» »

[visual C#] Kultura tipkovnice

[visual C#] Kultura tipkovnice

Beezgetz ::

Živjo!

V aplikaciji ki sem jo naredil, imam možnost shranjevanja podakov, ki so večinoma double-i. ( Ker sem začetnik, sem shranjeval double z streamWriter-jem)
Zgodilo pa se je, da sem poslal kolegu to aplikacijo z nekaj shranjenimi podatki, toda na njegovemu računalniku so se izpisali napačni podatki, ko je naložil shranjene podatke.
Malo sem se pozanimal kaj bi bilo narobe, pa sem izvedel, da je shranjen podatek 3 vejica 14 (3,14) njegov računalnik prebral kot 314 (tristo štirinajst). Ko je on meni poslal podatke ki jih je on dobil z aplikacijo (aplikacija pri njemu dela ok, samo moji podatki so napačno prebrani), so njegove števikle 3 pika 14 (3.14) na mojem računalniku zaznane kou 314. Izkazalo se je (upam, da je to to) da imava različne tipkovnice (ne u smislu on črno jaz sivo), jaz Slo an Eng.

Pa me zanima koda, ki bi ob prebiranju shranjenih podatkov, vejice in pike zamenjala za decimalno ločilo, ki bi ga računalnik znal uporabljat. Nekako v smislu Replace ("," ali "." s tistim ločilom ki ga uporadljaš za decimalno ločilo)
Oziroma, ali obstaja kakšen boljši način za decimalno ločilo?

Sori za ta edit, toda pozabil sem omenit, da na mojem računalniku aplikacija številko 3 vejica 14 zazna kot 3,14, toda 3 pika 14 pa kot 314! (joj, to bo še dela). Kje vidim katero decimalno ločilo uporablja računalnik in kako ga določim?
Hvala!
  • spremenil: Beezgetz ()

delfy ::

Mislim, da to kar iščeš lahko dobiš s classom CultureInfo.

Beezgetz ::

Živjo delfy,
Hvala!
hmmm, neki se že dela... Sem bl začetnik...

string ci = CultureInfo.CurrentCulture.ToString();
label1.Text = ci.ToString();
string ds = CultureInfo.CurrentCulture.NumberFormat.NumberDecimalSeparator.ToString();
label2.Text = ds.ToString();

Se bom še oglasil kaj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel automatsko računanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
101195 (1040) petkofak6527
»

Pravilno vpisovanje domačih nalog(FE)

Oddelek: Šola
111079 (778) čuhalev
»

[c#] try/catch, v katerem gradniku je napaka

Oddelek: Programiranje
101003 (741) japol
»

Visual Studio - koda za prikaz OS?

Oddelek: Programiranje
91058 (825) detroit
»

[C#] Prosim pomagajte! Potrebujem program, ki bi pobiral podatke iz ene strani

Oddelek: Programiranje
212699 (2309) David1994

Več podobnih tem