» »

kateri 24" monitor kupiti

kateri 24" monitor kupiti

Temo vidijo: vsi
««
5 / 117
»»

LordWorm ::

emm ok berem tole temo in se vedno ni cist jasno razlika med LG in HP?

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

HP ima 2ms manj in 25E vec stane. Je to to?
ni podatka

Matev ::

kupujem 24 inčni zaslon

tn matrika me ne moti več tako kot nekoč
imam v službi 19inčni tn lcd zaslon in slabega vidnega kota sploh ne opazim več (včasih sem ga ornk)

kater zaslon za internet in praktično vse...

razmišljam o samsungu 245b
ki je 440EUR

LazyAss ::

Ja tut sam kupujem 24'' in mi glede na ceno najbol ustreza 245b.

Mogoče kdo ve v čem je razlika med 245b in 245b MM ? Predvidevam da je prvi brez zvočnika, drugi z zvočnikom ?
Pita majmunic mamu : zasto smo mi ovako ruzni ? Mama ga tjesi : budi sine sretan da ovako izgledamo, da samo vidis onog koji cita ovo kakav je !!! :PPP

M4TECH ::

Kje imajo najcenej Dell 2407WFP HC ??
Gledal sem na hrvaškem kjer stane cca 760€. Kaj bolj dalje ne nameravam it po njega.

yobplay ::

Zdaj ze prodajajo Dell E248WFP, nov Dell 24 " monitor.

Ne vem, kaksna je razlika med njim in Dell 2407WFP HC, vendar ga na ebay.de dobis za manj kot 500€.


Se splaca mal pocakat, mogoce se ga bo tudi pri nas dobil po razumni ceni.
d calic

Fizikalko ::

Ah, ni primerljiv - TN matrika.

biokill ::

kaj pa TALE 24" monitor, je znamke nec....ima S-PVA matriko..je to boljše ali enako kot SIP-S.....ali je nasploh dober ????


hvala, L.P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

LordWorm ::

jep NECe so kr hvalil na tem forumu zato bi ga sel na tvojem mestu pogledat, edino HDMI prikljuckov nima, kar je za kaksne komponente fajn (xbox)...
ni podatka

biokill ::

kaj pa matrika, je S-PVA dobra matrika????

biokill ::

????

Fizikalko ::

Ja, dobra.

ShARk63 ::

eno vprasanje,
slucajno kdo ve ce majo kje v lj razstavljenega tega HP-ja LP2465?

hvala, lp

yobplay ::

Tudai jaz si kupujem nov LCD monitor. Moj Sony CRT je ze v letih :).


Kupil bi si 24", do 1000 €.

Uporabljam ga za obicajno delo: office, internet, ter gledanje filmov, obcasno tudi igranje iger.

Nekaj predlogov sem zbral, vendar dejansko ne vem kaj naj kupim, saj si nikjer ne morem ogledat monitorjev pri delu. Zato vas sprasujem za mnenje in izkusnje z sledecimi monitorji:

1. Samsung 245 T

2. NEC 2407WNX

3. DELL 2407WFP

4. HP LP2465

Prosim za info glede kakrsnihkoli informacij.

l.p. Dusan
d calic

Fizikalko ::

Mah, kaj pa LG 245WP?

Od omenjenih je ta LG po moje bolj smotrna izbira... Dell ma probleme z matriko, Nec je drag, Samsung tudi ni poceni. Edino HP je še primerljiv.

yobplay ::

Fizikalko: pa si zadovoljen z LG? Za kaj ga vse uporabljas?

V Mlacomu je Samsung 245 T 887 €.

LG 245 WP pa je v enaa 714,5€. Medtem ko je NEC tam okoli 930 € (JAE). Kot pravis, pa tudi sam sem ze prebral, da imajo nekateri z DELLOM tezave. To je verjeno bolj smola pri nakupu.

l.p. DUsan
d calic

Fizikalko ::

Ne, ni smola - večina HC modelov 24" Dell imajo hude probleme.

Z LGjem sem za to ceno zelo zadovoljen. Glej kakšno stran nazaj v tej temi... sem malo opisal zadevo. Dal sem 692 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

yobplay ::

Fizikalko: Sem prebral. Lahko kaj vec poves o sliki, v primeru gledanja filmov.

Jaz nimam TV, zato gledam filme na monitorju.
d calic

Fizikalko ::

Filmi se predvajajo zelo ok, brez skrbi...

