» »

kateri 24" monitor kupiti

kateri 24" monitor kupiti

Temo vidijo: vsi
««
4 / 117
»»

Fizikalko ::

>>Zakaj pa ne uporabljaš obeh hkrati? :)

Za delo mam 24" dovolj (1920x1200 zadošča zaenkrat vsem potrebam), za filme pa to mam pa projektor in platno.

Ziga Dolhar ::

Mnja. 1920 je res "kul", ampak da bi blo z več še lepše, ponavad ne veš, dokler ne sprobaš ;-).

Sem ti zmolzel slike. Če je kak ekstra razlog, da bi rad imel tudi izvirne hi-res slike dostopne, magari podaj linke do njih.
https://dolhar.si/

Fizikalko ::

Ne, Hi Res sem dal zaradi MEDENE, ampak bodo tud tele kul, po moje. Če pa rabiš originalne, medo, mi pa na ZS mail pošlji, pa je.

Opkow ::

Fizikalko
Pri tvojem linku me vrze na Upload and share your videos, kjer se moram logirat... ?

MEDENA ::

hvala Fizikalko :)

Fizikalko ::

OK, bom dal rajš na YouTube...

Link sledi v kratkem.

IgorM ::

Fizikalko:
hvala za filček, slike in sve ostalo glede monitorja.
Zanima pa me kako se zadeva obnese pri igranju iger in ali se ta ghosting pozna v igrah. Stojalo nima možnosti da bi kable lepo skozi njega speljal oz povezal?
Pa napiši še kaj glede refleksij na monitorju zdaj ko ga že nekaj časa uporabljaš, mi je to pomembno zaradi veliko črne podlage.
Hvala že v naprej.
Igor

Fizikalko ::

Refleksije niso prehude, precej rpecej manjše kot pri laptopih... Če nimaš res orenk lampe za sabo, je vse ok.

Za hardcore streljanke tole res ni. Igram pa Colin McRae in Tiberium wars lahko bp. Pri filmih je ghost praktično neopazen, je pa res, da filmov na monitorju praktično ne gledam.

Stojalo ima seveda plac za kable, ampak imam tko daleč mašino, da so potem prekratki in imam začasno pač tako.

Fizikalko ::

Še obljubljen filmček (YouTube): klik.
Upam, da se zdaj vidi...

IgorM ::

Predvsem me zanima kako se obnese ob igranju cod ali pa katere podobne igre, včasih igramo s prijatelji kak multi, pa bi rad da je zadeva igriva, sicer sem pa zadovoljen z igranjem na 193p+, po moje imata monitorja podoben performance igrah. Igraš na default resoluciji, kako se obnese pri igranju na nižjih wide resolucijah?

Fizikalko ::

Če si zadovoljen z 193p+ glede ghostinga, potem boš tudi s tem, po moje. Igram pa na 1680x1050 ponavadi in je slika kul.

IgorM ::

Ne vem za katerega se naj odločim, čakam še določene ponudbe, ampak naslednji teden pa bom moral kupiti.
Kaj pa lastniki hp-ja 2465 kako ste kaj zadovoljni z monitorjem: delo, igre, filmi, ergonomija, oz mnenja na splošno?

Bwaze6 ::

Tudi sam se spravljam kupovati nov monitor, star CRT Philips 109B je bil škart že pred 6 leti, ko sem kupil rabljenega - "začasno" seveda. Zagotovo sem si na njem vsaj malo oči uničil...

Monitor bi uporabljal za splošno domačo uporabo - internet, igre, gledanje DivXov in DVDjev, gledanje TVja prek TV kartice, učenje grafične obdelave in 3D modeliranja, AutoCAD.

