» »

486ka in priključitev CD-ROMa

486ka in priključitev CD-ROMa

akulp ::

Tkole..hotel sem kot običajno in že 100x priključiti CD-ROM na neko 486ko od frenda. Vzel sem kabel in ga povezal na IDE2 poleg diska ki je na IDE1. Disk je neki Segate 850 mv , se mi zdi...stvar ni delovala..poskusil sem vse možne nastavitve od tega da je bilo oboje na enem kablu do premikanja jumperjev za MA/SL/CS na disku in cd-rom, vendar računalnik nikakor ne prepozna CD-ROMa. Mislil sem da je fora v CD-ROMu , poskusim drugega in enako, ne deluje z nobeno komb.

Kaj bi lahko bilo narobe?...kaj še lahko storim?.... S kakšno kombinacijo je najbolj verjetno da bo delovalo...čeprav nevem kaj je ffora če so jumperji prav nastavljeni,...pa vendar....rabim vašo pomoč prosim!


Hvala, LP Luka

Han ::

Več možnosti za delovanje boš imel s starejšimi pogoni (1x, 2x, 4x, morda 8x) oziroma takšnim, ki uporablja lastno ISA kartico in gonilnik. BIOS si posodobil?

Binji ::

BIOS si posodobil?

LOL:D

Drgac pa probej povezat z 2 IDE kabli (vsazga na svoj konektor) ce ma tolko konektorjev plata. Jumper na CDROMU si premaknil?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Han ::

Binji, ne vem, kaj je tu smešnega. Tudi 486-tke imajo BIOS, ki se ga da flashniti.

Rajši še enkrat preberi Lukovo vprašanje, ker tvoj odgovor nima nobenega smisla, saj je to že preizkusil... :\

akulp ::

Hvala Han, sem hotel že sam to napisat....

Han ::

Ena možnost je tudi rabljen SCSI CD-ROM in ustrezna ISA ali morda tudi PCI kartica - to bo zagotovo delovalo. (tako ima prijatelj, vendar je mašina še v pogonu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Binji ::

SI ze probal najt 486 BIOS? Pa tudi ce bi ga mislim da majo zasciteno proti flesanju.

No ce si ze probal potem poskusi res s starejsim cdromom sam meni je zaznalo tudi 40xnega brez problema

Si sigurno prou priklopil?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Han ::

Za 486 Asuske, pa tudi za marsikatero drugo firmo, dobiš BIOS kadarkoli. Zaščita proti flešanju? Mogoče, a prestaviš mostiček, pa je. Sorry, ampak malo bluziš... |O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

SasoS ::

ej...večina 486 ni imela flash roma ampak navaden eprom za katerga rabiš programator! Drugače pa...kakšen CD, kakšen kontroler? Če je kontroler navaden IDE (ne EIDE) potem ti ne bo podpiral ker šele EIDE podpira ATAPI standard in drugo, ja nekateri CD-ROMi sploh niso ATAPI ampak drug standard (odvisno od proizvajalca). In tretje...kje ti ga ne zazna? Starejši biosi na auto-detect ne bojo prepoznal CDjev, ampak pol u winsih pa dela...

Han ::

SasoS, vse kar si napisal, je res. 8-)

Sumo ::

Pa poglej če nimaš slučajno secondary IDE channel v biosu disejblan.

Baja ::

Probaj z DOS driverji. recimo od oak technologies.

the_unborn ::

nekateri stari cdromi so mogli bit prikljuceni na zvocno kartico (SB) in potem so delovali

Binji ::

Ne sam nekatere zvocne kartice so mele IDE konektor se gor prilotan.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Azrael ::

Ni problema, če 386 ali 486 ali Pentium plošča ne zazna CD ROM. Na 386 sem imel priklopljen 36x CD ROM brez težav. V BIOSu samo poglej, da je drive D: (oz. kamor je priklopljen CD ROM) nastavljeno na None. Če se računalnik slučajno ne bo znal pravilno uporabljati diska (non system disk), moraš disk nastaviti na Master with slave present, samo mislim da za ta disk to ne bo potrebno. In to je vse. Za DOS in Win3.xx moraš uporabiti driver (npr. od zagonske za Win98), Windows 9x pa CD ROM zaznajo avtomatsko.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

akulp ::

Tnx fantje..ja BISO ga ni našel..pol v WInsih je pa z driverji delal normalno. Hvala še enkrat!


LP, Luka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Scasi disk in boot

Oddelek: Strojna oprema
161343 (1117) Border
»

Pekač TEAC

Oddelek: Pomoč in nasveti
151196 (943) Kriko
»

mod diska

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
421718 (1124) segi
»

Problem s CD-ROMom

Oddelek: Pomoč in nasveti
151337 (1199) Trubar
»

namestitev CD-ROM-a v novem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
112063 (1903) nando

Več podobnih tem