MEDENA ::

fiziko kako si, noga? :P kaj prlet k men pa prnes LCD da vidim kakšen je >:D

Fizikalko ::

Noga okreva, zdejle že šepam in to brez bergl ;)

Ja, ja, se bom kej oglasu. Monitor boš pa raje pr men sčekirou, če češ.

deejay2 ::

Men je pa najbolj zanimivo to, da vsi govorite o barvah na monitorju. Jest pa predvsem opazim, ko gledam neko sliko na monitorju, koliko je ta ostra. Kolikor sem gledal nekatere TN matrike mi je bla slika tam manj ostra kot na kaksni drugi matriki. Da bi me pa barve motile, bi pa tezko rekel.

Nekej me zanima. Ce bi nabavil 24" monitor, ali bi ta delal na Radeonu 9600? Kartica je namrec stara ze vsaj 3 leta. Sicer nimam namena na veliko igrati igric, ampak ce pa bi ze kaksno pognal, pa bi pomoje enako hitro delala kot doslej, samo resolucijo v igri bi moral spremenit na taksno, kot jo imam sedaj. Mam prav?

Fizikalko ZS sm ti poslal :).

Zheegec ::

Na 9600Pro sem že priklopil 30" LCD in je normalno deloval na 2560x1600 8-)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

deejay2 ::

Aha pol to ni tak problem. Tud slika je v windowsih cist ista kot pri novejsih graficnih?

merlo ::

Tudi sam kupujem nov monitor.
Uporabljal bi ga 2D načrtovanje v ACAD-u in gledanje filmov.
Trenutno imam Samsunga 204B, a mi ni dober za glednaje filmov, ker če gledam s kavča si morem vedno naštimat naklon, glede na to kako sedim.
Drugače je vse črno. In to me ful moti.

Prebral sem že celo temo.
Glede na ceno se najbol nagibam LG L245WP, ki sem si ga tudi ogledal v živo.
Sicer me nekoliko moti da nima DVI vhoda - ima pa HDMI.
Jaz nimam na grafični HDMI izhoda.
Kako je če ga priklopim preko kabla DVI-HDMI?
Ma kdo izkušnjue s tem?
Pri nas se najcenej dobi za 685€ v Avstriji pa skoraj 120€ ceneje.

Razmišlam pa še o NEC 2470WNX.
Pri nas je res drag - pride dobrih 1000€
ampak v Avstriji se ga dobi že za 610€.
Je pa praktično enak Samsungu 244T (je ta dober - glede na to da je v nemčiji 880€, se pravi pri nas še dražji)

LG ima matriko P-MWA NEC pa S-PVA. Mi lahko kdo pove kaj je razlika oz. kaj je bolje za moje potrebe (ACAD, filmi)?

Razmišlajl sem pa tudi o 20'' NEC 2070NX z S-IPS matriko. Wendar ni wide - kar mi popači film če ga hočem gledati.

V glanem zanima me vaše mnenje.

Pa še primerjava med vsemi omenjenimi monitorji --> KLIK

yobplay ::

Pri Mlacomu imajo Samsung 245 T za 890€.

Tudi sam sem gleal za 24 " monitor, pa sem potem kupil DELL 2007WFP. Bom raje kupil se televizijo, da bom gledal filme :)
d calic

biokill ::

@student, kaj pa NEC 20WGX2 PRO LCD? Je wide in ima eno najlepših slik, ima S-IPS matriko, je odličen tako za igre kot za grafično oblikovanje (cad...)...Res je da ima glosy premaz kar izboljša barve in kontrast. Ko je vklopljen se glosy premaz ni viden.:))

McNato ::

Ali je kdo od vas preizkusil AOC 24" LCD monitor 416V, ki ga enaa.com prodaja za 392 EUR? Monitor je sumljivo poceni.

SepoX ::

Jst sem po vsem prebiranju in gledanju slik kupil NECa 20WGX2 Pro. Resda sem hotel 22 ali 24", ampak me je njegova slika tako prepričala, da so drugi odpadli. Sem super zadovoljen.

Všeč mi je to, da naštimaš z parimi kliki po menuju profil za filme, tekst, špile in fotografije, poleg tega pa pri tekstu sproti prilagaja svetlost, odvisno od tega kaka podlaga je.

St|lus ::

Pred dvema dnevoma sem po dolgem razmišljanju in odločanju kupil novega DELL 2407WFP-HC. In samo to lahko rečem... Vreden vsakega centa! NORA stvar!

Drugače imam tudi LG L1930B 19" ter dva Samsunga 940B. DELL s svojo matriko in kontrastom pomete s konkurenco.

Več kot zadovoljen!

LP
.: Intel Core2Quad Q6600, ASUS P5W-DH Deluxe, 4Gb GEIL PC6400 DDR2 :.
.: NVidia GeForce 6600 Turbo Force Edition PCIe, Tsunami Dream ATX :.
.: Microsoft Windows Vista64, Apple Mac OS X 10.4.5 Tiger :.

