še bistveno hitreje bo dobavljiv, kot pa toxic verzije pri nas predstavitev in test
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATi HD2900XT ali GeForce 8800GTS 640MB ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
777362 (5064) Xtra
»

Nabava Gamer računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
332783 (1799) JeZo
»

Urbi et Orbi: Radeon HD 2000 serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7510170 (6440) M-XXXX
»

Radeon HD 2x00 na dolgo in široko

Oddelek: Novice / Grafične kartice
304930 (2648) M-XXXX
»

Nov test R600 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
798244 (5720) macgajver

Več podobnih tem