» »

[java+access] vstavljanje v last entry

[java+access] vstavljanje v last entry

whatever ::

Takle je... mam tabelo v accessu s stolpci username(text), datumprijave(date/time), datumodjave(date/time), casprijave(date/time), casodjave(date/time)...
zdej je pa problem, da se isti username večkrat ponovi skozi tabelo, namreč, vsakič ko se isti uporabnik nanovo prijavi ali odjavi, se ustvari nova vrstica, ampak z istim usernameom (ker gre za istega uporabnika, samo čas prijave in odjave je drugačen)...
tako da če dam

INSERT INTO Prisotnost (datumprijave, datumodjave, casprijave, casodjave) VALUES ('" ....) WHERE username = "+nekajpac+")

je problem v tem, ker se prepišejo vse vrstice, v katerih je username==nekajpac...

ker se je uporabnik z istim usernameom ze prej prijavljal in odjavljal seveda...

Jaz pa bi rad prepisal oziroma na novo napisal samo zadnjo vrstico (last entry)...

A moram dodat še polje iduporabnika (autonumber) pa pol naprej čarat s tistim al se da to kako drugače naredit da se prepiše samo last entry, zadnja vrstica, brez kakega posebnega čaranja?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

whatever ::

A naj najprej selectam vse v resultset, pol se pomaknem na zadnjo vrstico in updatam zadnjo vrstico preko resultseta? Drugače oz. bolj enostavno ne gre?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Gwanaroth ::

Če bi dodal še polje id, z autoincrement atributom, potem pa updataš le tisto vrstico z najvišjim idjem, ki je zagotovo zadnja ?
Lights often keep secret hypnosis..

morbo ::

Za prepisat last entry uporabi UPDATE, ne INSERT


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

batch fajl iz txt (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
659516 (8177) b3D_950
»

Statistika dijakov, pomoc

Oddelek: Programiranje
211743 (1227) Mitja Bonča
»

[Java] Evidenca delovnega časa - Java v navezi z Accessom

Oddelek: Programiranje
393257 (2477) c0dehunter
»

[Ajax in Java] v IE6 dela, v Firefoxu ne

Oddelek: Programiranje
241891 (1645) krho
»

MySQL & PHP napaka..

Oddelek: Programiranje
211700 (1515) lordgreg

Več podobnih tem