» »

kateri 24" monitor kupiti

kateri 24" monitor kupiti

Temo vidijo: vsi
««
111 / 117
»»

12bot34 ::

kuglvinkl je izjavil:

21:9 je opcija samo velikost 34". ostalo je premajhno.

Zakaj je 29" zaslon premajhenj?

Kaj pa ti predlagaš za tak denar?

kuglvinkl ::

Sem pred letom kupoval monitor, poglej po moji postih. Tole se sedaj najbolj prodaja v DE in AT (na desni strani):

http://geizhals.de/?o=10
Your focus determines your reallity

12bot34 ::

Se bom še odločil. Ampak npr. za tega della bi potreboval še boljšo grafično:
http://www.mindfactory.de/product_info....

Pa verjetno bi mi bile črke premajhnje zaradi resolucije, saj bo zaslon sigurno 1m oddaljen.
Ima mogoče še kdo izkušnje z 21:9 monitorji. Rad bi tudi, da je malo spremembe.

Tega zaslona pa ne morem obdržati. Tako da si bom za serije v prihodnosti verjetno omislil tudi en tv, saj še imam prostor.

dottor ::

Uporablja kdo DELL U2515H? Bi rabu za fotoediting, občasen gaming ter za gledat filme. Cena je všečna, pa me zanimajo kritike (vem da je polno reviewov na netu ampak iščem izkušnje uporabnikov).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Isotropic ::

mene tudi zanima, sploh kako je tistim, ki nimate ravno najboljšega vida?

NejcSSD ::

dottor je izjavil:

Uporablja kdo DELL U2515H? Bi rabu za fotoediting, občasen gaming ter za gledat filme. Cena je všečna, pa me zanimajo kritike (vem da je polno reviewov na netu ampak iščem izkušnje uporabnikov).

Super je, brez povečave se vid odlično.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

gddr85 ::

jst sem moral dat scaling na 120%, ker za brat iz cca 40-50cm je kr naprezanje imo

dottor ::

KAr sem gledal na naetu je celo factory calibrated. Ga kdo uporablja za delo s slikami/videom?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Aphanisis ::

Potrebujem monitor za pisarniško delo: Word, Excel, Web.

Ali za ceno okrog 130 EUR dobim kaj boljšega od tega?

LG 24mb56hq-b

https://www.computeruniverse.net/en/pro...
Lahko odštejem tudi več, če mi bodo oči bistveno bolj hvaležne. Za kvaliteto prikazovanja barv, vidni koti itn me ne briga.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

No vsekakor je kar se reprodukcije barv tiče novi Dell P2417H opazno slabši od starega 2209WA. Modra in zelena sta približno ok, rdeča pa vleče na oranžno. Kolikor sem se zaenkrat igral z nastavitvami ni nič kaj bolje.

marjan_h ::

Vidim, da večina ljudi uporablja 24' ali več velike monitorje.

Vendar ali ni to slabo za oči, glede na to da imamo vsi približno 40 cm oddaljen monitor? Ali je to veljalo le za CRT monitorje?

MrStein ::

Kaj pa bi bilo boljše? Buljiti v "znamko" velikosti 14" palcev?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

marjan_h ::

14" je res premalo. Jaz bi rekel da je 21.5" ravno prav.

Ampak samo vprašam glede velikosti, kako gledajo na to drugi slo-tech člani ter kakšna so priporočila s strani okulistov.

Zato me zanima če je to veljalo le za CRT.

Aphanisis ::

Aphanisis je izjavil:

Potrebujem monitor za pisarniško delo: Word, Excel, Web.

Ali za ceno okrog 130 EUR dobim kaj boljšega od tega?

LG 24mb56hq-b

https://www.computeruniverse.net/en/pro...
Lahko odštejem tudi več, če mi bodo oči bistveno bolj hvaležne. Za kvaliteto prikazovanja barv, vidni koti itn me ne briga.

