» »

ime domene

ime domene

rok15 ::

Zanima me na kaj vse je potrebno paziti pri izberi imena domene.
Konkretno me zanima za stran, ki bo namenjena tujim obiskovalcem. Ker so zanimiva imena že zasedena me zanima, če je smiselno za takšno stran uporabiti domeno .si. Opazil sem, da iskalniki upoštevajo tudi lokacijo (npr. Google urvsti slovensko wikipedio višje od angleške), ali to pomeni, da tujcem strani z domeno .si avtomatično uvrsti veliko nižje.
Zanima me tudi ali je smiselno v domeni uporabiti kombinacijo dveh ključnih besed. Ali je v tem primeru smiselno med besedami uporabiti pomišljaj. Koliko sploh upoštevajo iskalniki besede, ki jih najdejo v imenu domene.
LP

Tody ::

Mislim da jih ne kaj dosti... Google rangira medrgim tudi upošteva kako maš ti naštiman local search oz če maš "slovenski" google ti bo slovenske strani naprej metal če angleški pa bo drugače rangiral...

rok15 ::

Kaj pa je za googla slovenska stran. A to prepozna vsebino v katerem jeziku je napisana ali je potrebno imeti kakšen meta tag za jezik.

Tody ::

Google skenira cel tekst strani in po tem pomoje določi kako in kaj... Google zna kar nekaj slovenščine, čeprav folk misli ne zna... Za to je poskrbel team prevajalcev ki so prevedli googlove storitve.

Nisem pa 100 %

Tic ::

darkolord je nekaj prevajal iirc.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

r5r ::

V bistvu je tako, da Google določi stran kot slovensko, če se IP številka nahaja znotraj slovenije, k boljši oceni sledi še Content-Language.
And it makes me wonder.

rok15 ::

A potem je iskalnikom čisto vseeno ali imaš domeno .com ali .si?

urban99 ::

ni jim vseeno, ampak google je imho z odvodom na google.si poskrbel za fajn zmešjnavo. Meta tage pogosto ignorira in če je server v Ameriki, si lahko en dan v indeksu google.si, potem padeš ven in se spet pojaviš... google.si je krneki :)

Tody ::

kr neki za ljudi ki spam pošiljajo prek mreže ala urbanov zelo zabaven site ....:\ :\ :\ :\

Kar smo zgoraj povedal... ali je .si ali je .com ali .xxx ne igra vloge ker so domene že davno tega zlorabil in .com se ne uporablja samo za komercialne namene in .si sigurno niso samo slovenske strani in stani o sloveniji

aja meta podatki so bili tudi zlorabljeni prov zaradi tipa urbanovih strani ker so mislili da so carji če nabijejo vse v meta tage... Ne googl ne najdi.si jih ne upoštevajo več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

urban99 ::

"kr neki za ljudi ki spam pošiljajo prek mreže ala urbanov zelo zabaven site"
...
"aja meta podatki so bili tudi zlorabljeni prov zaradi tipa urbanovih strani ker so mislili da so carji če nabijejo vse v meta tage..."

ej... za tole bi lahko zahteval opravičilo, ampak me precej bk. Vse čestitke, da lahko na osnovi mojega brief posta sklepaš o vsem tem - mogoče zamenjaj stroko in pojdu konkurirat Dannyju ali Vidovitemu MIlanu, če že nisi googlov omnipameten bot in veš kdo sem in kaj delam. ;((

Skratka ne pametuj preveč in ne brcaj v temo, ker si pri oceni totalno falil. Ti bom še dodatno razložil zakaj - spam je forbidden word, ki v mojem slovarju ne obstaja, toliko da sva na jasnem. Praktično edini meta tag, ki je prišel NAKNADNO v header ravno iz tega razloga, ker je pejdž padal ven in noter iz indeksa, je bil language tag. In ni pomagalo. To so moje izkušnje z google.si pa če se na glavo postaviš. In nisem ravno one-page-man, da ne boš spet kaj na slepo sklepal.

Če pa ga braniš iz nekih svojih poslovnih razlogov pa sočustvujem s tabo, ampak kar se mene tiče je že sam redirect na google.si iz google.com naredil več škode kot koristi. Coz it's st00pid.

r5r ::

In katera je ta domena?

Razlika med google.com in google.si je očitna in moteča. ;(
And it makes me wonder.

urban99 ::

Jah, saj bi povedal za ta konkretni primer, ampak bolj cenim svojo anonimnost, kot pa zmago na olimpijskih igrah retardov :)

no offense

Poldi112 ::

Pa veš, da je edini možni logični sklep tvoje želje po anonimnosti da se sramuješ svoje strani, kar pomeni da je imel Tody v bistvu prav.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tody ::

Urban, v funny in cool links te majo vsi poln k... k limaš svoje vide iz svoje strani... Al misliš da mamo spomin kot zlata ribica da vsakič ko preberem post ga pozabim v 3 sec ?


Opravičilo ? Make me :)

urban99 ::

tody, vidim, da si me z nekom zamenjal :) Dej čekiraj še enkrat in vzami tole nazaj.

Tody ::

Uhuh pa res :) Se opravičujem :D Tisto je urbi66...

urban99 ::

ok, cenim opravičilo.

Vesoljc ::

offtopic

lep primer o se eni prednosti avatarjev
bi pa prosil moda, da ohrani tole sporocilo ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google iskanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
91954 (1204) čuhalev
»

google doodle Plečnik

Oddelek: Loža
152048 (1442) Enron x86
»

Prvi vtisi po uporabi Binga

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
426561 (4339) techfreak :)
»

nova domena

Oddelek: Izdelava spletišč
91783 (1558) Groove
»

google.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
559634 (8418) Tody

Več podobnih tem