» »

Dan brisače

Dan brisače

Slo-Tech - Dan brisače je dan spomina na leta 2001 preminulega Douglasa Adamsa. Obeležuje se zelo preprosto - vsak pravi ljubitelj počne točno to, kar bi počel sicer. V spremstvu brisače, seveda. Zakaj je temu tako, si lahko preberete tukaj, zdaj pa hitro po brisačo in vesel dan brisače!
Do you know where your towel is?

108 komentarjev

«
1
2 3

SodVina ::

Pa ravno sem hotel odpreti novo temo :D

Definitivno praznujem!

Mimgrede, se vedno iscem prvo knjigo od petih(slo - trde platnice), ponujam kar precej denarja :\

Brisača:

Brisača je takole približno naj-naj najkoristnejša stvar, ki si jo medzvezdni popotnik lahko omisli. Po eni plati ima veliko praktično vrednost - lahko jo ovije okrog sebe, da ga greje, ko prečka mrzle lune Bete Jaglana; na lesketajočih se plažah iz marmornega peska na Santraginusu V se lahko uleže nanjo in vdihava opojne morske hlape; na njej lahko spi pod zvezdami, ki sijejo tako žareče rdeče na puščavskem Kakrafoonu; lahko jo razpne kot jadro na majhnem splavu in se odpelje po počasni težki reki Moth; mokro lahko uporabi kot orožje v boju z golimi rokami; lahko si jo ovije okrog glave, da se zaščiti pred škodljivimi izparinami ali da se obrani pogleda traalskega hroščatega krvoloka (neznansko neumna žival: če ga ne morete videti, sklepa, da tudi on ne vidi vas - zabit ko štor, ampak zelo zelo krvoločen); z njo lahko maha v stiski, da prikliče pomoč, in seveda se z njo lahko tudi obriše, če je še vedno dovolj snažna.
Še mnogo pomembnejša je psihološka vrednost brisače. Je že tako, da vsak strag (strag: ne-popotnik), brž ko pri štoparju opazi brisačo, samodejno privzame, da poseduje štopar tudi zobno krtačo, flanelasto otiračo za obraz, milo, pločevinko keksov, razpršilec proti obadom, opremo za dež, vesoljski skafander itd itd. Še več, taisti srag bo tudi z veseljem posodil štoparju katerokoli od teh ali nadaljnjega ducata drugih stvari, ki jih je štopar po nesreči "izgubil". Srag si namreč misli, da je vsakdo, ki je prepotoval Galaksijo podolgem in počez, se prebil skozi njene temačne kotičke, vzdržal v strahotno neenaki borbi s sovražnimi silami in jih končno tudi premagal, pri vsem tem pa še vedno ve, kje ima brisačo, očitno človek, s katerim je treba računati.
Odtod tudi izraz, ki se je ustalil v štoparskem žargonu, kot na primer v zvezi "Hej, ti gnaš tega hupi Forda Prefecta? Tapravi frud, ve, kje ima brisačo." (Gnaš, gnajti: poznati, vedeti za, srečati, spati z; hupi: kul tip; frud: res blazno kul tip.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

Mitch ::

SodVina -> Jaz sem svojo "triologijo" v štirih delih nabavil pri Tehniški založbi Slovenije. Poglej, če imajo še kakšen izvod...

LP, Mitch

SodVina ::

No, ne smetimo te teme s tem. uporabite zasebna sporočila. Je pa knjiga razprodana že par let. Povsod. Vse kar imajo je dnevnikova izdaja, ki je pa nočem. Prava knjiga je bila 3500sit takrat, no jaz bi ponudil tam 4 do 5x toliko ;) Enough about that.

Danes je pomembno, da vsi pripadniki štoparskega vodnika vsem mimoidočim vsiljujete pomembnost brisače. Če ideje ne razumejo, se pokrijte z brisačo čez glavo in počakajte da odidejo.

Brody ::

Zakaj je vedno dan spomina ne "velike" osebnosti - dan smrti in ne dan rojstva??