-
Malo se mi mudi z nakupom in bi res bil hvaležen, če mi nekdo linkne nek best buy za 130 - 180 EUR. :)

dolenc ::

Noben te ne bo po hrbtu potreplal, monitorjev mas bale v tem razredu in ne obstaja "the one"

davida ::

živjo

Odločam se za nakup monitorja in sicer med temi:

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Katerega mi predlagate ali pa imate boljše predloge

gddr85 ::

kater ti po obliki in velikosti paše, noben ni boljši

marjan_h ::

Glede velikosti monitorjev noben ne bo več komentiral?

gddr85 ::

do 27" na 40-50cm je čist ok imo, če maš več placa pa komot wide 34" in več, odvisno kolk si mahnjen na velikost, lahko si daš gor tud 40" na mizo, pač po želji, bolj je to, da večji kot imaš monitor, bolj ti pride prav večji ppi, če se razdalja gledanja ne veča z velikostjo, npr. 27" 1080p na 40-50cm bi me osebno že skrbelo oz. bi rekel...thanks, but no thanks ;) (razen, če ti je primarna uporaba igranje špilov)

SlimDeluxe ::

marjan_h je izjavil:

14" je res premalo. Jaz bi rekel da je 21.5" ravno prav.

Ampak samo vprašam glede velikosti, kako gledajo na to drugi slo-tech člani ter kakšna so priporočila s strani okulistov.

Zato me zanima če je to veljalo le za CRT.

Priporočilo s strani mojega okulista:
- redni sprehodi/aktivnosti na prostem, tako da uporabljaš vid na daleč, sicer zakrni, ker ga ne rabiš. Med sedenjem za kompom, moraš vsako uro par minut gledati nekam ven skozi okno in opazovati detajle na stvareh (npr. ko se pogovarjaš po telefonu)
- za dolgotrajno delo je za oči boljši prenosnik, ker gledaš bolj proti dol namesto naravnost, kar izboljša vlažnost. Ampak vsi vemo da je delo na prenosniku manj ergonomično za 8 urni delovnik...

Ostalo je pa kot sam vidiš. Če se matraš, moraš popraviti zadeve.
- nastaviti povečavo vmesnika v OSu, ali pa vsaj določene stvari (npr. sam imam zoomiran Gmail in FB na 110%)
- za programe ki jih uporabljaš, nastaviti vizuelni stil ki je bolj ugoden za oči (npr. slo tech je super v črnem templatu), ali pa vsaj zmanjšati beline
- če nosiš očala, si naslednja naredi s filtrom za modro svetlobo
- meni je bilo zelo fino imeti monitor s samodejnim nastavljanjem svetlobe glede na okolico, trenutni Dell U2415 žal tega nima, 7 let stari LG pa je to imel in je lepo delalo
- nekateri si naredijo nežen backlight (kot imajo določeni televizorji, npr. Philips Ambilight)

Glede velikosti, IMO, full HD 24" je ravno prav, če si oddaljen za dolžino roke stran in ti je zgornji rob ekrana v višini oči.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

aerie ::

Kakšni monitorji pa so najbolj primerni za delo s SAP in podobnimi računovodskimi programi? Pri nas imamo 22 in 24 palčne z FHD pa pravijo računovodkinje, da jim je tekst premajhen in potem si znižajo resolucijo in delajo na nekem zmazku.

Thuban ::

Če je tekst premajhen lahko to rešite s 27 inč FHD zasloni.

Nevem pa kako izgleda ta program, tako da težko ocenim ali je res premajhen ali ne.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

TribesMan ::

Povečaš DPI v winsih? Pa SAP ma verjetno tudi kako opcijo za določit velikost teksta?
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

aerie ::

V bistvu ne uporabljamo točno SAP. Uporabljamo tole:
 Poslovanje

Poslovanje



 ISOZ21

ISOZ21



Obema je skupno, da velikosti teksta ni možno spreminjat v nastavitvah. V teoriji je možno spremeniti v konfiguracijskih datotekah, vendar pa potem pride do drugih še večjih problemov (prekrivanje oken oz. nevidnost njih, določeni deli teksta niso vidni itd.).
Bomo naročili enga 27 palčnega z le FHD ločljivostjo in vidli če jim bo kaj bolj pasalo.

