» »

doma narejena parabola za micro prisluš. nap

doma narejena parabola za micro prisluš. nap

LordTado ::

lp

ja zdej imam vezje za sprejem zvoka in ima kar fajni domet,sedaj pa bi rabil parabolo da bi zajemal samo en pas,oz
da ne bi vseh motenj in glasov iz strani zajemalko...

kako parabolo priporočate?
ali iz plastike,kovine...kako širiko in dolgo...
če ima kdo izkušnje s tem naj pove
ajde

Nitro Tech ::

Za tisti pisker lahko uporabiš kakeršnikoli material, ki ne absorbira zvoka in je lepo gladek (kovina pleksi steklo plastika...). Najbolj pomembno je, da je zadeva ČIMBOLJ parabolna. Tako boš imel fokus točno na sredini parabole kjer boš pritrdil mikrofon. Od veliosti krožnika je odvisno ojačanje signala in kakšno frekvenco bi želel najboljje slišati.
Če boš lovil primate ala bigfoot, ali pa kolege iz drugih revirjev pol je za ta frekvenčni spekter najboljša parabola z obsegom med 45 in 61 cm.>:D
format c: najde vse viruse

madviper ::

Najlažje bo če kupiš krožnik od satelitkse, parabolo premera 60cm. Popolna parabola, maksimalno ojačanje...
I'd like to do something crazy!

LordTado ::

ja zdej mam sprejem kolko tolk ok,da se lepo sliši tam okoli 100m,ampak se sliši tudi vse ostalo...


kako bi nardil da bi se slišal samo glas recimo.

tudi če parabolo dam zraven se slišijo srugi glasovi.

če so ostalie motnje močnejše od samega glasu pol ne bo nič ali?


čao

Pyr0Beast ::

Mogoče bi bila možnost, da bi stari mami kakšno pokrovko za sarme ukradu xD
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LordTado ::

sem že pa sem zej brez sarme ostou.

flasha ::

ej mi prosim poveš (daš link) ki si dobo shemo? (vezje?)

Loki ::

a nebi bilo bolje, ce bi bil namesto parabole tak ""tunel""? recimo kot plasticen loncek, samo da ozji in tako bolj fokusiran?
da bi zajel notri samo tista dva, ki govorita?
I left my wallet in El Segundo

LordTado ::

ja mora bit parabola,ker ma idealen odboj,ampak če je motnja glasnejša od glsu ki ga hočeš zajemat,se verjetno ne da nič nardit.

mogoče bi šlo z kako izbiro frekvence,ne vem,če kdo ve naj se javi

|Luka| ::

(skoraj) popolno parabolo lahko narediš tudi doma, samo ne vem če se ti splača. je pa postopek sledeč. Na vrtljivo ploščo položiš "lonec" in Nnastavljaš toliko časa da "lonec" ne opleta (zna bit kar težko>:D ). Potem pa v ta lonec naliješ (seveda ko miruje) smolo in trdilec, ki jih uporabljajo npr. na barkah za popravilo "fiberglasa". Zalaufaš vrtiljak, paziš da se ne vrti prehitro in pustiš toliko časa da se zadeva ne strdi. S hitrostjo vrtenja pa uravnavaš, kako "strma" bo krivulja.
Nekje sem videl da na tak način delajo amaterski zvezdogledi zrcala za svoje teleskope.

LP

madviper ::

Motnje lahk odstraniš z eno kretinico, ki signal "očisti" tako, da spustiš skozi samo določene frekvence (za govor je okol 3kHz). Če je motnja na isti frekvenci kot govor, potem ostanem brez idej :8)
I'd like to do something crazy!

SloMusty ::

potem pa zvok posneti na računalnik, softwersko obdelat ( sample motnje posnet najprej) potem ga odstranjevat, bi delovalo pri konstantni motnji, napr. zvok ventilatorja, brnenje) ali kaj podobnega. Tukaj tudi jaz ostanem brez izdej dalje.
Software, ki bi omogočal čiščenje obstaja, nisem prepričan za ceno, imena pa tudi ne vem. Google zna pokazat kaj.


lp
Freestyle wind riders!!!

Lio ::

mislm da bo ze z filtrom resu precej problemov, ostalo so verjetno samo še finese. Lahko pa vseskup spravs na laptopa pa si tm softwersko filtriraš v realnem času

T0RN4D0 ::

Hm po mojem pa s kretnco ne bi rešu problemov, govor zna kr precej variirat pr posameznikih (no ja če boš že poskušu s tem pazi da boš hitro nastavljive kretnce naredu :p ), drugo pa mislim da je kar precej motenj tudi nekje v območju govora.

prominent ::

Aa ga ima kdo za prodajo? Posim piši na potocarr@gmail.com!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A mi lahko kdo pomaga izračunati to nalogo? (dotikališče kvadratna f. - linearna f.)

Oddelek: Šola
71827 (1480) Tkalka časa
»

Oprema za javno dostopno brezžično točko

Oddelek: Omrežja in internet
253556 (2286) Tarzan
»

parabola za zvok

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5914 (666) prominent
»

ojačanje mikrofona

Oddelek: Zvok in slika
91118 (1001) maro dee
»

Netsystem

Oddelek: Omrežja in internet
10888 (746) birra

Več podobnih tem