» »

ne zazna mrežne?

ne zazna mrežne?

snoopy20 ::

HY!

jaz bi lepo prosil za pomoč!

imam en starejši računalnik (pentium II), ki je namenjen predvsem brskanju po internetu!
problem je sledeč, da mi naenkrat ne zazna več mrežne kartice!do sedaj je internet normalno delal, pol pa je naenkrat začelo pisat najdena nova strojna oprema (docking station)???? pod opraviteljem naprav pa ni več mrežne kartice!:\

za ta docking station se mi niti približno ne sanja kaj bi naj bilo pa niti driverjev ne najdem nobenih!

sem pa poskusil ročno dodat drivere za mrežno pa jih je inštaliralo samo mi je potem pisalo, da (ta naprava ne najde dovolj prostih sredstev za uporabo koda12) in češ da naj zbrišem neka sistemska sredstva če želim, da bo ta naprava delala! :\

lepo prosim za bilokaki nasvet kako naj rešim problem!
(sem vprašal že strica GOOGLA pa ni ničkaj koristnega povedo)

info o sistemu:
intel pentium II
matična i440LX-8673

jperc21 ::

Se ti je mogoče izmaknila ven? ( nima stika na pci vodilu. )

To je možno, če ti ne najde mrežne ali pa je šla psom žvižgat.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

#000000 ::

Ugasn mašino, iztakni kartico in jo dej v drugo režo, prižgi rač. in če ni crknla jo mora sistem zaznati. Če pa je fuč jih imaš na bolhi po jurja kokr jih češ. LP

snoopy20 ::

hy

prvo hvala za odgovore!

stvar je v tem, da mi jo zazna kot neko ˝docking station˝, ker tega prej ni nikoli naredlo, ko se je sistem na novo nalagal! 8-O

premikal sem jo že po vseh treh PCI režah pa je vedno isto. Sem pa potem šel in ročno namestil zraven strojno opremo (mrežno), nakar mi jo zazna, vendar pa se tu pojavi problem! napiše mi da je ta naprava (mrežna) v sporu z neko drugo napravo (pod opraviteljem naprav sem našel da je to system board), pa sem to onemogočil pa še vedno isto!

na googlo sem iskal včeraj celi dan pa sem najdo nekaj, češ da je možno, da so IRQ obema enaki dodeljeni pa da more bit v biosu nastavljeno na auto pa sem tudi to naredo pa nič ne pomaga! (glede teh IRQ pa nimam pojma tak da nevem kaj pomeni in kak jih naj nastavim da bi delovalo) :8)

aja pa še to! ko dam lastnosti mrežne ki jo dodam mi napiše (Ta naprava ne najde dovolj prostih sredstev za uporabo, koda 12! Če želite uporabljati to napravo morate odstraniti drugo napravo v sistemu!)

finta je v tem, da na PC ni prikloplenega NIČ drugega, kar bi lahko izklopil!?

hvala za vsakršno pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: snoopy20 ()

snoopy20 ::

za informacijo sem še ugotovil da imata ta ˝docking station in serial bus controler˝ enak IRQ!
kako naj to spremenim?

snoopy20 ::

hy

hvala vsem za pomoč! :D

v družini so se odločili, da je ta računalnik odslužil svoje in da se bo za brskanje po internetu, maile in tu pa tam kaki filmček kupil novi PC!
a bi bil ta sistem OK:
Matična z integr. grafiko
Procesor Sempron 3000+
Ram 512
Ohišje z napajalnikom
Disk 320Gb

PC bo res samo za surfanje in word pa tako, brez igranja igric, tak da mislim da je integrirana grafika dovolj al ne?

xabre ::

S tisto integrirano grafiko se da še celo starejše igre igrat. Pa vzemi 1gb ddr800 za ene 35-40€. Drugače je pa v redu sistem za svoj namen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Low-end racunalo

Oddelek: Kaj kupiti
132441 (2090) krneki0001
»

Nov pc... mnenja pls...

Oddelek: Kaj kupiti
473746 (2677) msedem
»

nove komponente

Oddelek: Kaj kupiti
61506 (1289) tx-z
»

Po miljon letih kupujem nov HW :-).

Oddelek: Kaj kupiti
71496 (1375) jest10
»

Ohišje +hlajenje je dobr?

Oddelek: Kaj kupiti
52196 (2097) norc

Več podobnih tem