» »

Razširitev pokritosti brezžičnega omrežja

Razširitev pokritosti brezžičnega omrežja

BigMan ::

Pozdravljeni. Zanima me, če je z Buffalo WHR-HP-G54 routerjem mogoče razširiti doseg brezžičnega omrežja, ne da bi lastnik routerja do vedel. Imam namreč njegov WEP, on tudi ve, da dostopam do omrežja, vendar imam v stanovanju izredno slabo pokritost z signalom.

flisko ::

naloži dd-wrt,in nastavi na večjo oddajno moč.

Spc ::

Mislim, da ima buffalo še AUX priključek na sami elektoniki.
Probaj odpret router in poglej če imaš še AUX.

:)
 

pizdindim ::

Router bo težko odprl, ne da bi lastnik to vedel.

Spajky ::

@ BigMan : Odvisno, kako wifi opremo/anteno imaš na tvojem kompu, poglej si moje teme na forumu Wlan-Sat v antenski opremi (defolt antenca enhancer npr. najprej) ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Primoz78 ::

flisko oddajno moc lahko poveca a bo dubu samo vec napak pri prenosu...na Linksys-u se z povecanju oddajne moci kar pozna pri pokritosti omrezja a se tudi pozna pri glasnosti routerja (piskanje) in napakah pri prenosu :\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

BigMan ::

Hm, prišlo je do majhnega nesporazuma, z buffalom bi rad razširil domet drugega routerja, se pravi da bi bil kot repeater, bral sem da bi se to naj dalo z DD-WRT firmwarom, vendar ne vem če samo med routerji istega proizvajalca.

Senitel ::

Da se, samo moraš tudi temu že obstoječemu routerju dopovedat da imaš repeater gor.

amigo_no1 ::

V teoriji morajo vsi routerji podpirati WDS.

Za piskanje routerja pa še nisem slišal.

OmegaBlue ::

Ni nujno, samo v primeru če postavljaš WDS - drugače pa lahko s client bridge načinom.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Primoz78 ::

Glede piskanja sem mel enega Linksys WRT54GL na testu pa je bil dalj casa na 250mW nastavljen...in je zadeva precej piskala tudi ce sem znizal na 150mW ali 100mW. Kasneje sem si nabavil enak router pa ne piska...tudi ce nastavim 100mW in vec...lahko je bila to napaka samo na tistem routerju ali pac...Drugace ga ne nastavljam cez 84mW kot priporocajo na DD-WRT strani...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

flisko ::

Največ pridobiš z dobro anteno,mam postavljen wireless po celi dolini,radius(160 stopinj) okoli 14Km,in dela odlično.Uporabil sem 21dBi slot antene z horizontalno poralizacijo.Probaj na buffala dat kako biquad anteno ki jo lahko sam nardiš,in jo kamot priklopiš na ruter,ker ima ta izhod za anteno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt

Oddelek: Pomoč in nasveti
254291 (2622) mtosev
»

Domače brezžično omrežje z Linksys WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
91733 (1418) markk1
»

Oprema za javno dostopno brezžično točko

Oddelek: Omrežja in internet
253481 (2211) Tarzan
»

Routerji in razredi po APEK ???

Oddelek: Omrežja in internet
243598 (2554) ThinMan
»

Ali wireless škodi zdravju?

Oddelek: Loža
447312 (5671) Pyr0Beast

Več podobnih tem