Nekako sem se odločil za 24" velikost - 20" wide je od mojega 18" po višini celo malo manjši, 22" pa so vsi na matriki TN, kar mi ni všeč za gledanje filmov in TVja. In grafično obdelavo, seveda, sam saj se s tem ne ukvarjam službeno. Še. Hitrost je kar pomembna. Sicer nisem navdušen igralec FPS, ampak me razni grdi artefakti na LCDjih kar motijo. Pomembna je tudi kakovost temnih delov slike

Cena? Okrog 700 EUR, če bo le šlo.

Kaj je torej na voljo?

HP LP2465 - Sem videl v živo, lepa slika in dizajn, ampak po raznih forumih sodeč ima nek bug, zaradi katerega izpušča frame vsako sekundo, tako da enakomerno gibanje v igrah in filmih "trza". Ne vem, ali imajo vsi modeli to napako in ali so jo odpravili. Cena je okrog 700 EUR tudi pri nas, se mi zdi.

Dell 2407 WFP-HC - Dober po testih in ocenah sodeč, wide gamut, ampak ogromno ljudi se pritožuje nad ghostingom oz. posledico napake v overdrivu (temen "ghosting"). Mogoče pride kakšna nova revizija ven, mogoče ne. Cena pod 700 EUR iz Nizozemske. STarejšo verzijo sem si ogledal v Bofu.

LG L245WP - v tem cenovnem razredu, o njem ne vem skoraj nič. Videti je OK. Imajo ga v Bofu, pa ga niso hoteli priklopiti (sem že dajal vtis, da ga ne mislim kupiti kar takoj).

ViewSonic VX2435wm - že za 600 EUR pri nas, testi so zelo različni. Baje malce počasnejši od Della.

Benq FP241W - Baje boljši od Della 2407 WFP po nekaterih testih, spet drugje označen za počasnega.

Samsung SyncMaster 244T - Baje počasen + velik input lag.

Od vseh mi je trenutno najbolj všeč Dell, ampak tisti temni ghosting res kar grozno zgleda, tako da bi najraje počakal na novo revizijo (kar s sabo prinese dodatne zamude, ker mora ta revizija potem tudi priti do trgovin...). Ali pa LG, ampak bi res moral videti v živo.

Drugače je pa dokaj grozno, da je za ~700 EUR še vedno potrebno iskati neke hude kompromise. In ko že najdeš zadevo, ki ti je všeč, ti bežen ogled debat na raznih forumih razkrije težave, o katerih v testih ni nikoli nič omenjenega...


Ali pa bom na koncu kupil NEC 20WGX2PRO. Kljub že kar staremu modelu ima še vedno super sliko. Če bi bila 22 ali 24 colska verzija takega ekrana... Bi bila itak predraga. :)

bluefish ::

Glede na to, da si boš ogledoval tudi filme (morda celo HD video) ti odsvetujem monitorje s S-IPS matriko. Poleg tega verjetno prednosti le te ob začetku "grafičnega oblikovanja" ne boš preveč opazil. Torej je morda še najboljša PVA oz. S-PVA matrika, ki je odlična tudi pri igrah in barvni reprodukciji. Seveda pa je izbor monitorjev z njo zelo zožen. Če se ne motim imajo določeni 22" Dellovi modeli tudi to, ki je pravzaprav Samsungova. Je pa tak monitor težko najti.

Zheegec ::

Pozor, za igre je S-IPS bistveno boljša kot MVA/PVA (input lag, ghosting) zakaj ni primerna za filme pa res ne vem... Je čisto primerna.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bwaze6 ::

Zgoraj našteti 24" monitorji imajo vsi MVA ali PVA matriko v kakšni različici. S-IPS ima NECov 20WGX2PRO, za katerega Prad.de pravi:

"The NEC MultiSync 20WGX2 also masters dark film sequences, back light effects, fog or snow flurries without any difficulty and in impressive image quality. Therefore, we rate it very good for DVD and video playback."