SodVina ::

Ja, ko se je rodil, se ni bil pomemben, ne?
Bo kdo hodil z brisaco okrog danes? count me in :D

Matek ::

Jaz sem že s sliko potrdil. Kolega Mavrik je komentiral, da se bova lahko danes na kolokviju iz fizike pokrila čez glavo :D .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kinetik ::

hmmm ravno včeri sem študiru da bo kmalu spet čas za brisače, se vidi da mojo razumevanje datumov ni najboljše.
nic pametnega nimam za povedati

Kenpachi ::

Računalniške tehnologije, lepo prosim -.-


:D
Zaraki Kenpachi.

Mavrik ::

Dr. Radko Osredkar: "Ja kaj pa so računalniške tehnologije lahko drugega kot fizika?!" :D

Upam samo da bom našel primerno brisačo :|
The truth is rarely pure and never simple.

WarpedGone ::

Zakaj ta novica ni bila objavljena včeraj?

Da se bi mel človek čas pripravit :(
Zbogom in hvala za vse ribe

alenbalboa ::

Ka to namesto dneva mladosti? :)
Drobni detajli, dodani potem, ko bi povprečen človek odnehal,gradijo mojstrovo slavo!

Zgodovina sprememb…

kupola ::

Zakaj ta novica ni bila objavljena včeraj?
Da se bi mel človek čas pripravit :(

Če nosiš brisačo si vedno pripravljen. :P

PaX_MaN ::

Haha, na kolokvij RT uletet z brisačami. V 1. bi si upal, v 15. pa no way. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

d0rK ::

O groza...Kaj je bla prav stvar k je men prsla na pamet no. Da nej bi brisaco upoabs pr brisanju necesa drugega kot vode.

Matek ::

Pax - jaz sem v enki :P.

d0rK - Dafak.

WarpedOne - Erm, pripravit? Samo pograbiš brisačo in greš, whats the big deal? :>
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

WarpedGone ::

kupola, matek:

smartasses... :P
Zbogom in hvala za vse ribe

MrStein ::

Matek:
da se bova lahko danes na kolokviju iz fizike pokrila čez glavo

Ja, pol pa vaju ven vržejo, ker mislijo da gre za neko finto za goljufanje ... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

christooss ::

Upajmo, da Radko ne bo težil zaradi brisače :)

Samo baje je bilo na FRIju danes zelo malo brisač. SRAMOTA

EDIT: Jst in moja brisača
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

Kenpachi ::

Ne berejo vsi sloteha, jebiga.
Zaraki Kenpachi.

strictom ::

Ha spomnil sem se! Ha! Sem ta dan po svoje rahlo ovekovečil. Naslov referata pri kemiji:"Štoparski vodnik po periodni tabeli!"

Bičez!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

BluPhenix ::

NA, jaz sem pa mislil, da danes prazunje Towelie >:D

Ja res je bil great pisatelj. No ne great, čisto tak običajen, ki je pisal dobre knjige. No, ne čisto dobre .. ampak do bile precej bralne no.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

dunker ::

Hehe, a je tukaj sam 1. letnik FRI UNI ali kaj? :D Kolikor se jst spomnim Radkota, je vedno za štose, tako da predvsem brez panike! :D

Še moja malenkost: Zbogom in hvala za vse ribe. :D :D :D

Douglas, we love you!

OmegaBlue ::

Raje pogačnika, lotriča & co. pripravi da pridejo z brisačo ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Arthur ::

brisačo sem si naštimal na naslon stola za švic, ki mi v tejle sopari teče po hrbtu..:\ :))

kekz ::

Ka to namesto dneva mladosti? :)

Kakšnega dneva mladosti? Kdo pa v ZDA, Franciji, Nemčiji, Rusiji, Italiji, ... ve za dan mladosti?
To je MEDNARODNI dan brisače in nič drugega! 8-)

dunker ::

Omega, Pogačnik se je hvalil, da res pride z brisačo, ampak tega nisem preverjal. :D Jst sem jo pa imel tudi danes povsod s sabo in ne boste verjeli - blazno prav pride. Sploh na črnih usnjenih sedežih v avtu prvih 10 minut. In vedno, ko srečaš traalskega hroščatega krvoloka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunker ()

Superboyy ::

huda fotka matek :D

Oven-2k ::

Mnja, lahko bi recimo tako novico objavili en dan prej, ker nekateri zapustimo domaci zapecek ze pred pol enajsto dopoldan... khm... Zdej mi je pa zal da sem neobrisacen hodil okoli ;(
Rok

Matevžk ::