Fizikalko ::

Dva stara in zanič 19" monitorja ne moreta bit konkurenca. Koliko primerljivih 24" si pa še videl? Z njimi ga primerjaj, pa potem dajaj take izjave.

biokill ::

mene pa zanima, kje bi lahko v živo videl sliko od monitorja: NEC 2470WNX.Ker me res mika. Oz. ali se mi v rangu do 1000eurou splača kupiti drug monitor.(denar ni ovira, samo da ne preseže 1000eurou)8-) Zanima me še , če se lahko slika 24"neca primirja z sliko 20wgx2pro??


hvala in L.P.

biokill ::

??:D

Zheegec ::

Nisem še videl monitorja, ki bi se s tem NEC lahko primerjal po kvaliteti slike (da, sem super zadovoljen z nakupom >:D ), tega 2470WNX sicer še nisem videl (ne vem, kje bi se ga dalo pogledati), ima pa zelo podobno sliko, kot kakšen Samsung 245T ali 275T (S-PVA matrika). Po testih mu blizu pride (od monitorjev pod 2000€) samo 27" NEC z LED-backlight, samo to je potrebno pač videti.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

biokill ::

jojojoj....zdej pa res nevem kaj bi kupil:D :D :D :D :D :D

ALi ima 20" nec HDCP podporo??

AapocalypseE ::

Da nebom odpiral nove teme bom kar tukaj vprašal. Kateri LCD se bolj splača ta, ta ali ta?

LordWorm ::

Street Racer vsi imajo isto matriko TN.

Mah bo treba tole v zivo it testirar z laptopom, gor pa HD filme, high resolution slike in kak program za lcd test.
Kak predlog za program?

Jst zdej razmisljam med NECom HPjem in LGjem

NEC
HP
LG

Noben od teh nima TN matriko, torej gre za bolse 24ke.
ni podatka

biokill ::

sem našel eden review od Neca:D :D ========>>>> KLIK

biokill ::

am....pri petem postu je tudi prliman link,s kjer si lahko slike povlečete

muhc3 ::

No ta debata je očitno vroča in mnenja zeloo različna.
Osebno menim, da so v grobem monitorji razdeljeni v dve skupini:

LCDji za office, igranje, film, multimedijo, ipd.
- ti monitorji imajo velika kontrastna razmerja, svetilnost in krajše odzivne čase
- ponavadi imajo matriko TN, S-PVA ali S-MVA
in
LCDji za foto, DTP, CAD, ipd.
- ti monitorji pa imajo manjša kontrastna razmerja, svetilnost in daljše odzivne čase
- ponavadi imajo matriko panela H-IPS, S-IPS ali S-PVA

Za primer No.1 DTP monitorja si poglejte tale model: NEC SpectraView Reference 21

Kakšne pa so razlike med posameznimi matrikami panelov pa je razloženo TUKAJ.

DELL ki je grajan in pohvaljen obenem, po mojem deluje povsem OK, dokler se ga uporablja za statično sliko (foto, DTP, CAD)!

Pa še informacija zate Fizikalko
"KVALITETA SLIKE:
Naravnost odlična, pa sem imel prej Neca (S-IPS). prepričan sem bil, da ima ta LG MVA matriko, a očitno obstajata 2 verziji, saj gre pri mojem več kot očitno za S-IPS."
Tvoj monitor je model: LG L245WP in ima matriko P-MVA ( cena Idealo DE)
Obstaja pa tudi model LG L246WP oz. LG L246WP, ki pa ima matriko TN ( cena: Idealo DE)
Odločil si se namreč za boljši model.

Povezava za pregled cen v tujini

Imam pa en predlog za vse, ki vas zanima nakup 24" LCD monitorja.
Razmišljajte v smeri SKUPINSKEGA nakupa, ker se lahko s ceno pri uvoznikih, da narediti marsikaj, da ne rečem VELIKO.

Fizikalko ::

Če bi bral naprej, sem se nekaj postov naprej popravil - gre za MVA matriko.

muhc3 ::

In kakšno je mnenje o LCDju po verjetno že kar nekaj presedetih urah pred njim?
In napiši mi, če bi se še enkrat odločal, kaj bi gledal oz. kupil?

Tudi sam namreč že nekaj časa spremljam razne modele, specifikacije, cene, ipd.

