» »

Exchange 2003 in izguba mailov

Exchange 2003 in izguba mailov

tec ::

Dogaja sem, da uporabniki ne dobijo dolocenih mailov. V podjetju je exchange 2003 in v logih se maili, ki pridejo, lepo zapisejo. Problem rata, da posiljam mail iz volja.net omrezja, ki na moj osebni mail pride, kopija, ki je poslana v to podjetje, pa ne. Tudi v logih ni nic zabelezeno. To se dogaja tudi, ce posljem mail iz siol webmaila. Ce pa posljem iz npr. najdi.si webmaila, pa zadeva pride. Vedno sem posiljal tako, da sem poslal kopijo v podjetje in vedno sem jaz osebno dobil mail, v podjetje pa ne pride.
Domena je registrirana pri siolu, ki preusmerja mx zapise na streznik v tem podjetju. Podjetje uporablja volja adsl. Streznik je sbs premium 2003.

Kaksna ideja?
Hvala

Bakunin ::

> pri siolu, ki preusmerja mx zapise na streznik v tem podjetju.

torej najprej gre na smtp streznik od siola in ta preposlja na vas smtp ?

kaj pravi:

nslookup -q=mx tvojadomena.si 193.2.1.66

ter

nslookup -q=ns tvojadomena.si 193.2.1.66

tec ::

Ne, MX ne gre nic preko siola. Pri njih so samo nameserverji. Ker drugace ne bi noben mail prisel, ce MX preusmeritev ne bi delovala. Tukaj pa eni pridejo eni pa ne.

Stratus ::

A dobis kaksno sporocilo o nedostavljivosti ali kaj podobnega ?
Poskusi poslati mail na firmo tako da spremenis naslov@tvoja.domena.si v
naslov@IP.stevilka tvoje domene torej nardis ByPass DNS, ce pride je tezava z MX recordi. (Volja in Siol glih nista v najtesnejsih prijateljskih stikih).
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

tec ::

Nobenega obvestila, ravno to je najvecji problem. Sem probal tudi preko IPja poslat in isti problem. Torej MX recordi so ok, problem je potem na exchange serverju. Ampak sploh ne vem vec, kam naj gledam. Logi so prazni, nic ne pride. Na firewallu (pix 501) so vsi potrebni porti odprti. Edino, ce pride do kaksnega zatikanja pri firewallu. Sedaj delam se windowsupdate in potem reboot serverja. Bom v tem casu en mail poslal, ko bo server offline, ce bom dobil kaksen odgovor, da ni bilo dostavljeno.
Vse ideje vec kot dobrodosle.

Hvala

tec ::

Aja, pozabil napisat, da ce posljem preko IP stevilke dobim zavrnjeno s spodnjim razlogom

ime@ip.stevilka. on 4/13/2007 14:55
You do not have permission to send to this recipient. For assistance, contact your system administrator.
moja.domena #5.7.1 smtp;550 5.7.1 Unable to relay for ime@ip.stevilka

flier ::

Poskusi poslati rocno, s telnetom se povezes na ustrezni SMTP server (port 25) in bos morda videl kaj vrne.

Mr.B ::

Pokliči Siol, so za F+++++ v svojem mailreleju...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

flashroyal ::

Preveri HELO, EHLO, MTU na Piixu.

ender ::

tec: če imajo Pixa, naj izklopijo SMTP fixup, ker povzroča točno take probleme (stvar je namenjena izključno varovanju sendmaila, na modernejđih SMTP strežnikih pa povzroča samo zmedo).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

matter ::

Mogoče ste v kaki spamlisti. Ampak bi za to moral dobiti kakšeno mail obvestilo. Preverit pa ni greh.
Preveri vaš ip na: http://www.spamhaus.org/sbl/index.lasso
in
http://www.ioncannon.net/dnsbl/
Grem basket pa bom neloke metal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava s pošiljanjem pošte

Oddelek: Omrežja in internet
107017 (2877) BlackMaX
»

različna ponudnika interneta, siol m@ail

Oddelek: Omrežja in internet
71577 (951) Vaseer
»

[Ubuntu server] mail poslan iz serverja zazna kot vsiljeno pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
798667 (7637) shorvat
»

mail server - kako, kateri

Oddelek: Programska oprema
142172 (2041) 64202
»

Postavitev domene

Oddelek: Izdelava spletišč
142673 (2397) Ales

Več podobnih tem