» »

LCD monitor z vgrajenim TV tunerjem

LCD monitor z vgrajenim TV tunerjem

dexterboy ::

Hojla!
Torej... prosil bi vas za pomoč, če ima že kdo izkušnje na tem področju. Kupujem namreč LCD monitor, ki bo priključen primarno na komp, vendar pa bi rad na njemu gledal še TV. Glede na to, da bo vsa zadeva pri punci, si ne morem preveč zmišljevati glede pozicije pohištva :)) in bo vse supaj v spalnici. Razmišljal sem tudi o TV kartici v PC-ju, vendar je to potlej preveč kompliciran, če hočeš gledat TV, plus hrup, prah... skratka, odpade :8)
Obvezno pa je pogoj ta, da ima monitor DVI vhod in pa seveda 'računalniško rezolucijo'. In pri nas sem do sedaj zasledil edinole Samsungove LCD-je, ki imajo rezolucijo in DVI vhod. Sprva sem najdel le 932MP, ki pa je 'imel' ceno malo nad 400€. Sedaj so na policah že novi modeli in fsi po vrsti so tudi cenejši :D Mene pa zanima, kako se te kište obnesejo v vlogi TV-ja, če si jo kdo že lasti oz. uporablja... bi bil zeeeelo hvaleže.

Pogledal sem po forumu, pa nisem nikjer zasledil to tematiko, če obstaja, prosim za link.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zheegec ::

Sicer je tema bila že malo nazaj, samo se mi ne ljubi iskati :)

93xMP so bili daleč najboljši kar se slike tiče - imeli so PVA matriko, sedaj je 940MG, ki je pa wide in ima glossy ekran. Wide ni ravno dobra izbira za navaden TV signal...

mogoče bi bila še najboljša varijanta monitor + zunanji TV Tuner, kot je recimo Avermedia BOX7/BOX9, tudi Leadtek ima podobno zadevo, stane 70EUR.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

trek@s ::

mogoče bi bila še najboljša varijanta monitor + zunanji TV Tuner, kot je recimo Avermedia BOX7/BOX9, tudi Leadtek ima podobno zadevo, stane 70EUR.


Se strinjam.

karafeka ::

Jaz imam 931mp. Zelo dober monitor. Razen fm tunerja (ki bolj slabo vleče) je vse ostalo odlično. Za kako manjšo sobo je primeren tudi v vlogi samo televizorja (da ga gledaš kje iz kavča, kakšna 2-3 metra stran), od blizu je pa PIP. Mislim, da ima 932 slabši vidni kot (=slabšo matriko) kot 931.

AJA, pa daljincu prehitro grejo baterije :)

Zheegec ::

Da, 932MP je res slabši, torej najboljša modela sta 930MP in 931MP.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

karafeka ::

Sem gledal malo na ww.ceneje.si, pa tega 931mp sploh nikjer več nimajo.
Imajo pa 941mp, ki pa ima isti vidni kot kot 932mp (160 stopinj). Je pa približno 40 eur cenej, kot pa 931mp (kupil sem ga lani). Še vedno pa imajo 940mw, ki pa ima širokotni zaslon (16:9), vidni kot pa prav tako 160, je pa zato še za 50 eurov cenejši kot 941. Drugače pa ljudje 940mw še kar hvalijo, vendar sem jaz osebno raje kupil 931mp, zaradi 4:3 zaslona.

dexterboy ::

Hojla!
Najprej, najlepša hvala vsem za hitre odgovore. :)
Zadeva je taka; če sem prav dojel, Samsung daje novejšim modelom višje številke, kar pomeni, da je 932 prišel kasneje na tržišče, kot 930 ali 931. Tako sta 930 in 931 že umaknjena iz polic, vsaj po informacijah na straneh SLO prodajalcev. 932MP pa ima visoko ceno:( in se mi potlej res bolj splača kupiti navadno 19-ko in zunanji tuner. Avermedio imajo v obeh verzijah, je pa cena zopet šmrc šmrc. Oziroma, če sem odkrit, bi v primeru solo nakupa potlej vzel večji LCD, tako, da, imam sodeč po informacijah na Mimovrste na voljo 4 monitorje:
- 940MG; 367€
- 941MP; 343€, NIMA dvi vhoda
- 940MW; 312€
- 932MP; 439€, zunanji napajalnik
Vsi imajo tudi a-siTFT/TN enotno matriko LCDja. Lahko, da tukaj navedeni podatki tudi niso pravi.
Zato sem vam tudi zamoril :D , če je kvaliteta v sliki med najcenejšim in najdražjim res vredna denarja, ker ga bom itak kupil na obroke.
Glede na zgornje podatke lahko izbiram le med obema 940-kama, čeprav sem sprva mislil, da je razlika le v barvi ohišja, so razlike v svetilnosti. Osebno bi takoj vzel 941, ker ima normalno razmerje stranic, ampak ga pomankljivost DVI vhoda izključuje iz nakupa. Žal. In če pogledam ceno 350€, bi me toliko prišel solo monitor plus zunanji tuner... pa še manj navlake imaš v sobi. Ma, najbolje, da dam izbiro v Dixi-ja ali Verdano in se odločim na to, kar mi bo vrgel program :P
aja, še tole; nikjer nisem zasledil, da bi imel še kdo drug razen samsunga lcd z tunerjem in dvi vhodom?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Robert ::

Ga tudi ne boš našel.

Imovincek ::

Jaz imam 932 MP pa sem z njim kar zadovoljen. Monitor ima tudi sliko v sliki in lahko gledaš in poslušaš TV, ko na računalniku srfaš oz. počneš še kaj bolj pametnega. Vidni kot je res malo slabši 160/160, drugače pa je monitor vreden tega denarja. Kabel DVI ni priložen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD TV/Monitor

Oddelek: Kaj kupiti
172754 (2210) Keyser Soze
»

LCD TV - monitor

Oddelek: Kaj kupiti
102093 (1692) Venturer
»

kater LCD monitor s temi zahtevami?

Oddelek: Kaj kupiti
101066 (836) karafeka
»

Kateri LCD monitor naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
201658 (1341) simnov
»

ali bo delalo ? (nov 16:10 monitor na staro grafično)

Oddelek: Strojna oprema
71579 (1449) Grill

Več podobnih tem