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

1. izbriši ISOZ21, saj so vidni neki podatki. Sem pisal kugelvinklu, da jo izbriše, če ti ne znaš. (upam da je on moderator tega oddelka, nisem prepričan).

2. lahko poizkusiš spremeniti DPI v windowsih, kot ti je svetoval tribesman. Seveda daj pred tem resolucijo zaslona na FHD. Samo sumim da bodo spet problemi s prekrivanjem teksta in gumbi in podobno.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Thuban ::

Sem opazil zdaj da gre slika na neko čudno stran in da to najverjetneje ni slika vašega poslovanja. Se opravičujem, sem najprej mislil da si naredila screenshot.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

aerie ::

Thuban je izjavil:

Sem opazil zdaj da gre slika na neko čudno stran in da to najverjetneje ni slika vašega poslovanja. Se opravičujem, sem najprej mislil da si naredila screenshot.

Testni (dummy) podatki so to. Slika pa je na strežniku razvijalca programa (Infonet).

Thuban ::

Dobro, potem pa prav.

Tekst je sicer dovolj velik, tako da če ga ne vidijo jim priporočam obisk okulista. So pa gumbi vsekakor majhni, polja zelo utesnjena, text je skoraj do roba polj, kar preglednost bistveno poslabša. Menim, da bi 27 inč zaslon vsekakor pomagal, saj bo slika pač večja. Je pa to strošek kakšnih 250 EUR.

ps.: v bistvu mi je kar malo tečno gledat to tabelo, je tako natlačeno da kar malo razumem zakaj jim je premajhno.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

MrStein ::

Thuban je izjavil:

Sem pisal kugelvinklu, da jo izbriše, če ti ne znaš. (upam da je on moderator tega oddelka, nisem prepričan).

khm...: moderatorji: jinzo, Zheegec, Tilen, dzinks63

aerie je izjavil:

V bistvu ne uporabljamo točno SAP. Uporabljamo tole:
ePobot2.jpg

Nikoli ne pošiljaj zaupnih podatkov, ki so zamegljeni, ker "odmegliti" je najbolj preprost trik.
Podatke zbriši.
Aja, v računalništvu brisanje ne obstaja. :)
Prepiši jih s čim drugim. Črni pravokotnik recimo je čisto OK.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

aerie ::

MrStein je izjavil:

Thuban je izjavil:

Sem pisal kugelvinklu, da jo izbriše, če ti ne znaš. (upam da je on moderator tega oddelka, nisem prepričan).

khm...: moderatorji: jinzo, Zheegec, Tilen, dzinks63

aerie je izjavil:

V bistvu ne uporabljamo točno SAP. Uporabljamo tole:
ePobot2.jpg

Nikoli ne pošiljaj zaupnih podatkov, ki so zamegljeni, ker "odmegliti" je najbolj preprost trik.
Podatke zbriši.
Aja, v računalništvu brisanje ne obstaja. :)
Prepiši jih s čim drugim. Črni pravokotnik recimo je čisto OK.

Obe sliki sta na razvijalčevih web strežnikih:
http://www.cadis.si/
http://www.infonet.si/
Obvesti jih, če meniš, da s tem kršijo ZVOP.

Zanimivo pri obeh razvijalcih je, da noben ne razmišlja o prenovi UI-ja. Uporabniki pa zgubljajo živce.

marjan_h ::

Najcenejši 23.8" monitor je BenQ za 130 EUR.

Zanima me če ga kdo ima, in kako je zadovoljen s sliko. Ali je bolje dat še zraven 30 EUR pa vzet LG ali Asus?

marjan_h ::

Eden od dražjih je pa tale LG monitor

Ali je bolje vzeti BenQ za 130 €?