Tudi na lastne oči sem se prepričal, da je ta matrika super. 22" imajo pa vsi (razen nekega prihajajočega Lenovota) TN matriko, tudi vsi Delli.

krho ::

Dell 2407 WFP-HC - Dober po testih in ocenah sodeč, wide gamut, ampak ogromno ljudi se pritožuje nad ghostingom oz. posledico napake v overdrivu (temen "ghosting"). Mogoče pride kakšna nova revizija ven, mogoče ne. Cena pod 700 EUR iz Nizozemske. STarejšo verzijo sem si ogledal v Bofu.

Ma kakšen ghosting, Imam monitor 14 dni in ne opazim nobenega ghostinga. Če se ti prideš v Kranj... si ga lahko ogledaš.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Elyon ::

Zivjo

HP2465 uporabljam tam nekje od januarja in moram reči da sem osebno zelo zadovoljen. Zadevo uporabljam za grafične programe, potem filme, kot televizijo in zaenkrat vse dela odlično. Prav tako je tudi z igrami-do sedaj vse delajo, tudi na najavišjih nastavitvah ali zahtevah ni še nisem nikoli opazil nobenega odpiranja slike ali kakšnih zakasnitev. Morda je pri starejših igrah kaj čudna grafika, ker igra ni narejena za tako veliko resolucijo, apak drugače pa ni nobenih problemov, ne z mrtvimi pixli, kot s samimi barvami. Je pa res da razstavljenega modela ne najdeš nikjer, vsaj jaz ga nisem, tako da sem ga takrat šel kupovat malce na riziko, vendar kot pravim, men je res vredu. Toliko mal mojega mnenja o tem monitorju. Aja, kupil sem ga pa v Trzinu, kjer so mi ga dal še malce ceneje kot se ga je pa dalo dobiti na spletnih tgovinah.

LP

Bwaze6 ::

Krho: Težave z Dell 2407WFP-HC Ghosting Issues? Izčrpen članek z vsemi povezavami.

In tule je debata na Dellovem forumu o tej težavi, dolga prek 400 sporočil, v kateri (neuradni) predstavnik Della ChrisM prizna napako:

Dell Community Forums

Ali pa poglej na YouTube, Google Videos "Dell 2407WFP-HC Ghosting", je kar nekaj filmčkov z zelo opaznimi temnimi artefakti za premikajočimi svetlimi objekti.

Ampak ja, prodali so jih že na tisoče, pritožuje se pa le nekaj ljudi. In kar nekaj od teh je monitor zamenjalo, ter dobilo popolnoma isto. Tako da gre mogoče za okvaro na njihovih očeh. Kakorkoli, zdi se mi tvegano naročati monitor za 700 EUR iz drugega konca Evrope in upati, da bo slika OK. Kratka temna sled za kurzorjem me niti ne bi motila, ampak očitno so tudi težave v filmih in igrah...

Elyon, a potem ni nobenih težav s "trzajočo" sliko zaradi izpuščanja frameov? Kot sem videl opisano težavo, gre za trzaj v gladkem premikanju enkrat vsako sekundo, baje se to vidi pri kakšnih počasnih prehodih kot so npr. 3DMark06, Deep Freeze (al kako se že imenuje tisti konec) in podobnih gibanjih z enakomerno hitrostjo.

Pismo, bo treba spet v BOF težit... Ampak kaj, ko imajo vedno "težave z računalniki", in ne moreš videti nič drugega kot slideshow slikic... A obstaja kakšen fajn test za monitorje, ki bi šel na USB ključek in bi razkril čimveč morebitnih težav?

biokill ::

jst newem kwa kupit....dell2007wfp ali 2407wfp.......rabil bi pa za igre, grafično oblikovanje, fullhd filmi.....slišal sem da lahko fullhd filme gledam tudi na dell 2007wfp....kje bi bilo lepše vidt fullhd na 2007ali2407....????

zanima me tudi, če se pri kaki igri da naštimat resolucijo 1920x1200.........grafo bom mel pa 8800gtx....ali bi sploh tekoče delovalo...?????

sem v dilemi....

