» »

Usb dongle: se da kopirat

Usb dongle: se da kopirat

Wizeman ::

Zanima me, če ima kdo kake izkušnje s kopiranjem zaščite na usb hardverskem ključu (donglu)? Teoretično je (baje ) nemogoče:|. Kaj pa v praksi;)?

Lp
wize:d
Prazno

marvin42 ::

Mostly Harmless

OZZY ::

marvin..kaj pa če on to hoče, da bi si naredu bacup s ključa v primeru če je kaj narobe..si razmislu o tem preden navajaš nek člen...
Go with the flow.

OmegaBlue ::

Ozzy.. dvomim. Wizeman če misliš na kakršenkoli usb ključ, ki je potreben za zagon različnih DRAGIH programov.. pozabi.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

rfmw ::

Obstajajo neki dongle emulatorji, ki učinkovito nadomestijo hardware-sko zaščito na donglih. Vprašanje je, če so krekerji že podprli tvoj proggy z emulatorjem...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

aljazh ::

Obstajajo neki dongle emulatorji, ki učinkovito nadomestijo hardware-sko zaščito na donglih.


Drži. Zaščita enega od zelo dragih programov za video montažo je že bila "skrekana" na na ta način.

samomas ::

Seveda se da. S programi, ki ti ustvarijo navidezni ključ. Sam sem na tak način naredil varnostno kopijo svojega ključa (ni USB ampak LPT). Ampak mislim, da je stvar ravno tako mogoča. Po mojih dosedanjih izkušnjah je možno na tak način narediti "varnostno kopijo" za vse dongle ključe- rabiš le ustrezen emulator, ki pa je ponavadi plačljiv.

LP

neres ::

Ekipa "H2O" se je ukvarjala s tem, ampak jim je, po njihovih besedah, to vzelo ogromno časa, tako da so to opustili in novejši Steinbergovi programi niso skrekani.

http://www.youtube.com/watch?v=ScRF0LmsJzo

marvin42 ::

marvin..kaj pa če on to hoče, da bi si naredu bacup s ključa v primeru če je kaj narobe..si razmislu o tem preden navajaš nek člen...

zbudi se. ;)
Mostly Harmless

jamiroq ::

hmm. jaz vem, da se legalnega načina izdelave varnostne kopije dongla ne bi branil... arcview 3.2 (gis programski paket, svojčas je stal ~700kSIT) ima v licenci glede pokvarjenih donglov napisano nekako takole: se ti je pokvaril dongle? tough. kupi novo licenco. njihov lpt dongle, btw, deluje precej krhko.
po drugi strani pa ti pri esim games (ki prodajajo prav tako z donglom zaščiteno tankovsko simulacijo steel beasts pro) pokvarjen dongle brez večjih problemov zamenjajo.

Wizeman ::

Kaj pa naprave za programiranje epromov. Videl sem že take, ki imajo LPT izhode. Kaj ni v LPT donglu eprom? Se ne bi dal (vsaj teoretično)njegov program preprosto prekopirati? Samo ugibam>:D
Prazno

DeletedUser ::

eprom se da z pravim adapterjem, če je pa kakšen asic v donglu (tako imajo tudi nekatere
satelitske kartice) je pa edina varianta emulator

Bozl ::

Je uspelo komu emulirat eutronov dongle?


LP, Bozl

Gwanaroth ::

Za Eutron ne vem, s HASPovim se pa da precej narediti.. :)
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gwanaroth ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava desktopa z mobilnim internetom

Oddelek: Omrežja in internet
121556 (1238) Bye
»

USB dongle

Oddelek: Strojna oprema
111347 (1042) mlamat
»

Sony razmišlja o uvedbi serijskih številk za igre?

Oddelek: Novice / Konzole
286097 (4374) nekikr
»

Po skoraj letu shekana Nuendo in Cubase

Oddelek: Zvok in slika
51408 (1163) .:joco:.
»

hlktmp ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71749 (1749) Kenshin

Več podobnih tem