» »

Processor, grafična, rami, plata, napajalnik in disk.

Processor, grafična, rami, plata, napajalnik in disk.

the_game ::

LP

Mene zanima kateri processor kupiti za igranje najbolj zahtevnih iger(amd ali intel ccore duo)potem katero grafično kartico od 256MB naprej(NVGF,ATI)katere rame da bodo dovolj hitri, plata z podporo PCI-E16x,napajalnik z dovolj toka oz. močjo, in disk ki ima kateri priklop da je bolj hiter (branje in pisanje)

dzinks63 ::

:)) Vse je odvisno, koliko si pripravljen vložiti v nov sistem. 500€,1000€, 1500€,... ? Za vsak na novo sestavljen računalnik ali nadgradnjo se pač najde nek optimum. Drugače je pa bilo podobno odprtih tem že cel kup. Malo prebrskaj ali pa daj malo več informacij.

the_game ::

mislim tam okoli 500-600€

Tr0n ::

Za igranje najbolj zahtevnih iger bos porabil cca. 300€ samo za graficno. To samo tak, mimogrede. ;)

G[e]c ::

INTEL Core 2 Duo E6420 2.13/1066 4MB BOX
2x SuperRigid T8UX2GC5 2GB (2x1GB) PC6400 DDR2
WD WD4000AAKS 400GB 7.2/16M/S300
GIGABYTE GV-NX86T256D 8600GT 256MB PCIe
ASUS Commando 965P
NEC AD-7170S DVD-+RW 18x dvoslojni SATA črn oem
THERMALTAKE Tsunami VA3000BNA črn
THERMALTAKE TR2 Power 500W W0093RE (120mm)


Mnenje? najbolj me zanima grafična kartica, računalnik še bo sicer bolj malo uporabljal za igrce.

Resolucijo imam sicer 1650*1050 (22'')

Se bolj splaca vzet 7900 ali katero drugo? 8800 za 300€ se mi zdi preveč.

dzinks63 ::

:)) @ the_game
Če si ti gre predvsem za igre, je še najboljš PlayStation3 za cca 600€, pa imaš mir za naslednja tri leta brez nadgradenj. Če pa res rabiš PC, pa boš za ta denar bolj slabo igral (low in mala resolucija) .

@G[e]c
Če ti je 300€ preveč, če lahko, malo počakaj, da ATI izda HD2600XT (cca200€) in če jo bo kaj prida, se potem odloči, ker nividia 8600gts je precenjena, 8600gt je slabotna, druge karte pa niso DX10 (gf 7900xx, ATI X19xx).
Če boš kupil karto na DX9, boš kmalu začel razmišljati o zamenjavi. Trenutno stanje je pač tako, kot je.
Na tvoji resoluciji 1650*1050 22'' se bo sicer dalo igrati nove igre , ki prihajajo z 8600gt , vendar z malo detalji (low) in z manj fps. Starejše igre bi seveda delale bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

G[e]c ::

Aja pa tole ASUS Commando 965P vs ASUS P5B P965 razlika v ceni je 100€, v hitrosti/zanesljvvosti najbrž niti 5€


Kok pa te tanove grafične ropatajo? konkretno recimo 8800gts?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G[e]c ()

Čmrlj ::

Ne budalari, da se p5b primerja z commando:\

pinx ::

@ G[e]c

Na 90% hitrosti, ventilator ne preglasi 80mm.

J.Sky ::

Zdi se mi da za 500-600 € pri nas ne dobiš niti konkretnega skret papirja ^^... Jok3...
Uglaunm, če bi rad špilu najzahtevnejše špile boš mogu vsaj še enkrat tolk nabrat...
mal še počaki, in našpari (bodi potrpežljiv še kak mesc, pejd mal delat)...
drgač pa: če bi rad komp za igrce... je moje mnenje naslednje:

