» »

kateri 24" monitor kupiti

kateri 24" monitor kupiti

Temo vidijo: vsi
««
110 / 117
»»

Infusion ::

Kateri 24" IPS monitor do 250€ priporočate za Photoshop in video editing? Na prvem mestu je pravilnost barv. Resolucija je lahko 1920 x 1080 ali 2560 x 1440.

Sam si lastim Dell U2515H in je odličen monitor za to kar jaz rabim, vendar punca hoče nekaj cenejšega pa tudi če bo resolucija samo 1920 x 1080. V glavnem bo obdelovala fotke, nekaj editinga in ostalo gaming.

gddr85 ::

npr. u2414h, p2414h

Excavator ::

Excavator je izjavil:

Ravno sem nabavil nov računalnik, a zato rabim tudi nov monitor. Rabil bi takšnega, ki ne bi zavzel preveč prostora, ki bi bil dober za gledanje kakšnih filmov ter igranje. Po možnosti IPS od 100-200EUR. Obdržal bom tudi starejši 4:3 19" monitor za dual screen. Kakšni predlogi?


Pozna kdo kaj pametnega?

Motion ::

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Potem maš še AOC, LG, Samsung,..
Saj ni glih kake velike razlike med njimi če gledaš da majo vsi AH-IPS. Bolj ali manj se razlikujejo po prključkih, vesa, vgrajeni zvočniki, Kvaliteta stojala,.... Če rabš nstavljivost po višini + rotacijo potem je dell najboljša izbira

BlueBerry ::

Zdravo!

Iščem en 24" monitor za delo, večinoma branje, budget do 230 eur, trenutno imam dve 27" eno DELL, ki je vrhunska pa eno IIyama, ki ga preveč sveti (350cd), obe sta Glossy in zdaj bi želel MAT.

Gledam tole:
http://www.comshop.si/shop/RaCunalniStv...

gddr85 ::

al pa poglej za kak p2414, u2414, u2415..

Master_Yoda ::

Verjetno bi zame tudi prisel Dell v postev (igre, filmi,net)?

Gledam ta dva:

P2414H

U2414H

Kolikor vidim je resolucija enaka - Ultrasharp nima 1920x1200 resolucije, torej se dejansko ga ne splaca vzeti napram P seriji z cca 60 eur razlike? U2412 - prejsnja generacija pa naj bi imela neke probleme z PWM flickeringom.

gddr85 ::

imaš u2415h 16:10

sajmon ::

Ena opcija je tudi 24" 16:9 1440p dell: P2416D, če ne bodo premajhni pixli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sajmon ()

kuglvinkl ::

gddr85 je izjavil:

imaš u2415h 16:10

Imam tega slabo leto in lahko samo priporočam.
Your focus determines your reallity

zzbil ::

Kaksen je sedaj top monitor za 200€?

gddr85 ::

katerikoli ips oz. če gledaš dell, je najcenejši p2414h, za cca 50eur več pa u2414h

..al pa kak samsung s24d590

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

zzbil ::

Aha hvala... V kateri trgovini pa imajo najcenejše monitorje/ najvecjo izbiro?

DarwiN ::

Za 200€ dobiš 27tko Acer-ja ali Benq-ja z MVA panelom.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

zzbil ::

Ps. Sem našel tale monitor...A je vredu za kaksno igro načeloma pa filme in photshop.Zanima me pa še: zakaj je tako poceni? In kaksna graficna je potrebna da bo poganjala GTA V oziroma igre tega ranga v "polni resoluciji" ker nisem sznanjen kako je z 21:9 monitorji...

gddr85 ::

kakšen 21:9?

zzbil ::

Ops zgleda nisem dal link, se oproščam:http://www.mlacom.si/monitor-lg-25um57-...

gddr85 ::

to je podaljšan full hd 23", pač v redu monitor, če hočeš 21:9, za gta v na high/ultra rabiš pa vsaj eno gtx 960/r9 380, da boš imel spodobne fps
oz. še malenkost izgubiš v višino glede na 23"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

zzbil ::

Ja tale mi je kar padel v oči, čeprav še ne nakupujem... Kaksne pa so prednosti 21:9 monitorja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zzbil ()

gddr85 ::

večja horizontalna površina, čeprav te so zelo ozki v vertikalo, potem raje vzameš 29", ti ostane vertikala kot na enem 23"/24", pri 25" precej izgubiš

zzbil ::

Ha, za kej takega pa potem ni več denarja...A potem misliš da bi se splačalo vzeti 21:9?

gddr85 ::

pejt pogledat, če ga ima kakšna trgovina al pa mal poglej na yt, če ima kdo kakšno primerjavo/review, splačalo? odvisno kaj bi rad imel..

DarwiN ::

Ta 25tka ultrawide je podaljšan 20" monitor. Not good.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

no potem pa sploh zelo ozko, če že vzameš , potem vsaj 29"

zzbil ::

aha... A ma kdo kaksen link do čimcenejšega 29" ultrawide...

