» »

seatool

seatool

pozitron ::

Zdravo.

Zadnje čase so mi igre začele malo štekat in trdi disk je postal glasnejši, čeprav je bil že od kar sem ga kupil neznosno glasen (sata seagate baracuda 7200rpm 8mb). Disk je redno defragmentiran z perfectdiskom in pred dvema dnevoma so bili xp-ji na frišno naloženi. Odločil sem se, da mal testiram z seatool-om. In dobil sem nasledne rezultate: vse je bilo passed razen FILE STRUCTURE TEST RESULT: failed with critical errors, the following errors were found while scanning the volume:- one or more were found in the index
- one or more were found in the meta data records

Pod "NOTE" je pa pisalo: any report of possible errors in the file system test are for informational purpose only. We suggest you consider testing with the official file system diagnostic utilities your OS. Seagate is not able to assist with troubleshooting or reviewing file system test results.

A to pol pomen, da z diskom ni nič narobe? Ker razmisljam o nakupu novga.

Hd tach da naslednje rezultate: average read 47mb/s, random acess 13ms,cpu utilization 2 %.
Pa še speedfan smart test vse good al pa very good razen:Raw Read Error Rate (below average) in Hardware ECC Recovered (below average)

Prosil bi če mi kdo lahko svetuje, al naj kupim nov disk al v čem je problem.
Rama mam 1gb. Pa za novejše igrce mi je jasn da mam že mal rama, sam tut starejš špili štekajo. Od mlajše setre simsi 2 so štekal ko zmešan, pa sem mislu d je sam špil, pa sem ji inštaliru desperate houswives pa tut šteka. Grafa 7900gs npr. frejmu je dost pr špilih 60-70, če grem pogledat kolk je rama frej je še 400mb šteka pa vseen, ker skos disk melje. Pa nasploh se mi zdi kar kol delam na compu disk melje zelo.
p.s. procesi so vsi ok v task managerju pa virusov tut ni. Swapa se pa porab peak usage 50-60 mb, pri igranju igrc. Pa disk ne deluje v pio mode. Menjal sem že razne driverje (grafa, mobo), Laufu sem memtest celo noč(brez napak), mejal palčke ramov, nič ne pomaga. Sumim sam še disk.
  • spremenil: pozitron ()

>>><<< ::

Z diskom je nekaj narobe. Uveljavi garancijo, če jo še imaš.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

pozitron ::

Mam garancijo sam nevem, kaj naj rečem. U stvari vse dela kokr tok normalno, sam jst ko sem navajen opazim, da je vse počasneje pa, da šteka. Nevem, če je to dovolj za garancijo. Kr zaenkrat še nimam nobene izgube podatkov al pa podobne probleme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

>>><<< ::

Povej, da ti pri testiranju z Seatools meče ven critical errore in omeni še Speedfan ter to bi moralo zadostovati za garancijo.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

pozitron ::

ok, hvala. Bom probal.

AngelOfDeath ::

Kakšne so kaj temperature ?
edit: Slovnica

pozitron ::

temperatura je ok. 35 C

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

>>><<< ::

ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z ramom ali diskom? Prosim za nasvet.

Oddelek: Strojna oprema
111004 (906) Duhec
»

Težava z windows 7 ali diskom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
11814 (614) bluefish
»

Kako uničt hdd? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
503022 (3020) Pepo
»

eno vprašanje glede diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
91404 (1249) ~Speed
»

Par problemov z XPji

Oddelek: Operacijski sistemi
342561 (1807) Mercier

Več podobnih tem