» »

Ali sem pokvaril CPE?

Ali sem pokvaril CPE?

robinzon ::

Zdravo!

Na racunalniku s procesorjem P4 socket 487 sem skusal zamenjati ventilator. Kupil in namestil sem Zalmana CNPS7000B.
Pasto iz procesorja sem odstranil s papirnatimi robcki in namestil nov sloj, nato montiral Zalmana kot pise v navodilih.
Od takrat naprej se racunalnik sicer prizge, ventilatorji Zalmana delajo, ampak na monitorju se ne pojavi slika, niti ni tistega obicajnega zvoka, ko prizges racunalnik. Racunalnik lahko samo ugasnem in to je to.
Plosca je MSI 865PE Neo2-P Platinum Edition.

Kaj mi je storiti? Hvala

Timmah ::

poglej ce si staknil kasno napajanje, vzemi ven ram in ga ponovno vtakni, vzemi ven procesor in ga nanovo vstavi. pac preveri vse komponente ce so vstavljene kot se zagre

edit: typo
donde esta francesca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Timmah ()

robinzon ::

Grem na delo -> hvala. A bi se na procesorju fizicno videlo, ce bi ga skuril? Kaj pa maticna plosca, a je lahko ta pokvarjena?

A moram priklopiti disk vedno, ko testiram, ce se bo racunalnik vsaj do BIOSA zagnal ali lahko kar brez diska?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: robinzon ()

Timmah ::

skuru pomoje nisi nic, ce si fizicno poskodoval procesor je lahko pi.darija, samo ne vrjamem.
maticno si lahko skuru edin ce si kasen kovinski del pustil spodaj in je naredu ksn slus.
preveri prvo kable ce mas vse vklopljeno iz napajalnika pol pa probavej komponente
to je prvo kar ti svetujem

p.s. do biosa mora priti tudi brez diska
donde esta francesca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Timmah ()

trek@s ::

to se je meni enkrat tudi zgodilo. Premigaj vse komponente, vključno s procesorjem!

UNIVERZUM ::

Jaz sem z enakim problemom prišel do zaključka (potem opaznega)da sem čisto malce okrušil amd xp 1800+. Ventilatorji so delali normalno, sam tistega znamenitega piska pa ni bilo. Pa trdi disk se tudi ni zagnal.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

mihec87 ::

Ja samo pentiumi majo heat spreader tako da okrusiti ga ne mores..

>>><<< ::

Meni je zadnjič CPU padel z višine 10 cm na IHS, samo mu na srečo nič ni.

robinzon ::

Sedaj sem poizkusil vse mozne konfiguracije in vse se enkrat sestavil in je isto.

Sposodil sem si maticno eno drugo, da vidim ce je to krivo. Porocam.

UNIVERZUM ::

Sori sem spregledal vrsto proca. Pri meni je bila decembra plata kriva da se sistem ni postavil. Končno sem dobil komponente, ki sem jih ročil po celi sloveniji (prvič in zadnjič). Sestavim komp, pa nič, ga razstavim pa spet sestavim pa nič. Potem sem pa vlekel vse skup na servis, kjer je ugotovil da plata ni imela stika pri napajanju z -+5v(ne vem točno)in da jo je to najverjetneje skurilo.

Preveri če se vsi pini pri napajalnem kablu spojijo z plato. Pa poglej da slučajno niso kondenzatorji na plati napihnjeni.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

robinzon ::

Sedaj sem sestavil vse skupaj na plato asrock p4vm890 in zaenkrat deluje!!! jeeeeeeeeeah :).

a bom moral winse na novo instalirati, ce obdrzim to plato ali bodo jo zaznali?


hvala vsem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: robinzon ()

Blinder ::

Poskusi vse stvari odklopit od maticne, vkljucno s procesorjem in napajalnikom. In pol spet priklopi. Meni je samo tako spet delalo.
Mam pa procesor ki je malce okrusen - tudi jedro, ampak dela bp.

plavi85 ::

ma reseteri CMOS...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Racunalnik kar ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
334249 (3850) pol3ni
»

Kaj sem naredil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
955141 (3857) Timmah
»

pomoc prosim

Oddelek: Strojna oprema
221614 (1275) ABX
»

PROBLEMI!!!! NA POMOC!!! Nujno!

Oddelek: Pomoč in nasveti
15986 (692) VidKo
»

Kako pripravit plato k delovanju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
381233 (938) zile

Več podobnih tem