Plata: ASUS P5B cca. 110€
CPU: Core 2 Duo E6420 (2130MHz) cca. 180€ (v najslabšem primeru Core 2 Duo E4300 1800MHz cca. 110€) - BTW, da se navit za 1000 MHz brez večjih problemov)
RAM: PATRIOT DDR2 RAM, PC2-6400, 800MHZ S HLADILNIKOM, 1GB cca. 40€ (priporočam 2, se pravi 80€)
Grafična Kartica: CLUB 3D grafična kartica NVIDIA GF 8800GTS, 320MB GDDR3, PCI-E, 2 x DVI, HDTV cca. 280€ (se komot primerja z istoimensko grafo s 640MB GDDR3, s tem da se cena razlikuje za dobrih 100€, razlike pa skoraj da ni)
Ohišje: Ni važno, samo da je dovolj veliko cca. 50-100€
Napajalnik: vzemi okoli 500-600W (in za njega ne dat manj kot 70€, drugače je nategancija (pozanimi se glede napajalcev))
Zvočna kartica: je že integrirana na plati (7.1)
Ostale zadeve (npr. pekač + miška + tipkovnica) cca. 100 €, če si pa res gaimer, boš nucu mogoče mal hujšo miško, kar te pride nekje 60-80€

z 2GB rama in z CPU E6420 (kar je tadraga varjanta) in če vpoštevam spodobno miš (npr. G5) te pride to vse skup
cca.:
1000€, in to je kar spodobna cena in mislim da za tako ceno pri nas težko kaj bolšega dobiš...

če vzameš ta cheap varjanto, in 1 GB rama in brez miške, te to pride cca.
800€...

Upam, da sem ti kaj pomagu, se pa vsekakor splača it mal delat (predvidevam, da si najstnik) in priložit k tvojim 500€ še dodatnih 500€, ne bo ti žal pa vsaj mir boš imel dobro leto (potem, boš pa grafo zamenu, pa še nadalno leto ;) )

LP

LP...

J.Sky ::

aja še disk...
disk si vami (važno da je sata in pa ne neka leva firma)
npr. WD SATA 320GB (to te pride še dodatnih 80€), mislm pa da boš meu 320 GB vrh glave dovolj ;)

LP...

Tr0n ::

Ja, to je ze nekje blizu cene, ki jo lahko pricakujes. Dober post.

J.Sky ::

mja nism mogu spat, pa sm meu lih cajt take stvari pučenat, pa sm mal cene prečikeru, pa teste pregledu, po dougih časih, tko da tole je še čist sveže ;) ...

the_game ::

aha TNX bom še mal počaku pa še neki našparu pa bo!!!!!!!!!!

J.Sky ::

tako se govori... ko boš našparu se pa še kej oglas tu na forumu, mogoče bo že kaka bolša varjanta ;) ...
NP drgač :P

G[e]c ::

Intel melje naprej
17.05.2007

Ako se ravnokar spravljate k nadgradnji procesorja ali celo nakupu kompletnega abaka, se vam splača še malce potrpeti. Pricurljale so informacije, da Intel pripravlja drugo veliko znižanje cen v zadnjem času. Po prvem padcu, ki se je zgodil konec aprila, nas po vseh indicih 22. julija čaka še drugi. Najkonkretneje se bo pocenil četveroglavi core 2 quad Q6600, in sicer za okroglih 50% - s petstotridesetih dolarjev na 266. Njegov stari cenovni razred bo prevzel novi C2Q Q6700 s frekvenco 2,66 GHz. Istočasno se nam obeta predstavitev parih novih tiktakal, družine C2D 6050. Od svojih bratcev iz serije 6000 se bodo ločili po zunanjem taktu: namesto pri 1066 MHz bo ta bil z 1,33 GHz, kot naročeno za prihajajočo serijo Intelovih veznih čipovij bearlake. Zelenci se bodo ponašali tudi s privlačnimi cenami: E6550 (2,33 GHz) bo koštal 163 zelencev, E6750 (2,66 GHz) 183 in E6850 (3 GHz) 266. Glede na to, da 2,93-gigaherčni core 2 extreme še vedno stane skoraj jurja dolarjev, bodo žrebički gotovo uspešnica. In kdaj se bo to poznalo v Sloveniji? Uradnega odgovora nismo dobili, vendar se naši distributerji zadnje čase ne mudijo preveč s prilagajanjem cen, tako da je pričakovati promptne reakcije. Takisto upoštevajte, da so vse zapisane cene velikoprodajne, ter da ne vključujejo davka. Toda če pogledat dejansko maloprodajno ceno pri nas in jo znižate za ustrezen odstotek, boste dobili dokaj realno pričakovano vrednost.