Hja, vesel bodi, da se ni nič hudega zgodilo in si uspel vse težave rešiti kar brez brisače. S krompirjem? :)
lp, Matevžk

Oven-2k ::

Hah, ja to pa res. Se dobro da brisace nisem imel sabo na tak dan, ko je nisem potreboval (razen za jutranje tusiranje)... :D
Rok

kihc ::

LOL, jaz sem pa cel dan brisaco tovoru s sabo po faxu ... v potovalki. (slo-tech berem bolj pod vecer :S)
x

kekz ::

Jaz sem cel dan tovoril brisačo na rami ali okoli vratu. Zgodilo se mi ni nič hudega, nekajkrat pa je prišla tudi prav, saj je bilo kar vroče danes.
Spil sem tudi en pangalaktični grlorez (tisti hudi ognjeni vodi se res ne more drugače reči, saj je zadela kot limona z opeko. :D)

Kolega je bil sicer skeptičen in me je vabil na pir na njegov račun (kar je nekoliko nenavadno), če si upam iti z brisačo. Mislim, res nisem dojel poante, zakaj bi si ne upal...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

[MYTiX] ::

Ko sem na RT kolovkviju (v P1) opazil nekaj brisač, mi je že bilo žal da je nisem sam prinesu in sm se že zbal, da brez nje ne bom uspel kolokvija rešit, ampak potem se je izkazalo, da nas je Radko (Ambro?) pozitivno presenetu...
podpis

BluPhenix ::

Povabit te je hotel na pivo? Hmm lahko pa da je uvidel da si priptavljen za galaktično štopanje, pa te je hotel vzeti s seboj ... pomisli je omenjal tudi kakšne arašide? Če je in si odklonil, si zamudil priložnost življenja :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Looooooka ::

matr zvecer ni su pa noben z brisaco vn.smo bli s kolegi ocitno edini v centru.
folk pred globalom je ze mislu da majo gor kksno posebno prireditev pa da je treba met brisace:D

edge540 ::

Ma daj nehajte z brisačami že tak je tak vroče da sem oblečen ko da grem na plažo.

bMozart ::

pa pojdi na plažo, sam ne pozabit brisače....:D
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Looney ::

Matej?8-O O hudiča... zadnje čase se pa pojavlja v samih čudaških reklamah...
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

CaqKa ::

meni nikoli ni bilo jasno zakaj je tale štoparski vodnik, pri nekaterih računalničarjih tako priljubljen.

WarpedGone ::

>> pri nekaterih računalničarjih

Men pa ni jasno zakaj blondinke tko rade kadijo.
Zbogom in hvala za vse ribe

CaqKa ::

smo na slotechu.. predvsem gre kritika na netehnične novice.. dragi warped

madviper ::

@CaqKa
Sej veš da je za kritiko novic namenjen posebna tema.
Za pojasnilo pa še to: ZF in tehnologija sta dost povezani.

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madviper ()

BigWhale ::

Ne pa nista! Kje si pa to slisal!??!!?

nodrim ::

heh, v teoriji nista, v praksi pa sta ...

Matevžk ::

Navdušenci nad tehnologijo so ponavadi navdušeni nad ZF in obratno.
Tako lahko povežemo pojme 'navdušenje', 'tehnologija' in 'ZF' tudi v tem primeru.
lp, Matevžk

CaqKa ::

toti štoparski vodnik je po mojem mnenju bolana fantastika ne pa znanstvena.
riba babilonka.. pa spaceship.. potem pa se konča...

nodrim ::

pa koga brigajo definicije, če je dobro ;)

SodVina ::

Happy towel day!

Pozabili? jaz ne. Danes se ne locim od moje brisace. Blazno koristna stvar.

lp,
SodVina

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

Matek ::

Ah, skoda, da je padlo na nedeljo. Zunaj jo nosim z vecjim ponosom.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Falcon Heavy uspešno poletel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8428613 (22252) energetik
»

Dan brisače

Oddelek: Loža
5895 (712) Lonsarg
»

Dan brisače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
10815144 (7281) iggy
»

Srečen dan brisače! / Happy towel day!

Oddelek: Loža
282342 (1892) Dr_M
»

Pred letom dni na jutrišnji dan...

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
112074 (2074) BaRtMaN

Več podobnih tem