L.P.

bluefish ::

Full HD filme (1080p) lahko gledaš na kateremkoli monitorju. Seveda pa ne v polni resoluciji. Pri vsaki igri boš lahko nastavil max ločljivost, vendar pa verjetno ne želiš gledati diapozitivov. Ker se mi zdi, da se ti gre bolj za igranje iger, ti svetujem 20" model. Za neko "prčkanje" okoli grafičnih programov ne rabiš velikega monitorja, sploh ne, če s tem ne služiš.

Elyon ::

@Bwaze6: Zaenkrat še nisem opazil nič takega, ali pa vsaj doslej ni bilo tako očitno da bi to opazil. Moja grafična je 7600gt in kot pravim mi podpira vse igre na najvišjih nastavitvah -(razen dx10); ravno danes sem naštimal gor igro Bioshock, katera ima kar nekaj zahtev oz. priporočil kot je npr. da je dobro imet GF8800 ali boljso (for example), igram pa tudi Halo2 ali pa Comand & Conquer 3: Tiberum wars, pa se kaj bi se našlo....dejstvo je da zaenkrat vse dela tako kot je treba. Ce pa kdo zeli kaksno dodatno testiranje, naj pa pove, pa bom stestiral s kakšnim programom oz. s čimerkol se to že da stestirat-(do sedaj še nisem)

@biokill: Seveda so igre ki se jih da igrati na tako veliki resoluciji, poleg tega da boš imel še tako grafično, pa mislim da se ti glede tega ne bo treba bat :)

IMO

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elyon ()

Jaffa ::

Link. cca 630 EUR :D
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

bepapa1 ::

Jaz imam SAMSUNG 245B in sem z njim več kot zadovoljen.
poldi

Tilen ::

Sem si ga ogledoval. Zelo všečen monitor.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Maximus ::

Kaj pravte na samsung 245T?

tropinovec ::

No, naj še jaz naredim malce reklame za moj oglas, ko ste ravno pri 24 palčnih monitorjih.:D
Sem si že kupil Samsunga 275T, ki sem ga sicer nameraval nabaviti naslednje leto za petdeseti rojstni dan:'(, pa sem ugotovil, da se mi življenje že počasi izteka in si moram še kaj dobrega privoščiti, zato sem pohitel z nakupom! :))

KLIK!

Ceneje ne gre! >:D

biokill ::

torej bi bila grafična sposobna poganjat igre na 1920x1200....hvala za odgovore,,,,vrjetno se bom odloču kr za 24" de bom lahko gledal v polni ločljivosti, pa da bo pri igrah lepša ločljivost....upam

Bwaze6 ::

Fizikalko, glede na to, da si zadovoljen kupec LG L245WP, a je kaj pri tem monitorju, na kar moram biti pozoren? Mislim, da se bom kar zanj odločil. Iz Nemčije ga pošljejo za 580 EUR + 28 EUR poštnine, za 35 EUR (ja, drago) pa ti dajo še "zero dead pixel & subpixel" garancijo. Skupaj manj kot 650 EUR.

Veliko o njem sem našel tule: MonitorSource LG L245WP 24&#8243; Review

Kot torej pravijo, so edine težave rahlo zamegljena slika v primerjavi z Dellom in nezbujanje iz standby načina. Pa še to samo pri posameznih monitorjih. A si ga imel priložnost primerjat "side by side" s kakšnim drugim monitorjem? Jutri bom šel verjetno v BOF, kjer imajo Della, LGja in Samsunga, in jim bom težil do onemoglosti. Saj vem, spet bojo imel "težave z računalniki" in "prezasedenostjo", čeprav ne bo nobene druge stranke...

Fizikalko ::

Niti ne, edino za HC igranje ni, IMHO. A za 40 EUR razlike se ti da jebat z naročilom iz tujine in imeti tudi garancijo v tujini? LG nima mednarodne garancije, btw... Jaz sem zbrarantal na 692 EUR in ga dobil v 2 dneh na dom (tudi poštnina je bla seveda zastonj), mrtve pixle so mi tudi pregledali....