Kebo ::

LG 29UM57-P - 73,7 cm (29"), LED, IPS-Panel, 2x HDMI

Moje mnenje, prišpari si par EUR pa kupi 16:9 27"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

zzbil ::

Hja to bi lahko, ampam to pa ne prenesem da je tako "slaba resolucija" na tako velikem ekranu. 1080p mi je že na 24" zadnja meja...

Kebo ::

Lol, tole je isto kot 1920x1080 na 23", če je zgornja meja 24" bi tole bilo čisto ok.

Lej za 200EUR je to to, če hočeš kaj več bo pač treba globje v denarnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

zzbil ::

Ja denarnica je pa kar plitva... A pa se zelo opazi da je tale widescreen tako ozek, a nej potem vzamem enega klasičnega al tegale widescreena.. torej na kateremu bom imel večji zaslon/delovno površino?

Kebo ::

Za produktivnost je meni zelo všeč 16:10, za gaming pa verjetno res ultra wide screen. Za 200 € bi jaz vzel za produktivnost, 2x 23" 16:9, za igre pa 27" 16:9. Tistega 25" 21:9 pa jaz nebi kupil v nobenem primeru, mogoče 29" za igre ampak tisto je že 300€ in je čisto predrago za tvoj budget.

zzbil ::

Bom potem vzel kar 1 23" za 200€ pa bom nato dodal... Zdej kateri je najboljsi monitor za to ceno, res najboljsi, lahko iz tujine...A kaksen 1440p se nedobi za to ceno?

sajmon ::

p2416d je pomoje najcenejsi 1440p, za 250€.

krefi ::

kater monitor priporocate. uporabljal se bo predvsem za igranje iger kot so Gta , the witcher , wow , battlefield pc res velik razlicnih tipov igre.. budget je tam 300-400 eur.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Alien123 ::

krefi ::

27' mi je mal velik bi raje vzel 24'
kaj pa pomeni to :ohne FreeSync-Technologie ali mit FreeSync-Technologie
graficno imam gtx970
ter kaj drugi menite glede tega ekrana?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krefi ()

krefi ::

e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Tony710 ::

Definitivno 21:9, odlicen za vse multitasking zadeve.

krefi ::

ekran se bo uporabljal predvsem za igre za kaj drugega dosti ne ..
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

DarwiN ::

Krefi, LG 29UM68-P. Povsem nova zadeva, IPS, 75 Hz in še freesync. Sicer imaš Nvidia GPU, ampak 75 Hz boš ravno tako lahko fural. Pa še cena je super ugodna. V Nemčiji pride ~350.

Gre pa v bistvu za podaljšan 23" monitor, tko da se ne ustrašit številke 29.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

krefi ::

zakaj pa priporočaš podalšan ekran? ni slika raztegnjena nvm zato uprasam..
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

gddr85 ::

če špil podpira (večina špilov nima problemov afaik) 21:9, potem ne bo raztegnjeno, filmi bojo pa brez običajnih črnih robov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

DarwiN ::

Ni raztegnjeno. Večjo delovno površino imaš pač... Kot bi imel en monitor in še eno polovičko zraven. V nastavitvah od igre izbereš 2560x1080 in imaš potem večji vidni kot.. V streljačinah si v prednosti pred ostalimi. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

tretjinko pa res :D

DarwiN ::

Poteto, potato. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

krefi ::

okej hvala kaj pa kateri izmed tistih ki sm jih linkav je najbolsi oz. se ga splaca vzeti ?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

scipascapa ::

A se monitor TVji sploh še kaj prodajajo? Iščem enega 24/27 :)

12bot34 ::

Pozdravljeni,
kmalu bom šel v nakup novega računalnika in s tem posledično tudi novega monitorja.

Trenutno sem bil na 24" fullHD SAMSUNG BX2450. V glavnem bom monitor uporabljal za brskanje po internetu, kakšno programiranje, veliko bom pa gledal tudi serije, nekaj pa bo tudi filmov in pa iger.

Zdaj nevem, za kakšno velikost bi se odločil:
-27" fullHD oz. neka večja resolucija
-21:9 29"
-24" fullHD tako kot imam sedaj

Budget imam tja do 300 eur. Torej kakšen monitor mi priporočate za tak denar. Nekam me ful vleče proti 21:9, vendar me malo skrbi, da me bo pri gledanje tv serij motil črn rob. Obenem bom pa filme lahko gledal tako kot se za gre.

kuglvinkl ::

21:9 je opcija samo velikost 34". ostalo je premajhno.
Your focus determines your reallity

vilonja ::

Nisem pripravljen dati 600 eur za večji zaslon, kar posledično za sabo povleče tudi boljšo grafikuljo (višja resolucija). 34" fullHD pa že zaradi resolucije ne bi imel - ppi.

Kaj naj potem kupim 24" della u2414h za skoraj isti denar, ko za 30 eur več dobiš že 21:9 lg 29".

Mislite da je 34" 2560/1080 problematičen kar se tiče ppi. To je kakor bi imel 27" fullHD zaslon?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

12bot34 ::

Tisto zgoraj sem jaz napisal:)
Sem se pozabil odjavit.
««
110 / 117
»»