» »

Elektro Turnšek in optika

Elektro Turnšek in optika

lithium ::

Slišal sem, da ponekod po Celju že zbirajo soglasja za FTTH... je to res?

Kakšne imajo cene?

danielka84 ::

Z se ze kaj premika?
Na poloznici je ta mesec pisalo, da bodo izvajali nadgraditve prikljuckov v celju. Za uporabnika vse brezplacno... Da ni to kje optika?

wishmaster ::

Jaz sem dobil takšen odgovor:

Omrežje se bo nadgrajevalo najprej v Celju po posameznih krajevnih skupnostih in sicer najprej v večstanovanjskih objektih, kasneje pa tudi v individualnih hišah. Izven Celja po naših ostalih KRS sistemih bomo obnovo izvajali kasneje in sicer v jenseni 2007
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

ab1tone ::

ja ne...
že nevem kulk časa tud turnšek ponuja digitalno tv in kabelski net, a vendar samo v celju. V SG so se mogl zbunit da so kej dosegl, vsi drugod so pa itak že šli na t-2,amis...kdo bo pa njega čaku kdaj bo on zrihtu tist njegov gnili net po drugih krajih.
Mislim da glede optike ne bo nič boljš, po moje ga bomo dobl v Šentjurju leta 2100 če bo turnšek mel to kablsko čez, on bi sam služu...pol pa reče da majo drugi ponudniki katv dražjo naročnino kot on...dejte pogledat kakšne programe ponujajo drugi in kakšne on...slabo pride človeku
ab1tone

Sade ::

ja, v bistvu ti ponuja( v digitalni obliki), cist vse programe kot jih v Lj( Ljubljanski kabel) in pa v MB-ju z sirso okolico, za precej nizjo mesecno narocnino!
Digitalno se da ziher dobit tut v sentjurju!

Pa LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

Cokolesnik ::

ab1tone: kolikor vem, po koaksialnem kablu priteče do tvojega sprejemnika tako analogni kot digitalni signal za televizijo, torej kupiš le sprejemnik za 19 jurjev in imaš.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

ab1tone ::

ja jst sm vprašu pred 4 mesci vzdrževalca kk je z netom preko kabla, pa je reku da še ni možn, tk da sklepam da tud digitalna tv ni možna če še ene ušive 1 mega linije ni možno dobit...
ab1tone

Cokolesnik ::

ab1tone: zakaj namesto nerganja z "gnili", "ušivi" ipd. ne pokličeš v Celje, da dobiš informacije iz prve roke kdaj in kako, če sploh kdaj v Šentjurju kabelski internet? Naletiš lahko na takšnega vzdrževalca, ki nima pojma o dinamiki uvajanja novih storitev in je (lahko) zavajujoč vir informacij.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

lithium ::

Pri meni tudi internet še ni možen, digitalno TV pa gledam s KAON sprejemnikom za 80€...

Za internet so namreč potrebni dvosmerni ojačevalci (ki jih očitno še niso vgradili), medtem ko za digitalno kabelsko tv signal poteka samo v smeri proti uporabniku poleg analognega signala...

wishmaster ::

Sej Turnšek že optiko napeljuje po blokih 2 leti. Jaz imam upanje, da bomo Celjani na boljšem, ker projekt financira MOC. Če nam Gratel noče optike polagat, nam jo bo pa Turnšek, ki je vsaj malo resen.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

NavadniNimda ::

Wishmaster - a je poudarek na "MALO" ali na "RESEN"? :D

wishmaster ::

NavadniNimda, bomo videli kaj bo iz tega. Mogoče je pa župan le potegnilo , da je v optiki prihodnost>:D .
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Zgodovina sprememb…

NavadniNimda ::

Dobro! Pomembno je, da dobite optiko do doma čimprej.;)

Cokolesnik ::

NavadniNimda: se boste pri T-2 kdaj zanimali za zakup kapacitet na tuji optiki, kar mimogrede utegne biti dober biznis za tistega, ki bo šel tudi v to varianto brez svojega omrežja? Kaj pa sicer počne T-2 z VDSL drugega kot najema tujo infrastrukturo za uporabo storitev. Le da pri optiki ne bi imeli goro ampak grič težav z infrastrukturo. Takrat - pravzaprav že sedaj - tudi ne ne več smiselno zavajati o edini pravi optiki.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

NavadniNimda ::

Ne mislim dajati nobenih izjav o namenih. Vsekakor pa ti lahko povem, da pravilno razmišljaš!;)

KTr1sk ::

ab1tone je izjavil:

ja ne...
že nevem kulk časa tud turnšek ponuja digitalno tv in kabelski net, a vendar samo v celju. V SG so se mogl zbunit da so kej dosegl, vsi drugod so pa itak že šli na t-2,amis...kdo bo pa njega čaku kdaj bo on zrihtu tist njegov gnili net po drugih krajih.
Mislim da glede optike ne bo nič boljš, po moje ga bomo dobl v Šentjurju leta 2100 če bo turnšek mel to kablsko čez, on bi sam služu...pol pa reče da majo drugi ponudniki katv dražjo naročnino kot on...dejte pogledat kakšne programe ponujajo drugi in kakšne on...slabo pride človeku

kako je kaj u optiko v Šentjurju, v blokih mislim da že imajo..jaz sem pa v hiši in ga res ne b verjeto do 2100 heh ali kaj načrtujejo,..kdo kaj ve?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektro turnšek in digitalna TV

Oddelek: Omrežja in internet
4413457 (7029) yanz
»

SiOL optika

Oddelek: Omrežja in internet
51481 (1173) Mare3
»

KRS Elektro Turnšek: Informacije

Oddelek: Omrežja in internet
175616 (2060) danielka84
»

Korejci z gigabitnim internetom do leta 2012

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
314134 (2846) techfreak :)
»

T-2 s TV sporedi

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
3112857 (10691) s53zo

Več podobnih tem