Trenutno mi je ta LG L245WP najbolj idealen, če primerjam razmerje cena in kaj dobim,
se mi pa sline zeloo cedijo po kakšnem:
24” NEC MultiSync LCD2470WNX
24” NEC MultiSync LCD2490WUXi
24” NEC MultiSync LCD2490WUXiSV

biokill ::

Jaz zdaj sploh nevem kaj bi kupil, ali NEC 20WMGX2pro ali pa NEC MultiSync LCD2470WNX.
Prvi ima matriko AS-IPS, drugi pa S-PVA.....Zdaj nevem ali je razlika toliko očitna......Monitor bi rabil za filme, multimedijo, igre ter grafično oblikovanje ;)


Res nevem za kaj bi se odločil...argumenti za, proti??0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

muhc3 ::

Kaj pa na prvo vrstico, nočeš ali ne želiš odgovoriti?

biokill ::

Ne znam:)) Morda bi si lahko pomagal s tem: Manjši monitor odlična kvaliteta slike, večji monitor, malo manjša kvaliteta slike. Ampkak o tem nisem prepričan.Sem v dilemi, verjetno v največji od kar pomnim. Seveda gre za velike usote in ga nebi rad "usral":D

torej..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

frudi ::

Za sebe vem, da bi mi dodatni 4" in 30% večja delovna površina pomenila več, kot razlika v kvaliteti slike med že tako ali tako odličnimi monitorji.
Če si pripravljen odšteti, kolikor stane 2470WNX, go for it :).

Če si pa res tako hudo v dvomih, pa se splača pogledat oba monitorja v živo, po možnosti enega ob drugem. Tako boš najlažje primerjal tako kvaliteto slike, kot velikost in berljivost (20" 1680x1050 zasloni imajo precej manjšo piko kot 24" 1920x1200, tako da zna komu bit problem velikost teksta na 20").
Pravzaprav se v vsakem primeru pred nakupom splača monitor videt v živo...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

biokill ::

thx, samo fora je, da 24" neca nimam nikjer priložnosti vidit v živo:D
Ali 20"nec ima hdcp podporo?

Matev ::

doma imam della - na testu

24inčni - tisti za 950EUR

in se ponoči ful sveti - back light je izredno močan

drugače se mi pa monitor zdi šibek v svetlih tonih - zliti so v belo

kdo ve koliko mora biti svetlost in kontrast da bo dober učinek?

merlo ::

Uff težka je ta.
Ma že najmanj dva tedna se odločam kateri monitor kupiti.
Rekel sem si, da dam največ 700€ pa magar, če grem po monitor v Graz.

No sicer ne vem zakaj ampak od vseh omenejnih najmanj oz. sploh ne rezmišlam o Dell-u ali HP-ju.
Po prebrani celotni temi in nekaj člankih sem se glede na ceno najbolj nagibal LG L245WP.
Potem sem razmišlajl o NEC 2470WNX.
Ko pa sem prebral ta review o BanQ FP241W, sem bil 100%, da si kupim tega.

Danes pa sem bil zopet v BIgBangu in si v živo ogledal LG L245WP. Prodajalec je bil res prijazen.
Priklopil ga je direktno na računalnik s DVI-HDMI kablom. Zgnal sem en test od Nokije.
Še celo VLC player je model zdownloadov, da sem lahko gledu DivX film v vseh razmerjih (1:1, 16:9, 4:3, ...)
V glavmen monitor se mi je zdel res špica. In sem si že rekel, da ga grem ta teden kupiti.
Pravzaprav pa sem na koncu ugotovil, da ima ta LG pravzaprav isti panel P-MVA kot BanQ. ---> KLIK

Zdaj po prebranem (nekaj postov gor omenjenem) review-u pa zopet razmišljam o NEC 2470WNX.
Tudi na tej strani je review dober. V primerjavi z BanQ je dobil slabšo oceno le zaradi izgleda in nekaj bednih for.

Zdej res ne vem kaj naj.
Res pa je, da na koncu kateregakoli bom kupil, ga doma ne bom mogel primerjati z drugimi in zdel se mi bo zakon. (Kot je že nekdo napisal v tej temi).

Še vedno bi pa šel najraje v Graz, kjer dobim in NEC-a in BanQ za manj kot 700€.
Če je kdo za se lahko zmenimo pa gremo skupaj.
Jaz mam diesla in sem že zračunal, da pride prevoz ke pa nazaj do Ljublanje okol 60€. Pršparam pa še vedno vsaj 200-300€.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: merlo ()

merlo ::

Sicer pa lahko NEC-a 2470WNX naročim po pošti. In me pride s poštnino in zavarovanjem vred 655€.
NI slabo ane.
:D

BTW a ima NEC mednarodno garancijo?

jype ::

Zakaj je samsung 245b tako poceni? Kaj je z njim narobe? :)
««
5 / 117
»»