» »

Disk na glavo obrnjen

Disk na glavo obrnjen

A.J. ::

Čist kratko, mogoče (zihr) neumno vprašanje mam:
a bi disku (ležajem, motorčku) kej škodl če bi ga obrnil na glavo (če so čipi zdaj spodaj, de bi bli potem na vrhu)?

Red_Mamba ::

nč drugač ne bo, jst jih mam pokonc pa delata diska čist OK

Highlag ::

A.J.

Poišči na spletu specifikacijo za HD, če nisi navodil dobil poleg diska.

SasoS ::

to je zanimivo vprašanje...pomoje da disk dela kokr ga obrneš ker imajo nekatere mašine tudi pokončno postavljene diske (IBM comes to my mind)...sam "uradno" pa ne vem nič o tem :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

A.J. ::

Hvala za odgovore:)). Ga bom obrnil okrog pa bom videl...

Klemenn ::

ko ne bo več delal boš videl!:D ne ne bi smelo bit s tem problema.......:\

MadMax ::

IBM naprimer dovoljuje kakrsen koli polozaj, da je le ena (katerakoli) ploskev vodoravna.
Se pravi, da edino ne sme prosto viseti na kablih:D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

bzagozen ::

Jaz imam IBM-ov 60GB 7200 disk že nekaj mesecev postavljen "na glavo". Dela brez problemov. Ne vidim razloga za težave, ker bralna glava tako ali tako skače vodoravno sem ter tja. Edini problem bi bil, če bi ga postavil na stranico, ker bi potem gravitacija delovala na glavo, ki bi v tem primeru skakala gor in dol. Vendar sem prepričan, da imajo sodobni diski to rešeno. Tako, da se ne bati, da bo to kaj vplivalo na delovanje. 8-)
www.alkoma.si

Boky ::

Jaz sem diske provizoricno priklapljal ze na vse mozne nacine (na hrbtno stran, bok, do visenja na kablu v zraku), pa se noben disk zaradi tega ni crknil oz se na kasenkoli nacin cudno obnasal. Je pa res da sem disk tako uporabljal maximalno kak dan ali dva.

A.J. ::

Dons sem disk obrnil okrog. Moral sem še zvrtati luknje in zdaj je že na glavi. To sem naredil predvsem zato, ker ima disk na spodnji strani zeleno SMD LED diodo in sem dal namesto pokrova za disketnik plexi da se dioda vidi. Škoda je samo da ni modra:'( .

ToniT ::

Včasih so rekli, da je dobro disk sformatirati v tistem položaju, v katerem bo deloval.

Jack99 ::

[quote]Včasih so rekli, da je dobro disk sformatirati v tistem položaju, v katerem bo deloval.[/quote]

To se mi zdi zelo logično.

__________________________________
Poslano s Klepetalnikom 2.0
http://ruleless.com/klepetalnik/

JP ::

Tudi jaz skoraj upam trditi da ne bo problemov!
Imam dva različna na glavo obrnjena pa dela kot je treba.

kar pogumno!

lp JP8-)

Medved ::

Samo moraš pazit, da ne zapreš tiste majhne luknjice zgoraj, sicer pa piše da jo ne smeš, to edino.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

inštaliranje iz usb

Oddelek: Pomoč in nasveti
10979 (664) hojnikb
»

Ali je pomembno kako je obrnjen disk?

Oddelek: Strojna oprema
221967 (882) simnov
»

Reklamacija diska maxtor 80GB in zajebancija s strani prodajalca

Oddelek: Pomoč in nasveti
364191 (3394) SepoX
»

Obrnjen disk...

Oddelek: Strojna oprema
381649 (1154) Groovy
»

Trdi Disk - Obrnjen ''na glavo'' !??

Oddelek: Strojna oprema
181740 (1277) Odpadnik

Več podobnih tem