» »

cdrom na 486/40 mhz

cdrom na 486/40 mhz

kovse ::

Zanima me če lahko priklopim cdrom na 486/40 mhz preko onega kontrolerja ki ga vstaviš v isa režo!
Mam pa 24x cdrom in bi ga prklopu zravn diska!
Gledal sem v biosu in maš tam za nastavit za diske un to samo user,none,in one številke!
Kako naj ga v biosu nastavim da bo delal v windovsih!

Zanima me še samo to kako bi pohitrel zagon windowsev 95 rabim pa samo sa se mi odpre winamp v windowsih in da špila!
ne rabim pa nobene grafične in karkoli drugega v računalniku!

jRk0 ::

brez graficne tezko, da bos kaj delal, ker nekak mores videt, kaj se dogaja v racunalniku.
You fuck up once, you loose two teeth.

krneki0001 ::

Če imaš kako staro zvočno lahko priklopiš cd kar na zvočno - včasih so imeli SB-ji to funkcijo.
Sam sem imel 2 diska in ker sem imel samo en ide port sem priklopil cd na zvočno - stvar dela brez problema samo počasna je.
LP
Nebivedu

kovse ::

ne ne !
jaz bi to naredu kao mp3 player!
Naredim vse nastavitve in samo prižgem celo zadevo ,vstavim cd in mora špilat!
Zato ne rabim grafične!
Mora pa bit cdrom povezan na plato saj ji mora posredovati mp3-je!

Binji ::

Stvar rabi graficno vsaj da se zazene. Sej najdi eno staro ISA za 500SIT. Drgaci je pa tko kot so ti uni rekli.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

SasoS ::

Ne vem sicer kako je s tem, ampak ATAPI standard (za CDROMe) je dodan šele v EIDE specifikacijah. Ker imaš po vsej verjetnosti IDE kontroler ne vem kako bo s tem...drugač pa na zvočnih ponavad sploh ni IDE interface (nekatere majo) ampak samo proprietary kontroler ki deluje samo z določenimi enotami (Sony, Mitsumi).

Drugač so ti pa že povedal da grafično potrebuješ, ker se brez nje mašina sploh ne zažene...

Sicer pa...486/40 je WAAAY prešvoh za igranje mp3. Rabiš vsaj 486/100 za MONO predvajanje...Pentium recommended...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

kuglvinkl ::

Za MP3je potrebuješ najmanj 100MHz Pentium. Na tvoji konfig. bi morda šlo z Linuxom.
Your focus determines your reallity

SasoS ::

this reminds me of old times...na mojem starem P133 je mp3 igranje pobralo dobrih 30% procesorja...si špilu mp3, pa mal brsku po netu pa že ni nč več delal :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjena grafika na 486 računalniku

Oddelek: Strojna oprema
292083 (1020) c3p0
»

Vaš prvi mlinček (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
867986 (5004) opeter
»

SCSI disk

Oddelek: Strojna oprema
161719 (1518) stromar
»

486ka in priključitev CD-ROMa

Oddelek: Pomoč in nasveti
151148 (1003) akulp
»

BIOS update, ident. plate...

Oddelek: Strojna oprema
171589 (1430) segedinar

Več podobnih tem