» »

Flash: dvojna akcija na gumbu

Flash: dvojna akcija na gumbu

kixs ::

Nisem neki ekspert pri Flashu, pa me zanima kako naredit, da bo imel en gumb dvojno funkcijo.

Zelim, da se ob "On Roll Over" zamenja slikca z opisom, ce pa uporabnik klikne, pa se odpre nova stran.

Naredil samo tako, da uporabim dva behaviorja. En event za "On Release" -> Go to web page in en event za "Screen", ki se bo nalozil ob "On Roll Over".

Zdaj vedno zagrabi samo "Screen".

Hmm... ko to pisem, je morda ravno v tem "screenu" fora. Ko se novi screen nalozi, tam ni definiranih gumov. Vendar sej na "parent" screenu morajo gumbi vedno delat?!

No, ce ima kdo kaksno idejo... kar na plan z njo 0:)

lp

kixs ::

Pa sem mislil, da bo tole kdo iz rokava stresel.

Ocitno bom moral malo "pohekat" ;)

Binji ::

jaz sploh ne razumem kaj ti hoces. A to imas vkomponirano v web stran ali je vseskupaj flash programcek?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

kixs ::

To kar zelim, je vse v flash-u. S tem, da ko pritisne na gumb, se bo odprl zunanji URL. Ce pa se samo postavim na gumb, pa naj se zamenja slika z opisom.

bluefish ::

nisem nek ekspert v flasu, vendar ti lahko povem, da preveč kompliciraš. Enostavno naredi Button symbol, spremeni njegov izgled v načinu Over, nato pa z Actions še določi, kaj se gumbu zgodi, ko pritisneš nanj.

kixs ::

Sej to sem ze naredil.

Pa nocem spremenit izgled gumbu, pac pa sprozit drugi screen. Ob kliku pa URL. Screen deluje, URL pa ne.

Binji ::

odpiranje URL-ja ne deluje ob predogledu kolkr vem
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

kixs ::

Najprej sem imel samo akcijo za URL, kar je seveda lepo delovalo. Potem se je narocnik malo zmisljeval in zdej hoce imet najprej "preview" in osnovne podatke, ko si na gumbu - saj je vec gumbov (vec izdelkov) - to je vse v enem flash filmsku. Ce pa kliknes, se odpre nova stran (HTML stran) z opisom produkta (spet v flashu).

Taka je ideja.

Gost ::

on(release){
[koda, ki se izvrši ko klikneš]
}

in

on(rollOver){
[koda, ki se izvrši ko greš z miško čez]
}

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

kixs ::

Ja, tako imam ze zdej. Sem ne dela?!

Nisem pa se od zadnjic preveril, ce so Screen-i kaj krivi.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flash - določanje hitArea v MovieClip

Oddelek: Izdelava spletišč
6768 (702) lesnik24
»

Kako narediti animacijo z actionscriptom

Oddelek: Programiranje
61016 (927) peroteam
»

Macromedia flash 8

Oddelek: Izdelava spletišč
142271 (1958) Tody
»

Flash 5 - menuji

Oddelek: Programska oprema
141354 (1196) Lunik
»

flash

Oddelek: Omrežja in internet
9964 (898) Lunik

Več podobnih tem