» »

mail server - kako, kateri

mail server - kako, kateri

urosh ::

ok, malo mi je dolgčaš, pa se malo igram z raznimi zadevami. Usposobljen imam FTP server, HTML server, sedaj bi pa za hec še rad usposobil mail server. Trenutno se igram z ability mail serverjem, ki zgleda dokaj enostaven in uporaben, edino ne uspe mi poslati mejla na naslov, ki sem ga kreiral v njem... Je nujno potrebno imeti kako domeno ali bi morali iti recimo tudi kot urosh@193.77.8xx.xxx? Ker dobim nazaj, da kao ne more poslat... preko webmaila se lahko konektam nanj, pa pošiljam tudi, le dobivati ne morem... Zakaj? Ima Siol mogoče zaprt port 25, ki ga uporablja za incoming mail?

Se je kdo kaj igral z tem in mi lahko kaj svetuje?

tnx

urosh ::

evo, drugi program mi najde to napako:




Oni prejšnji program mi ni zaznal nobene napake... Kako pa se da to popraviti???

Lp

64202 ::

Sicer ne poznam ability (za winse?), ampak splosni napotki za mejl server:
- ja, z IP adresami znajo biti problemi, mail serverji imajo raje DNS
- MX record za majhne setupe obicajno ni nujen, uporablja pa se za preusmerjanje maila za neko domeno na nek konkreten server
- nekateri mail serverji na netu so tecni in nocejo sprejeti mejla od tebe, ce tvoj mail server nima tudi PTR recorda (ip v adreso), ampak to je redko

Ce si recimo naredis dinamicni DNS akaunt na dyndns.org, potem lahko posiljas mejl na user@nekaj.dyndns.org. Pazi da svoj mejl server nastavis, da sprejema mail za nekaj.dyndns.org.

urosh ::

sem zadevo poizkušal rešiti na podoben način, le da sem poizkušal naredil nekaj.gajba.net... pa ne dela...

Bom probal pri dydns...

tnx

64202 ::

Postaj log od tvojega server & cel zavrnjen mail. Verjetno se bo videlo, zakaj ne dela.

urosh ::

his Message was undeliverable due to the following reason:

Each of the following recipients was rejected by a remote mail server.
The reasons given by the server are included to help you determine why each recipient was rejected.

Recipient: _nedovoljena koda_
Reason: 5.7.1 _nedovoljena koda_... Relaying denied


Please reply to Postmaster@siol.net
if you feel this message to be in error.







Reporting-MTA: dns; pegasus.siol.net
Arrival-Date: Thu, 1 Jul 2004 20:36:53 +0200
Received-From-MTA: dns; kudu.siol.net (10.10.10.22)

Final-Recipient: RFC822; _nedovoljena koda_
Action: failed
Status: 5.1.1
Remote-MTA: dns; test.gajba.net (212.30.75.50)
Diagnostic-Code: smtp; 550 5.7.1 _nedovoljena koda_... Relaying denied







to je to, kar dobim nazaj.... Z njega pa si lahko lepo pošiljam in gre lepo... ko pa hočem kao reply pa dobim to nazaj....

Tisto _nedovoljena koda_ sem jaz vnesel, da sem zbrisal svoj IP, pa sem vnese xxxxxxxxxxx pa mi je zavrnilo :)

urosh ::

to je pa report z serverja:

[Ability Mail Server 1.18 Configuration Report]

[Overall Settings]
Maximum Mail Size: 1024 KB
Maximum Account Size: 2048 KB

[Remote Admin - Enabled]
Access Url: http://your-host-address-or-ip:8088

[WebMail - Enabled]
Access Url: http://your-host-address-or-ip:8000

[SMTP - Enabled]
Max Recipients per Mail: 64
SMTP In Port: 25
Outgoing SMTP - Disabled
Outgoing SMTP Security: None

[POP3 - Enabled]
POP3 Port: 110

[IMAP4 - Enabled]
IMAP4 Port: 143

[Outgoing Mails - Enabled]
Independent Mode: Automatically detect DNS




Lahko mi pa daš tvoj mejl, pa ti pošljem z njega, pa boš videl.....

Witboy ::

Hm... ok mogoce eno neumno vprasanje... zakaj mas pa outgoing SMTP disabled?!?

urosh ::

ne vem, kje si ti to videl... v glavmen outgoing dela...

in glej ga zlomka... dela! Samo to je zgleda bila finta, da sem se prijavil pri dydns in tam je možnost vklopa funkcije MX karkoliže... sedaj pa lepo dela!

Sedaj pa še samo moram ugotoviti, kako bi preko outlooka dostopal do njega.... Preko webmail dela super...

In če bi si registriral kako domeno, bi tudi moralo to delati ali bi spet bil problem z MX? Ker je malo nor ta nalov ime@kick-ass.net ali katerikoli od ostalih...


Lp

kihc ::

preko outlooka - mail in pop server daš napišeš tvoj ip :)
x

64202 ::

Jaz MX recorda sploh nimam pa vse dela ok ze 3,5 leta. Relaying access denied od tvojega serverja pomeni, da ni pravilno nastavljeno sprejemanje za domeno. Probaj vso automatiko izklopit in vpisi svoj hostname na roke. Tam se vidi neki "automatic DNS".

urosh ::

tisti automatic DNS je siolov DNS in je vseeno če ju vpišem peš ali pa se vpišeta sama...

Kateri prgram pa imaš za server?

Lp

64202 ::

postfix, unix-only

Monster ::

ja ne jst bi tud doal vprašanje, če me kdo lahko usmeri kako konfigurirat postifxa.. DNS server že mam... hvaLa
Ka zaboga...

64202 ::

Saj v glavnem kaj vec kot tole ti ni potrebno popraviti (v main.cf):
- myhostname: nastavis svoje polno net ime
- mydomain: ce je myhostname a.b.com, potem postfix po defaultu vzame b.com, ce je to vredu za domeno, potem pustis
- mynetworks: za koga relayas, recimo 192.168.0.0/24, 127.0.0.0/8
- relayhost: to lahko pustis prazno, ce imas svojo "pravo" domeno; ce pa imas dyndns pa je zaradi vecih razlogov bolje da relayas svoj outgoing email skozi isp-jev server, torej recimo [mail.siol.net], v oglatih oklepajih zato, da postfix ne dela MX lookupov za mail.siol.net ampak poslje direkt

To je v bistvu to. Ce pa hoces imeti recimo courier-imap/pop3, pa se nastavi maildir format sprejemanja:
- home_mailbox = Maildir/

V main.cf mas sicer vse lepo razlozeno poleg vsake opcije. Mogoce je potrebno popraviti se kaj, full-blown setupa s "pravo" domeno se nisem naredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Ubuntu server] mail poslan iz serverja zazna kot vsiljeno pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
798619 (7589) shorvat
»

Hotmail.com označi moj smtp kot spam

Oddelek: Omrežja in internet
122679 (2406) kronik
»

all in one mail server

Oddelek: Omrežja in internet
142527 (2117) r5r
»

blacklisted: list.dsbl.org

Oddelek: Omrežja in internet
152222 (2021) Bakunin
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316473 (16473) Bakunin

Več podobnih tem