» »

kateri 24" monitor kupiti

kateri 24" monitor kupiti

Temo vidijo: vsi
««
6 / 117
»»

merlo ::

Matrika panela je TN.

Stayerc ::

Kje v Avstriji imajo ta monitor BenQ FP241W ??? Sem iskal, pa nisem nic naso. V Sloveniji se ga sploh da kupit?

Lp, S.

Matev ::

ugotovil sem da je preko dvdi ja slika veliko lepša
ni več zlivanja svetlih tonov v belo

ima še kdo drug podobne izkušnje

Matko ::

Večji, kot je monitor opaznejša je razlika med VGA in DVI,
zato je priklop na DVI obvezen!

merlo ::

@Stayerc: To je samo ena od trgovin iz Graz-a kjer se da kupiti BanQ FP241W za 660€ ---> KLIK

Tukaj jih imaš pa še več iz cele Avstrije ---> KLIK

biokill ::

meni se še od vseh 24" najbolj NEC dopade:D


am.... ali gdo ve kaj pomeni končnica BK, pri 24"NEC, ker eni jo imajo, drugi ne:\ ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

SepoX ::

Mogoče black?

merlo ::

Tocno tako:
Končnica BK pri NEC-u pomeni da ima stojalo črne barve.

Še primerjava ---> KLIK

BTW

Men je pri BenQ-u to všeč, ker ima mnogo več vhodov. In sicer HDMI, DVI, S-Video, VGA, Composit.
Medtem, ko ima NEC samo DVI pa VGA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: merlo ()

biokill ::

thx:))

zakaj pa se rabi vse te vhode??

merlo ::

Npr. na DVI prklopš PC,
na HDMI prklopš Xbox ali PlayStation3 ali STB od digitalne televizije,
na Compositni vhod prklopš DVD player itd.

Tako lahko uporabljaš monitor za več stvari.
Za glednaje televizije, igračkanje preko igralne konzole, kot PC,... ne da preklaplaš kable.
Samo s tipko si izberež kater vhod vklopš.
In to je to.

Lahko imaš celo PIP (sliko-v-sliki). Vendar samo med digitalnim in analognim vhodom.

to je to

Matko ::

Pomembno: Monitor mora imeti fizično tipko za preklop med vhodi, razen če uporabljaš samo enega.

Žal to ugotoviš, šele pri prvem, ki je nima. Preklop preko menijev je čisto mimo.

merlo ::

To tipko ima BenQ
Poglejte si ta review na youtube ---> KLIK pri 4:20

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: merlo ()

muhc3 ::

Sem pa našel še eno zanimivo zadevco.
Apple ima zeloo kvaliteten zaslon S-IPS - Apple Cinema Display 23 ", in matrika tega LCDja je povsem enaka matriki naslednjih monitrjev:
Philips 230W5BS 16ms 23"WS LG.Philips S-IPS ( LM230W02)
Philips 230WP7NS 12ms 23"WS LG.Philips S-IPS (LM230WU3)
Philips 230W5VS 16ms 23"WS LG.Philips S-IPS (LM230W02)
Philips 230W5VS/27 16ms 23"WS LG.Philips S-IPS (LM230W02)
, ki pa ne vem kje bi bili dobavljivi, oz. so cenovno nekje cca. 1.000€.

Applov model se dobi že za 820€ in je povsem primerljiv z dragimi S-IPS NEC-i 24".

kixs ::

Po teh podatkih se ne bi ravno strinjal s tabo:


NEC LCD2490WUXi (widescreen) has a 24 inch 7 ms (g2g) AS-IPS (LG.Philips) panel.
NEC LCD2490WUXi-BK (widescreen) has a 24 inch 7 ms (g2g) AS-IPS (LG.Philips) panel.

merlo ::

Tukaj maš vse modele ki imajo omenjeno matriko Appla:

oznaka panela LM230WU2

Apple 23" Cinema Display (M9178)
LG L2300C
X3D Technologies 3D AD
Philips 230W5BS
BenQ FP231W
ViewSonic VP231wb
Sony SDM-P234
Sony SDM-P234B
LG L2300B
Philips 230W5VS
Philips 230W5VS/27
HP L2335

oznaka panela LM230W03

Philips 230WP7NS
Apple 23" Cinema Display (M9178-Alu)
Hazro HZ23W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: merlo ()

Zheegec ::

Apple ekrani nikoli niso bili nič posebnega. Pač podobna zadeva, kot večina 24" monitorjev z 8-bit matriko.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

biokill ::

še en review: NEC

LordWorm ::

ok mogoce NEC-a ce se ukarjate z graficnim oblikovanjem ampak glede na tale HP Review je HP bolsi, nevem zakaj vam ne disi ta firma.

