» »

Misli Volja popraviti IP telefonijo?

Misli Volja popraviti IP telefonijo?

jerry2000 ::

Neverjetno. Ne to da se pokvari ampak to, da je že tri dni niso uspeli popraviti. Ali pa so jo pa le meni ne deluje. Saj so znani po ažurnosti obvestil. Ima še kdo Volja IP telefonijo? Vam dela ali ne?

jerry
Jerry and Tom

amigo_no1 ::

Si že javil napako na:
Center za pomoč uporabnikom na telefonsko številko 01/6000 000

ali njihovem forumu
http://forumi.volja.net

?

Cokolesnik ::

Znanec, ki uporablja Voljatelovo IP telefonijo, kot samostojni produkt, ima neprestano probleme. Deluje nekaj časa, potem pa se njihov vmesnik (Telco) tako hudo zaštrika, da ga ne morejo niti popraviti na daljavo, niti kaj pametnega svetovati in potem ga enostavno zamenjajo. Bojda so imeli v prejšnjih dneh tudi neke nadgradnje. Zadnje štiri dni pa je tudi omenjen znanec brez delujočega telefona in v ponedeljek bodo ponovno zamenjali programsko pokvarjen vmesnik.

Če boš prekinil pogodbo predčasno v kolikor si podpisal aneks za 2 leti, potem je prekinitev pred 12. mesecev od začetka uporabe okoli 100 EUR, med 12. in 24. mesecem pa 40 EUR - informacije o pogodbeni kazni oz. prekinitvi pogodbe, če se boš tako odločil, preveri na 01 6 000 000.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

jerry2000 ::

Hvala za pojasnila. Ja aneks imam za 2 leti :-( Na začetku so bile same težave, zdaj kakih pol leta dela ok... Je pa samostojen produkt ja.

Telcota mi pa ne morejo na daljavo upravljati, ker nimam tako zvezano, kot bi oni želeli (ne uporabljam ga kot router, ker je to beden router, vse dela počasi).

Jerry
Jerry and Tom

Cokolesnik ::

Ja, nisem še videl routerja, ki bi imel odziva 5-10 ms, kot Telco (v vlogi routerja), zato ga niti pod razno ne bi uporabljal v tej vlogi. Če pravijo, da ne morejo do Telcota na daljavo - to sploh ne drži. Rešitev za primer, če imaš Telcota tako kot računalnike priključenega na router: Telcotu nastavi ročen IP, Prehod in DNS (torej, da ne dobi teh podatkov od DCHP strežnika tvojega routerja) - v rubriki WAN, pa v nastavitvah za številko vrat, na katerih "posluša" dostop prek brskalnika - privzeto je 80, lahko nastaviš na poljubno, na svojem routerju pa potem le še nastaviš preusmeritev prometa na teh in teh vratih na IP, ki si ga vpisal v Telcota. Skratka gre, le malce je treba poznati pojme o mreži, IPju in vratih ter preusmerjanju prometa (port forwarding).

Naj te opozorim, da so nastavitve Telcota zaščitene z geslom, ki ti ga lahko dajo pri Voljatelu, pa še to se bodo izogibali.

Zanimivo naključje: tudi pri znancu od začetka same težave, potem pa nekaj časa spet vredu in ponovno polomija.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

jerry2000 ::

Imam geslo od Telcota, to ni problem. Se kar spoznam na mreže, čeprav tole kar si napisal, bom moral pa še enkrat prebrati, da mi bo čisto jasno... Ja priključen je kot računalniki, IP 192.168.0.253, router imam pa na 252. Torej iz lokalne mreže pridem gor na 253... Sklepam, da moram zdaj port forwarding spremeniti res, torej da ko nekdo vtipka moj zunanji IP xxx in en poljuben port ki si ga določim da vrže na 253 lokalno, port 80... Če si tako mislil, malo se mi sanja...

Aha sem še enkrat prebral, saj napol imam tako. DHCP sploh ne uporabljam, jaz vse ročno nastavljam. Telco že ima IP ročni, le v routerju je treba po mojem port forwarding narediti.

PS - Samo nastavitev za vrata pa žal ni :-( To je pol en dr... ker portal 80 pa ne morem preusmeriti na Telcota :-(

Jerry
Jerry and Tom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jerry2000 ()

Cokolesnik ::

Nastavitev vrat poišči pod rubriko Razno - na levi strani imaš meni... Nekaj na M... kot "mišelanus", potem pa poišči v eni od podrubrik polje HTTP server port... No, ko ga nastaviš, recimo na 8080 (privzeto ima 80), potem bo Telco dostopen iz lokalne mreže na http://192.168.0.253:8080, od zunaj pa http://tvoj_zunanji_ip:8080 (v routerju konfiguriraj port forwarding za omenjen port 8080).

Vsak port lahko v routerjih preusmeriš, le da ti določene porte blokira ponudnik (npr. Triera blokira porte od 1 do 1024) in moraš pač izbrati drug port ali pa če določen port že uporabljaš za kako drugo stvar (npr. 80 za svoj spletni strežnik). Ta 8080 ti priporočam, ker je kar standardna alternativa 80.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

jerry2000 ::

Mislim res sem idiot :-( Točno tam je port ja...

Ker prej sem si port 40000 nastavil na routerju da kaže na Telcota port 80 pa ni delalo...

J
Jerry and Tom

jerry2000 ::

Nope, tudi tako ne gre, iz 8080 na routerju na 8080 na telcotu, ki sem ga nastavil na 8080.

Čudno res tole.
Jerry and Tom


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Port Forwarding nikakor noče delovati?

Oddelek: Pomoč in nasveti
217367 (6507) AC_DC
»

Tuš telekom in kako dostopati do njihovega Cisco EPC3212

Oddelek: Omrežja in internet
122292 (1995) meuludine
»

Nadzorni sistem in web dostop?

Oddelek: Omrežja in internet
111557 (1400) 5er-->
»

strežnik za routerjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121368 (1177) sash
»

ruter-private port

Oddelek: Omrežja in internet
111429 (1311) SubOrbit

Več podobnih tem