Zgleda se splača res mal počakat, pa še tole z grafičnami se bo razjasnilo

trek@s ::

In ko se bo to zgodilo, se bo oktobra krepko pocenil npr. ram in se bo splačalo počakati in tako dalje... Novega računalnika nimaš pa potem nikoli...:\

alienfrik ::

Lep pozdrav na nsih policah sem se zasledil nove plate z P35 cipsetom in me zanima kaj priproočate raje od ASUS P5K deluxe ali od Gigabyte P35-DQ6 (samo za asusove plaet se nisem zasledil pri nas), kaj je bolje vzeti ASUS ali GIGABYTE pa seveda obe sta na novem čipsetu??

ker ni se pa nic testo za ti dve plati da bi jih lahko primerjal, ali so že???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alienfrik ()

pinx ::

JAz bi se odločil za Asus. Počakaj malo, saj bodo kmalu. Jodlarji jih že imajo.

alienfrik ::

kako dolgo pa se bo treba čakati ker mam ze vse doma samo plate nimam zdaj sem imel asusu p5w dh delux naroceno pa je ni za dobiti v celi sloveniji, dazj pa so te nove ven prišle zato me zanima kako dolgo bo se treba počakati da pridejo nove asusove plate. pa se to me zanima kaj na to ASUS P5K3 Deluxe/WIFI-AP ne morem gor dati DDR2 morem obvezno vzeti ASUS P5K Deluxe /WIFI-AP ki podpira DDR2. ali sem to narobe razumel??

xabre ::

Kaj je pa z amd platformo narobe? Razen, da je tudi za pol cenejše pri primerljivi hitrosti in navijanju.:\

pinx ::

AMD s trenutnimi procesorji nima za burek proti Intelu.

xabre ::

Zakaj?

pinx ::

Poglej na raznih internetnih straneh, kdo je v prevladi.

Nič ne rečem, če so v igri stock procesorji, AMD je celo boljši kar se tiče dela s pomnilnikom.
Povsem druga zgodba pa so naviti procesorji, tukaj celo AMD-jev Brisbane in razni FX-i nimajo kaj praskat.

Shegevara ::

ja no pizda kolk je pa pred 2, 3 leti intel kej prasku ko je biv pa AMD v prevladi? Pač je zdej drugače bog pomagej no

pinx ::

S Pentiumi je Intel le žrl prah za XP-ji.
Bil sem večletni pripadnik AMD-ja, 2500+ Mobile je bil super procesor, da ne omenjam A64 Venice in Opteronov.
Bomo videli kaj bo prinesla Barcelona, obeti so dobri, konkurenca je še kako dobrodošla.
Pa ne zdaj mislit da sem kak AMD "hater", kupim pač to, kaj je v trenutku nakupa zame najboljše.
Ampak jebiga, s Core procesorji je Intel zadel žebljico na glavico, zato sem tudi prešel na Intel platformo 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšno računalniško konfiguracijo imate? (nasplošno vaš hardware) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
937332 (5780) ialexxb
»

Nakup novega računala - performance/cena

Oddelek: Kaj kupiti
91414 (1140) AnZo
»

katero maticno za e6420.

Oddelek: Kaj kupiti
311427 (1079) OChack
»

Katero matično ploščo za E6600?

Oddelek: Kaj kupiti
272336 (1408) Kezman91
»

Priporočila za nakup

Oddelek: Kaj kupiti
121182 (1037) MEDENA

Več podobnih tem