Nebom pa nikdar hvalil monitor ki ga se nisem videl v zivo - ce mi takrat nebo usec ga nebom kupil kljub "very good" oceni
ni podatka

antonija ::

Jst sem par dni nazaj sel v stacuno pogledat monitorje kaksna je kej slika, in morm rect da nisem videl nobene razlike med 24" LGjem s TN matriko in tistim z IPS matriko. Je pa res da so bli na monitrojih sam tisti screensaverji kjer plavajo gor ene glupe ribe... Kaj tocno je treba gledat (testirat) na teh monitorjih da se pokaze razlika? Ker trenutno se mi zdi neumnost dat 800EUR za monitor ki (vsaj meni) kaze enako sliko kot tisti za 500EUR.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kixs ::

antonija:

ce ne vidis razlike, potem pac boljse za tebe :D

A zdaj uporabljas kaksen LCD? Kateri?

lp

antonija ::

Trenutno uporabljam:

LG1919S (na sihtu; ta mi je bil dodeljen, ni moznosti izbire)
Samsungov 19" CRT (doma, vecinoma neaktiven)
in pa ekran v Dellu 8600 (1920x1200, 15,4". Zakon ekran, ampak se nisem videl kaksnega kevivalenta za primerjavo).

Drugace me pa zanima kje so razlike najbolj opazne, na kaj je treba bit pozoren. Uporaba ekrana bo neprofesionalna, torej obcasno delo s kompom, kasna igra, kaksen film, malo gimpa, ....
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bluefish ::

ob takem namenu uporabe je res vseeno, če uporabiš TN matriko in je, kot si že sam ugotovil, brez smisla zapraviti več denarja. Drugače pa so najbolj opazne razlike v barvni reprodukciji, vidnem kotu, osvetlitvi (bolj enakomerna), pa še kaj bi se našlo.

kixs ::

antonija:

torej, vsi LCD-ji, ki jih uporabljas (ce se seveda ne motim) imajo TN matriko.

Poglej 1x neko drugo matriko, pa po moznosti ga poglej malo od spodaj na ekran, pa bos takoj videl kje je hakl'c ;)

Sej ce gledas skoz pravokotno na ekran, potem ni grozne panike... ce pa imas monitor se za kaj drugega kot sedenje pred njim, so pa razlike precej opazne.

V glavnem, kompromisi so pri LCD-jih nujno potrebni. Manj denarja pa vedno pomeni, manjsa kvaliteta.

lp

antonija ::

Se eno vprasanje: Na novi monitor bi rad imel priklopljena dva compa, od katerih mora en bit nujno na DVIju, drugi je pa zazeljen na DVIju, lahko je pa tud na analognem VGAju. Pa fajn bi bilo imet zdraven se knof za preklapljanje. A Samsungov 245B oz. LGjev L246WH ustrezata tem pogojem? Sem preletel od obeh users manuale in oba naj bi omogocala en VGA in en DVI (pri LGju mu recejo HDMI/DVI?) priklop, oba naj bi imela celo PIP in podobne igracke... Nekak se bolj nagibam k LGju, pa niti sam ne vem tocno za kaj. A ima kdo izkusnje z omenjenima monitrojema in lahko kja vec komentira?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

krho ::

Mah tile PIP so bolj tako tako, recimo, da v večini primerov neuporabni. Na Dell 2407HC, ne moreš imeti PIP med DVI in VGA vhodom lahko ga imaš pa med DIV ali VGA in SVHS/kompozten.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Ziga Dolhar ::

Glede PIP-a imam na 2405 enako bedne izkušnje.

Mi pa vseeno zelo koristi vsaj preprost preklop med dvema povezanima sistemoma. Resda ne PIP/PBP, pa vendar.
https://dolhar.si/

DarwiN ::

HUH?