Schranzman ::

Iščem monitor za občasni fps gaming, torej budget pod 200€, nekako se bolj nagibam za Acer-ja

Acer GN246HL -144hz 1ms

BENQ RL2455HM - 60hz - 1ms
Asus M3A32-mvp deluxe,Phenom II x3-720be@3.4ghz,HD 4850,4gb HyperX/1066mhz

RutS ::

Zdravo, lastim si monitor P2414H in sem zelo zadovoljen z njim.
Potrebujem še enega na drugem računalniku, ravno gledam novega od Della, in sicer model SE2416H, na enaa je za 148€ kar je zelo ugodno.
Zanima me ali se ta ekran splača in kakšna je razlika med njima? Razen tega da monitor ni vrtljiv za 90 stopinj, česar ne potrebujem... Hvala za info, lp

gddr85 ::

ni bistvene razlike

RutS ::

Ok, kaj pa p2417h ? Je samo noveša verzija P2414h? se splača dodati 30€, se pravi 180 za novega? Hvala za osebna mnenja, vendar ne najdem nekim pametnih reviewev in primerjav...

gddr85 ::

podoben kot p2414, če ti ni problem 30e dodat lahko tud tega, ima še nastavljivo stojalo..

tikitoki ::

Potrebujem nov monitor. Nekaj ne predragega.
Zeljeno: velikost 24 incev, FHD, VA ali pogojno IPS, matt, freesync bi bil prednost, ni pa nujen.
Ce ima kdo kaksno priporocilo?

Kaj menite o?:
lg 24mp68vq-p
Ja, ni VA, vem:).

MrStein ::

Stari Hyundai W241D (S-PVA) se poslavlja in se išče naslednik.

- velikost 24" ali mogoče malo več
- 1920x1200 ali več (ne nujno 4k)
- dober ko... kvaliteta v glavnem, torej brez TN jajc in podobno
- zelo zaželeno : 120 FPS (X/Y-sync opcijsko)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kuglvinkl ::

U2415, zadovoljen.
Your focus determines your reallity

marjan_h ::

Iščem monitor 24", ki bo tanke debeline ter tudi okvir bi rad imel čim tanjši. Našel sem slednja dva monitorja:

Monitor 1
Monitor 2

Razlika v ceni je očitna, ampak ali je tudi kvaliteta ter slika odlična? Bi mi priporočali kakšen drug monitor? Asus?

phantom ::

RutS je izjavil:

Ok, kaj pa p2417h ? Je samo noveša verzija P2414h? se splača dodati 30€, se pravi 180 za novega? Hvala za osebna mnenja, vendar ne najdem nekim pametnih reviewev in primerjav...

Ravno nabavil Della P2417H. Ob pregledu sem ugotovil, da je monitor posejan z več deset zelo drobnimi pikicami večinoma zelene, nekaj tudi rdeče barve, ki pa iz normalne razdalje niso vidne. Ne vem, ali je to kakšen defekt pri izdelavi, ali značilnost Dellovih IPS panelov.

Razočaran še nad kotno vidljivostjo pri črni barvi, ampak to je baje pomanjkljivost IPS-panelov. Za zdaj sem uporabljal le TN-je, tako da težko ocenim, kako se odreže P2417H.

Lahko prosim kdo s (podobnim) Dellovim monitorjem pove, ali so te pikice normalne, ali defekt? Da vem, ali naj monitor vrnem >:D
~
~
:wq

gddr85 ::

ni normalno oz. pošlji na dell support sliko, opis pa bo tam ziher en dell tech odgovoril, kaj je normalno in kaj ne..
razen če gledaš z lupo, potem so to rgb subpixli :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

jest10 ::

phantom je izjavil:


Ravno nabavil Della P2417H. Ob pregledu sem ugotovil, da je monitor posejan z več deset zelo drobnimi pikicami večinoma zelene, nekaj tudi rdeče barve, ki pa iz normalne razdalje niso vidne. Ne vem, ali je to kakšen defekt pri izdelavi, ali značilnost Dellovih IPS panelov.

