» »

Toshiba prenosnik - se splača popravit?

Toshiba prenosnik - se splača popravit?

RiNC ::

Doma imam prenosnik (od kolega).
Sicer ni neka nova zverina za igranje igric...
...za vse ostalo (internet, word, divx-i, mp3-ji,...) pa zadostuje.

Intel Pentium 4 Mobile 1.70 GHz
ram 2x 256Mb DDR PC2100
disk 80Gb
grafična NVIDIA GeForce4 440 Go
ekran 15"
...

Problem je slika oz. sumim grafično kartico.
Na ekranu se pojavljajo različne motnje, včasih je celo vse ok.


A se splača to popravljat?
Predpostavljam da je grafična kartica fuč in je v takem primeru potrebno menjat celotno matično ploščo.
Prenosnik ni več v garanciji...
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

Pyr0Beast ::

Probaj odviti grafo, drugače se mi pa zdi, da je nekaj z rami od grafe. Možno, da je tudi kakšen kondi ali regulator odpovedal sodelovanje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Klemenn ::

disejblaj grafično in daš notr eno grafično (naj bi šlo a ne). in pol vidš kaj dela / ne dela. :)

RiNC ::

Kak bi blo fajn ko bi tole lahko nekdo, ki ma malo več pojma kot jaz, razšraufal in malo pogledal... :D
Drugače pa še nekaj kar sem prej pozabo - artefakti na ekranu se pojavljajo ne samo v Oknih ampak tudi pri zagonu, v Biosu,...
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

RiNC ::

disejblaj grafično in daš notr eno grafično (naj bi šlo a ne). in pol vidš kaj dela / ne dela.

Kako naj dam noter eno drugo grafično v prenosnik. USB ali PCMCI kartico mogoče? In kje jo naj dobim?
In kak naj obstoječo disejblam - v BIOSu je bore malo funkcij in te ni med njimi.
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

Pyr0Beast ::

mogoče, ampak res samo mogoče, in če maš srečo, je tvoja grafa na enem čudnem vodilu. Drugače si najdi navodila od laptopa na netu, in ga pojdi sam šravfat. Vzemi si predvsem veliko časa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nonenone ::

mogoče je samo kak slab stik med panelom in računalnikom, premikaj zgornji del ekrana gor dol, pa glej če se slika kaj spreminja, kr agresivno ga dvigaj in spuščaj, lp

RiNC ::

Pri agresivnem dvigovanju in spuščanju se sicer dogaja, da se slika nekoliko spreminja, samo ni nujno da je to zaradi tega, ker je slika skor ves čas nestabilna.
Mislim pa da ni problem v slabem stiku, ker pol bi mogla bit slika zajeta z tipko PrintScreen vredu, ne? Al se motim?
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

Pyr0Beast ::

Pravilno sklepaš :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zcetrt ::

Ja, tale s print screen je dora ideja, ki bi mi prišla zelo prav pred mesecem dni. Fasal sem pa enake vzorce na ekran, včasih se je samo popedenalo, včasih ne. Bil pa je uradno kriv konektor grafične kartice. Sam si to razlagam kot ploščati kabel, ki gre do zaslona in njegove konektorje, saj se je napaka začela pojavljati potem, ko so mi zamenjali ohišje monitorja. Posega nisem plačal, tako da ti žal ne vem povedati, ali se ti splača. Vsekakor pa je prenosnik po specifikacijah zelo soliden. Tudi za uporabo z zunanjim monitorjem. Ali se tam pojavljajo artefakti oz. motnje?
4.

nonenone ::

razdri notbuk in malo prečekiri zadevo, jaz sem tudi svojega, ni neka umetnost, samo počasi in mirne živce, nič na silo, lp

RiNC ::

OK, bom na netu poiskal kak Service Guide in se v četrtek spravim na prenosnik (prej ne bom imel časa). Bom poročal o tem, kaj se bo "od znotraj" dalo videt...
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

Liker ::

Zanimivo 8-O
Sploh dejstvo da je celotna slika popacena, z izjemo sivo/belih polj v CPU-Z kjer so podatki o sistemu.
Kot da so tista polja imuna na napako 8-O.

Nekako mi ne gre skupaj da bi okvarjena grafa popacila vse, razen enih polj? (I mean, what are the odds? 8-O)

Pyr0Beast ::

The odds are great. Zadeva lahko popači samo določene stvari, ostale (višja števila) pa zna skalkulirat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč, Macbook pro 17 2009

Oddelek: Strojna oprema
211515 (952) traxxas
»

Problem s piksli na ekranu

Oddelek: Pomoč in nasveti
221863 (1448) Han
»

LCD in naključne zelene pike

Oddelek: Strojna oprema
231389 (1054) Siddh
»

Acer 5920g - problem grafika

Oddelek: Pomoč in nasveti
191300 (893) Pithlit
»

Računalnik zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
151388 (1195) jan200

Več podobnih tem