Ljudje a ste vidli vi tole hudo zadevo?....27.5 col in to zastonj :)
Nebi sicer zdaj o kvaliteti, tole je za tiste ki TN matriko kupujejo...:P

antonija ::

Artikel nicht auf Lager
Liefertermin auf Anfrage

In to velja za vse prodajalce na geizhalsu :) Je pa res dokaj poceni za tako plahto :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Smorny ::

HUH? Ljudje a ste vidli vi tole hudo zadevo?....27.5 col in to zastonj :) Nebi sicer zdaj o kvaliteti, tole je za tiste ki TN matriko kupujejo...


nima DVI :S
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

antonija ::

HDMI ima, torej bi se ga moglo dat priklopit na DVI grafo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kita103 ::

Ker tu beseda teče le o dražjih 24" LCD-jih, me zanima, kako je s temi cenejšimi TN zasloni. Sam bi z veseljem vzel ekran za 1000€, vendar so predragi za moj proračun. Za monitor sem pripravljen odšteti nekje do 500€, gledal pa sem predvsem naslednje modele:
- Samsung 245B
- LG L246WH
- HP W 2408 H

Ima kdo kakšne izkušnje s temi monitorji? Zamenjati mislim Samsunga 192B, ki mi je odlično služil, vendar bi rad večji monitor. Uporabljati ga mislim predvsem za igre in filme (vglavnem za zabavo).
Pa prosim ne mi sedaj govoriti, da naj raje dodam teh 300-400€ (pač en drobiž:D ) za boljšo matriko.

antonija ::

Jaz izburam v istem razredu in bom pomojem vzel LGja. Sam da pride avto iz servisa pa ga grem pogledat v zivo (in upam da tud vzet seboj domov).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

hamax ::

Kakšna je razlika med Samsung SyncMaster 245B in 245B MM
Pri mimovrste je razlika v ceni dobrih 50€.

Matev ::

verjetno ima dražji vgrajene zvočnike

AvtoR ::

Zgoraj omenjeni HannsG je dobavljiv tudi pri nas:

http://www.mimovrste.com/artikel/265004...

Cena 648€. V Nemčiji se cene za omenjeni monitor začnejo pri 520€, v Franciji celo pri 500€.
Gre za zaslon s TN matriko...
Sicer sem zasledil dva različna modela, ki sta si po tehničnih podatkih podobna, tako da ne vem v čem je razlika!
Gre za HannsG HG281DJ in HannsG HG281DP.

Smorny ::

Kakšna je razlika med Samsung SyncMaster 245B in 245B MM


MM imajo vgrajen tv tuner.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

hamax ::

Vir, ki potrjuje tvoje navedbe?

Smorny ::

Emm... sem zabrkljal. MM so dual input z zvočniki.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Jackal ::

Vem, da je tema o 24-colarjih, ampak vseeno me zanima, kaj menite o NEC MultiSync 2690WUXI?

Zaslon je 25.5", ločljivost je ista kot pri ostalih 24" - 1920x1200, ima pa A-TW-IPS matriko. Je pika pri takšni diagonali in takšni ločljivosti že prevelika? Sicer ne mislim sedet z nosom ob ekranu, pa vseeno.

Rabim ga za vse živo kar je možno delat na računalniku (internet, filmi, word processing, v zadnjem času pa tudi vse več CAD programi, občasno tudi kakšna igra). Cena je pri nas sicer dobrih 1200€, vendar me ne moti. Samo da je to le "the ultimate monitor"

Ob bok temu pa še enega NEC MultiSync 20WGX2 Pro v pokončni postavitvi?
Walking the way is something completely different than imagining the way.

AvtoR ::

Po testih revije Monitor (junij 2007) ga zelo hvalijo. od vseh testiranih modelov je prikazal najmanjša odstopanja pri barvah.
še njihov zaključek: "Profesionalni monitor z zelo visoko ceno meri predvsem na najzahtevnejše uporabnike, katerih prav gotovo ne bo razočaral."

Osebno sem mi zdi to optimalna velikost monitorja za to ločljivost matrike!

nejcek74 ::