MEDENA ::

itak bo gor naročil, tukaj v trgovinah težil potem pa ker bo 40e prihranil bo frajer v vasi >:D :\

Bwaze6 ::

Seveda bom najprej poskusil pri nas, ampak z barantanjem po trgovinah imam še manj izkušenj
kot z naročanjem iz tujine. Do sedaj so mi vedno jamrali o izredno nizkih maržah...

A ni drugač tale LG najhitrejši in najbolj primeren neTN zaslon za igre poleg tistega BenQja WZ z utripajočim zaslonom?

IgorM ::

Fizikalko:
Kako kaj okrevanje po poškodbi?
Si zadovoljen z monitorjem po daljši uporabi?
Se zahvaljujem za informacije glede monitorja, da sem se lažje odločil.
Sam sem nabavil hp lp2465. Danes sem malo testiral zadevo s pomočjo prijateljevega računalnika predvsem zaradi grafične kartice in sem zadovoljen, po moje sta si s tvojim monitorjem zelo podobna, res pa je da tako kot je napisano na testu na prad.de ni za hardcore gaming, je pa zanimivo igrati airborne na 1920x1200 8-O.
Nekdo je pisal, da ima ta hp težavo, da izpušča frame, pa je zgleda to bila hiba prejšnjih serij, no kot info moj je rev:spm120, na tem tega ni za videti.

Imam še edino eno vprašanje glede grafične kartice:
Kaj je bolj pomembno pri seriji x1950pro za igranje na višjih resolucijah:
- 256MB rama pri 800(1600) http://www.sapphiretech.com/us/products...
- 512MB rama pri 700(1400)
http://www.powercolor.com/de/products_f...
Upam da ima kdo kakšne izkušnje in hvala že v naprej za odgovor.

Fizikalko ::

IgorM :) ...

Okrevam, a počasi. Sem še vedno na gips programu in bo tako še par tednov. Pol pa parmesečna terapijca. jeba. Sm se že sprijaznil...

Z monitorjem sem zelo zadovoljen, morda me malenkost moti le izguba kontrasta pod kotom, ampak ok, Je pač zelo širok in se to prej pozna. Pa še dost občutljiv sem na to. Zihr pa ni S-IPS, ampak MVA.

Bwaze6 ::

Moje izkušnje do sedaj:

Naročil sem kar Della 2407WFP-HC. Glede na to, da je trenutno eden najbolj prodajanih 24", na Dellovi spletni strani pa se je pritoževalo le nekaj ljudi, sem nekako zaupal prodajalcu (Supradictus iz Nizozemske), ki mi je zagotovil, da bo monitor še posebej pregledal, kako je z ghostingom. Rekel je, da 10 - 15 % monitorjev že takoj zavrnejo zaradi raznih defektov, med njimi je tudi ta ghosting. Ravno takrat je izšel tudi ta test na Francoski strani Hardware.fr:

Dell 2407WFP-HC : la nouvelle star ?

Tu je monitor vse teste opravil z odliko, ghostinga ali kakšnih drugih težavah v zvezi z overdrivom ni bilo čisto nič. In ker so imeli pravzaprav vsi monitorji, ki sem si jih ogledoval kakšne potencialne napake, sem se odločil kar za Della. Navsezadnje je veliko zadovoljnih kupcev tudi tu v Sloveniji.

Monitor sem dobil v enem tednu od mojega nakazila v banki, čeprav je banka zatrjevala, da bo toliko časa trajal sam postopek nakazovanja. Tu se nimam kaj pritoževati.

