» »

install opensuse 10.2

install opensuse 10.2

PIII850 ::

Z neta sem si snel dvd verzijo opensuse 10.2. In ko hoče zadevo instalirat preko dvdja, se mi pojavi zacetni menu. V menuju imas moznosti za več vrst instala. Jz dam ta prvo varianto in mi noče instalirati - ne najde cdroma/dvdroma?? kaj mi je storiti. disk mam na master, dvdrom pa na secundary. Tud če dam na eject cd gumb sploh ne reagira.

Kaj moram stortit da mi bo se instaliralo ok???

hvala

Roadkill ::

Pomojem je slabo zapečen image. Al je prišlo do napake pri downloadanju ali pa pri pečenju.
Preveri md5hash tvojega image fila in poglej, če je enak tistemu, ki je napisan na internetu. Če ni, še enkrat downloudaj, drugače pa samo še enkrat zapeči (tokrat ne na maksimalni hitrosti).


Lahko pa je napaka čisto kje drugje. :)
Ü

nonenone ::

a imaš sata disk?

PIII850 ::

ne imam eide disk. Piše mi pa unable to mount cd/dvd??? kot da ga ne bi bilo. Ma finat je v tem ko se uni kernel lepo nalozi, potem mas pa tam 3 moznosti installa. Pa kjerokoli dam mi isto napise

kaj bi to bilo?

PIII850 ::

plata pa je gigabyte GA-965p-s3

kriko1 ::

Ma finat je v tem ko se uni kernel lepo nalozi, potem mas pa tam 3 moznosti installa.

??? Prvo te vpraša za namestitev, nato se kernel naloži in se začne boot procedura. Kje se tebi sedaj zatakne?

Pa poglej še če imaš najnovejši BIOS.

PIII850 ::

Najprej se računalnik zboota, potem se pojavi nek plavi screen od susein mi javi da se ne more izvrsit nek avtomatski setup/install da se bo nadaljeval kao manual setup. Ok pol mas pa 3 moznosti za install in seene par nekih drugih moznosti (restart, power off itd...). In na tem menuju mas te 3 installe install, install /apic al neki takega, pa instal safe....... Skratka kjerikoli install dam mi javi da moj cd rom oz dvdrom ni mountan in da ne more nadaljevati z instaliranjem.

Cd oz dvd sm sprobal na drugem kompjuterju in dela bp.

lp

kriko1 ::

Zgleda kot da ne more zagnat grafične namestitve. Imaš najnovejši bios?

PIII850 ::

Imam pa je povsem enako. Mislim, da bo neki zarad tega ker hocem instalirat na ATA disk. Po mojem. Nism pa ziher

čao

kriko1 ::

Imaš sata cd/dvd?

aiko ::

99% možnosti imaš, da je image slabo zdovnloadan ali zapečen. Poberi di MD5 in preglej če se checksum ujema. Jaz sem ga inštaliru tudi na vse ide (old pc) in je šlo ko šus.

PIII850 ::

to po mojem ne bo, ker na drugi masini mi pa deluje BP. Verjetno je problem v tem, da imam v masini tako sata disk in ata disk. DVD je pa na ata vodilu. tk da sm ze cist obupan :(((

kriko1 ::

Niti to ne bo problem, ker imam tudi jaz sata ter ata diske. Ma kje ti to napiše, preden gre v grafični način ali po sprejemu licence? Edino da probaš namestit še prek omrežja.

PIII850 ::

Sm instaliral zdej Mandriva 2007 pa dela BP. Ne vem kaj je z SUSE narobe. Na eni masini dela ok, na tej moji pa noče....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OS X Tiger x86 edition (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
648977 (5379) borchi
»

Kako prenesti linux na drug računalnik

Oddelek: Operacijski sistemi
121377 (1217) b
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402290 (1653) PIII850
»

suse linux

Oddelek: Operacijski sistemi
251117 (863) Trubadur
»

Izbira Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
472431 (1288) Border

Več podobnih tem