Jackal:
NEC MultiSync 2690WUXI je za moje sposobnosti zaznavanja res car. Trenutno sem lahko primerjal:
Dell 3007WFP, moj primarni monitor, resnično raztura za CAD in office, igram sem se pa moral odpovedati (cena je pa ista oziroma celo malo manjpa kot NECova)
NEC MultiSync 2690WUXI, kupil sem ga fotru ker mi je stalno težil zaradi barv na monitorju (prej je imel Samsungovega CRT-ja), kot dolgoletni fotoamater ima očitno precej bolj izurjeno oko kot jaz in mi končno ne teži več zaradi pomankanja sivih tonov v fotkah. Ja res pa je da so pike nekoliko večja, kar je splet plus za fotra ki že slabo vidi. Monitor imam jaz ne glede na velikost na razdalji 50 cm in pri Dellu je v Acadu resnično ostra slika, pri NECu opaziš malenkostno nazobčanje diagonalnih črt, ampak razliko opaziš samo če primerjaš obadva skupaj.
Imama še Viewsonic 2235 in enga starega 19'' AOCja, oba s TN matrikami. O AOC-ju ne bi izgubljal besed, se ga ne da niti skalibirati, Viewsonic pa je tudi bl tko tko, ko ga primerjaš z ostalimi.
No, NEC je res ultimativen, se mi je srce paralo ko sem ga zapakiral in odpeljal fotru. Sam uporabljam monitorje za CAD, obdelavo fotografij in grafiko. Za ostalo ti težeko kaj rečem. Je pa res, da so recimo fotke z digital ixusa (in verjetno vseh trotlc, ki snemajo v sRGB barvah) že tako barvno osiromašene, da ti potem monitor ne more prikazati kaj več.
Aha pa še to, če boš primerjal monitorje v trgovini, računaj da imajo tovarniško vsi pretiran kontrast/svetilnost, oko pa možgani ti zelo radi padejo na to foro. To najlažje preveriš tako da daš k beli sliki bel list papirja in si morata biti čim bolj podobna. Šele potem lahko začneš primerjati slike med sabo. Pri kalibraciji se ti vedno najprej nastavi belina, potem se začnejo šele umerjati barve. In ko si domov prineš monitor, je dobro čimprej zbiti kotntrast/svetilnost z ono primerjavo beline. Prvih nekaj sekund se ti bo slika zdela zatemnjena potem pa se oko navadi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

vuki ::

Zanima me glede HDMI-ja. Prenosnik bi rad priklopil na 24" LCD, vendar ima prenosnik le navaden VGA in HDMI priklop.

Zdej me pa zanima ali to pomeni, da lahko priklopim na LCD le preko VGA ali lahko tudi preko HDMI? Kake so rešitve, da bo slika čim boljša? LCD bo po vsej verjetnosti LG L245WP!

(Ni mi čisto jasno ali je HDMI namesto tv-out in dela samo na 720p in 1080p ali lahko preko HDMI ja priklopiš tudi na LCD monitor, ki ima HDMI priklop in resolucijo 1920x1200.)

Z

Zheegec ::

Če ima prenosnik HDMI izhod, potem podpira tudi 1920x1200 preko HDMI, vsaj moral bi. Rabiš samo HDMI-DVI kabel.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bug ::

ellow

@ student

V planu je nabava NEC MultiSync 2470WNX... napisal si, da so v Grazu (Avstriji cene obcutno nizje)... A mi lahko prosim tocneje poves v kateri trgovini v Grazu si gledal doticni monitor?

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

trnvpeti ::

aoc 24" za 389eur?!

trnvpeti ::

benq BenQ T241Wa za 369eur?!

merlo ::

@ Bug

Zivjo
Jaz sem iskal preko geizhals.at
In potem klikneš na povezavo do trgovine in tam poiščeš naslov. Ponavadi klikneš na Impressum.

Tukaj pa sta dve trgovini iz Graz-a oz. bližine.
KLIK ---> Načrt poti iz Ljubljane

ali

KLIK

ali

KLIK

Predlagam da prej pokličeš če imajo na zalogi ali pa kar naročiš po pošti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: merlo ()

biokill ::

amm..... ali je kdo od teh ki se menimo zdaj že kupil monitor????? npr. Neca, benq-ja....???...da bi povedal, kako kaj zgleda:D :D :D

antonija ::

Jaz sem kupil LGja (ta poceni, TN matrika) in je za obicajno delo odlicen. Gledanje nanj iz ekstremnih kotov je sicer nemogoce, ce pa sedis na stolu pred monitorjem pa tega sploh ne opazis. Barve so "lepe" in pomojem "pravilne". Edino osvetlitev je blo treba zmanjsat na ene 30%.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

muhc3 ::

No tudi sam sem se nekako dokopal do svoje skorajšne odločitve, ampak vseeno bom počakal na vaša mnenja.

Če si kupim kompromisno varianto bi vzel:
LG L246WH - SOLO trgovina 464€

če pa kupim boljšega, pa bi vzel:
NEC 2407WNX - v Avstriji 608€

Kakšno pa je vaše mnenje oz. še kakšen boljši predlog?
««
6 / 117
»»