Žal pa je bilo že kmalu po priklopu jasno, da ima moj monitor kar hudo obliko tega overdrive ghostinga. Temne sence za premikajočimi svetlimi objekti so vidne tako na namizju kot v igrah, filmih in na TVju. Naredil sem tudi nekaj posnetkov tega pojava, vendar je težko to pokazati na majcenem filmčku.


Video ghostinga, My Space

Video ghostinga, YouTube

(oba videa sta ista, tisti na MySpace je morda malce bolj kvaliteten)


Na trenutke je zaradi senc ghostinga slika popolnoma izmaličena - temne teksture s svetlimi detajli kar spreminjajo barvo glede na to, ali miruješ ali jih gledaš v gibanju. Sence ghostinga so pogosto temnejše od najtemnejše črne barve na zaslonu, kar daje celotni sliki spran videz (črna v videu ali igri se zazdi siva). Pojav je opazen tudi na temle forumu - če z drsnikom ob strani pomikam stran gor ali dol, vse črke na sivi podlagi puščajo 1 cm dolge temne lise.

Monitor ima tudi mrtva subpiksla, backlight bleeding na desnem robu, stojalo, ki onemogoča postavitev monitorja v popolnoma vodoraven položaj, banding v barvnih prelivih... Skratka, vse, kar si človek lahko zaželi pri izdelku, za katerega je ravnokar dal svojo mesečno plačo.

Prodajalec mi zagotavlja, da gre za napako in da poslan monitor očitno ni bil pregledan. Zagotavlja mi, da bo zamenjava brez teh težav, jaz pa v to nisem več tako prepričan. Na Dellovem forumu v ZDA je debata o težavah z ghostingom dolga že 63 strani:

2407WFP-HC Ghosting/Shadowing issues...

Dell je tu praktično dvignil roke od tega izdelka. 5. oktobra so objavili tole sporočilce:

"Dell has received feedback from some customers regarding our new 2407WFP-HC monitors. The majority of this feedback has been positive but some customers have made inquiries regarding a ghosting trail behind a moving image. This effect is known as "overdrive ghosting" and, while not typically experienced with general monitor use, it may be seen from time to time when viewing patterns on a lower greyscale background.

This "overdrive ghosting" effect is tied to the overdrive feature of the LCD panel. The overdrive feature helps to deliver impressive picture details and quality across a wide multitude of usage models by improving the grey-to-grey response time. However, when the overdrive feature is coupled with a faster monitor response time, the potential for overdrive ghosting can occur in some viewing patterns."

Na moje vprašanje, kaj je po njihovem »general monitor use«, med katerim pomanjkljivosti tega monitorja niso opazne, nisem dobil odgovora.

Odgovorili so tudi, da pojav bolj ali manj prizadane vse Dell 2407WFP-HC monitorje, tako da je menjava brezpredmetna. Kdor z ghostingom ne more živeti, lahko vrne monitor in dobi povrnjen denar, revizije, ki bi napako popravila, ne bo. Ponudba velja do 8. novembra, kaj bo po tem datumu, ne (po)ve nihče. Cena je padla na 570$ v ZDA. Dell je tudi predstavil nov model, Dell E248WFP, ki pa ima TN zaslon in je korak nazaj v kvaliteti slike.

No ja, kakorkoli, jezen sem nase. Če bi počakal le nekaj dni, bi videl to odločitev na Dellovem forumu. Ampak zdaj je to lahko reči, monitor kupujem že predolgo… Zdaj sem pač v dilemi, kaj sedaj. Monitor lahko zamenjam in upam na najboljše, vendar žal ne poznam testa, ki bi ga lahko poslal prodajalcu in ga prosil, naj z njim preveri in poišče monitor, ki bo deloval, kot želim. Zanašati se na njegovo oceno, da je monitor OK, pa je očitno tvegano. Prav tako še ne vem, kdo bo kril stroške pošiljanja – moje verjetno jaz. In če ne bom zadovoljen z drugim monitorjem, sem pač ob 60 EUR in nič bližje uporabnemu monitorju s sliko, ki je vsaj podobna mojemu zamegljenemu 6 let staremu CRT Philipsu.

