» »

nasvet - nova plosca AM2, 775, ki podpira 2xide

nasvet - nova plosca AM2, 775, ki podpira 2xide

Matty ::

Zivjo!

Ocitno mi je shodila MB, in je ratal cas za menjavo sistema (razen ce nima kdo za prodat GA-K8NS Ultra, ali GA-K8NSC plate). Ce ne bom dobil zeljene plate, se bom verjetno poslovil od 939 podnozja, AGPja in DDR ramov...

Kar naceloma hocem, je tih in stabilen sistem (ga niti pod razno ne bom overclockal). Pravzaprav mi je vseeno ali je AMD ali intel. Imam pa problem. Imam namrec 2 ATA diska , 1 SATA in 1 DVD-RW. Najti plato AM2 ali 775, ki podpira 2xIDE (torej, da lahko priklopim 3 IDE naprave) je zelo tezko. Ima mogoce kdo kaksno idejo, hocem pa dobro in stabilno plato, ki po moznosti ne stane celo premozenje... (po moznosti ima ze LAN in FW gor, RAID ne rabim).

Je se kaksna druga moznost za priključit IDE napravo? Nekaj sem bral na forumu o IDE-SATA adapterju. Ima kdo kaksne izkusnje, oz. kje dobiti? Verjetno zadeva malo upocasni prenos, kar pa niti ni tako tragicno, saj imam tisti disk predvsem za backup in arhiv fotk...

Hvala...

jest10 ::

Za AM2 podnožje imaš recimo pri Funtechu poceni plato, ki imata 2 IDE priključka.
ALiveSATA2-GLAN

billy ::

če hočeš imam jaz eno rabljeno 775 doma. Abit AS8.

Ima AGP in IDE...ter seveda podnožje za 775 procesor. Aja...ima pa DDR rame..in ne DDR2.

Če maš v mislih navijanje je tudi dobra, saj je meni uspelo spraviti 3.2 na 4.3 Ghz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja zelo starega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
432694 (1335) Riff
»

nakup določenih komponentov (pomoč)

Oddelek: Kaj kupiti
292014 (1556) buhti69
»

matična

Oddelek: Kaj kupiti
112242 (2048) primy
»

nasvet za nakup par komponent

Oddelek: Kaj kupiti
211256 (962) AndrewSmith
»

Počasi bo potrebno nadgraditi sistem... Kaj svetujete?

Oddelek: Kaj kupiti
261504 (1022) Zheegec

Več podobnih tem