Razočaran še nad kotno vidljivostjo pri črni barvi, ampak to je baje pomanjkljivost IPS-panelov. Za zdaj sem uporabljal le TN-je, tako da težko ocenim, kako se odreže P2417H.

Lahko prosim kdo s (podobnim) Dellovim monitorjem pove, ali so te pikice normalne, ali defekt? Da vem, ali naj monitor vrnem >:D

Pikic nimam. Sem pa razočaran nad barvami. Stari 2209WA je za razred boljši, kar se tega tiče.

opa ::

phantom je izjavil:

RutS je izjavil:

Ok, kaj pa p2417h ? Je samo noveša verzija P2414h? se splača dodati 30€, se pravi 180 za novega? Hvala za osebna mnenja, vendar ne najdem nekim pametnih reviewev in primerjav...

Ravno nabavil Della P2417H. Ob pregledu sem ugotovil, da je monitor posejan z več deset zelo drobnimi pikicami večinoma zelene, nekaj tudi rdeče barve, ki pa iz normalne razdalje niso vidne. Ne vem, ali je to kakšen defekt pri izdelavi, ali značilnost Dellovih IPS panelov.

Razočaran še nad kotno vidljivostjo pri črni barvi, ampak to je baje pomanjkljivost IPS-panelov. Za zdaj sem uporabljal le TN-je, tako da težko ocenim, kako se odreže P2417H.

Lahko prosim kdo s (podobnim) Dellovim monitorjem pove, ali so te pikice normalne, ali defekt? Da vem, ali naj monitor vrnem >:D


Tudi sam sem kupil ta monitor in imam eno zeleno piko. Na njihovi strani piše, da ti že v primeru enega "bright" pixla zamenjajo panel... Nevem pa, če je bright pixel enako stuck pixel. Te pa se včasih da "popravit".

phantom ::

opa je izjavil:


Tudi sam sem kupil ta monitor in imam eno zeleno piko. Na njihovi strani piše, da ti že v primeru enega "bright" pixla zamenjajo panel... Nevem pa, če je bright pixel enako stuck pixel. Te pa se včasih da "popravit".

Ni bright/stuck pixel. Sem za test narisal en zelen pixel na črno podlago in je zelo dobro viden z normalne oddaljenosti. Te pikice so čisto majhne, je treba s 30 cm dobro pogledat, da se jih vidi. Izgleda, kot da med pixli malo svetlobe uhaja ...
~
~
:wq

opa ::

Imaš kabel lepo priklopljen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: opa ()

phantom ::

opa je izjavil:

Imaš kabel lepo priklopljen?

Ni to problem, pikice so vidne tudi, če kabel ni priklopljen, ko je na monitorju samo obvestilo, ki odšteva do izklopa. Niso to celi subpixli, ampak še precej drobnejše pikice, kot bi ob robovih/kotičkih subpixlov ali med pixli malo svetlobe uhajalo.
~
~
:wq

nejcmr ::

Pozdravljeni,
zanimam se za nakup novega monitorja. Gledal sem AOC 2481fxh (https://www.mimovrste.com/led-monitorji..., na katerem mi je všeč predvsem izgled. Zanima me, če je za ta denar mogoče kateri boljši? Gledal sem tudi tega: https://edigital.si/monitor/benq-ew2750..., a ga več ni na zalogi. Monitor bi se predvsem uporabljal za gaming ter za delo z dokumenti. Sedanji je že kar precej star, 22'' 1680x1050, torej bi bil že čas za novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejcmr ()

CarRino ::

n

Pozdravljeni,
kupujem nov monitor 27'' za risanje Acad in uporabo Office, ter očasni gaming. Imel bom zraven tudi obstoječega 24''. Cena okrog 350€, ima kdo kakšen predlog prosim? Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CarRino ()
««
111 / 117
»»