In to naj bi bil monitor, ki je v večini testov na spletu označen za enega najboljših? Kakšni so potem šele slabi…

LP, Blaž

In opravičujem se za tole klobaso, a upam, da bo vsaj komu koristila pri odločitvi za nakup 24" monitorja.

Fizikalko ::

Hja, če bi prebral to temo in moj opis LG-ja 245WP, bi se morda odločil zanj. Tu namreč takih problemov ni, z ekranom sem zadovoljen.

krho ::

@Bwaze6: edino kar jaz opazim pri privzetem stilu in zgleda grdo je, ko vleče drsnik gor/dol kot so črte na obeh straneh foruma. bele črke mi ne puščajo čisto nobene sence.

Pa tko mi je privzeti stil pretemen in uporabljam modro hladnega.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

biokill ::

kaj menite o tem lcd zaslonu KLIK
ali bi bil dober za fullhd filme, grafično oblikovanje in seveda zahtevnejše igice.........ali ima goosting,,kkšne buge...???

prosim za predloge..hvala in L.P.

biokill ::

zanima me tudi kako se sklaja z navadnim računalnikom in ne macom

bluefish ::

raje vzami 24" Dell-a.

biokill ::

zakaj bi ga vzel, če ima izrazite težave z goostingom,, tega ne moreš zanikati....tudi pri dellu priznavajo napako.....torej apple, sa ali ne.....igre,fullhdfilmi, grafično oblikovanje....??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

ShARk63 ::

manjka nastavljivost po visini. :\

krho ::

Dell jo ima.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

biokill ::

še zdaj nisem dobil odgovora, če bi bil dober za zgoraj našteto

Fizikalko ::

Dober že, a bi bil ta nakup rpecej iracionalen. Zakaj ne vzameš LG L245WP? Podoben Dellu, le da zgoraj omenjenih dellovih težav pri LG-ju ni. Pa še precej cenejši je kot Apple, pa še večji. Ergo...

biokill ::

ali nisi ravno zadnjič omenil, da ima goosting....? sem kar "picajzlast" glede tega

appla bi vzel, ker mi je zelo lepe oblike......men ne gre za inče pri monitorju, jaz samo hočem da je full hd.....(1920x1200)

denar mi nekako ni ovira...do 1000eurou največ...)8-) slišal sem da ima apple zelo lepo sliko, ter da je odličen za hd filme (apple cinema hd display)
ter za grafično oblikovanje.....ker pa bi seveda rad igral tudi novejše igrice (nfs-pro street, cod4 itd.)pa me zanima, če bi bil ekrean primeren tudi za to.........zanima pa me tudi, če se dobro sklaja z navadnim računalnikom in ne z samo z applovim.......

res bi bil hvaležen za odgovore....(sem hvaležen tudi za dosedanje)

L.P.

Ted ::

99% je Apple še manj primeren za igre kot ostali našteti.
Mah...

Maximus ::

Apple zaslone lahko uporabljaš tudi na PC-jih.

biokill ::

malo sem brskal po intrnetu, in sem našel ene par 24"nec monitorjev 1 2 3

Tele monitorji se mi zdijo kr ql:D .....prek ebya ta prvega dobiš že za 1100$..............zanima me vaše mnenje o teh monitorjih,,ker kar se tiče hp, lg, dell, vsi naj bi meli kkšno napako....(goosting, bug...)

nec se mi zdi kar kvalitetna firma.......aja glede appla, sem izvedel , da ima menda enak panel kot dell, pa de ni za igr vredu :'(

rabim kakšne predloge....0:) 0:)

L.P.

murmur ::

hardforum je zelo ok naslov za vse v zvezi z monitorji. Vcasih je res, da tudi malo pretiravajo z malenkostmi, sicer pa priporocam branje.
««
4 / 117
»»