» »

Kako do velike kolicine komponent(odpisana oprema)

Kako do velike kolicine komponent(odpisana oprema)

Blinder ::

Zivjo.

Na ebayu sem ze parkrat zasledil ko je kdo prodajal po veliko kolicino dolocenih komponent(ram, procesorji..) ki jo je baje kupil od kakega podjetja v stečaju~, ali pa ko so v podjetju prenovirali opremo, in so staro odpisali. Tu se gre za ful velike cifre, naprimer 2000 kosov rama.

Pa me zanima kje se bi dalo pri nas kupit take vecje(ne rabi bit 2000 kosov:) ) kolicine komponent po ugodni ceni.. Prej al slej vsako podjetje zamenja opremo...

lp

rkasteli ::

Večina podjetij pr nas mislm da opremo najprej ponud zaposlenim ostalo kar ostane pa ne vem kako pol naprej...Bolj se bi ti splačal če bi pršu zravn na kakšno licitacijo sodišča al pa dacarjev ki prodajajo zaplenjeno oziroma zarubljeno robo...dobiš praktično nove stvari za smešne cene...Znanec vem da je lansko leto pršu zravn k je bla ena zadeva z računalniško trgovino in je pokupu 12 novih Samsungovih LCD-jev za okoli 300 prešernov...njim ni važn kok denarja sam da gre :) Sam je treba pač met veze oziroma enga na sodišču da te obvešča kdaj in kje so licitacije ;)
rkasteli

Tomay ::

Nekatera podjetja se ukvarjajo z odkupom in ponovno prodajo rabljene opreme. V tujini je to že bolj organizirano. Vem pa da se tudi dosti robe z Avstrije in Nemčije sem zvozi.

Večina stare opreme pri nase pa je bolj za na odpad, kot za nadaljnjo prodajo ali uporabo. (pentium 3 anybody?)
Voodoo 4Ever

Poldi112 ::

Pentium 3 je še povsem uporabna zadeva.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tomay ::

Ja za router je še čisto v redu.

Kdaj si zadnjič poizkusil windows xp na p3 500 + 128 MB rama?
Voodoo 4Ever

mtosev ::

Mel xp na C466 in 128 rama je delalo ok
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gr0unD Zer0 ::

266mhz ter 64/128(ne vem tocno) RAM:D
hvala bogu je bil od kolega komp. jaz v sanjah ne bi dajal xpjev gor

overlord_tm ::

Kdaj si zadnjič poizkusil windows xp na p3 500 + 128 MB rama?


Na P3 800MHz + 256MB rama delajo BP.

A drugače kot prek nekoga na sodišču se pa ne da izvedet za te licitacije?

pviran3 ::

Jz bi si kupu samo 1 prenosnik zase 8-) , bi blo kul:D

iskra ::

Blinder: poznam enga majstra, ki na veliko iz Nemčije ali Avstrije uvaža Fujitsu-Siemens škatle s P3 ~800 in 256 MB RAM - fantastične mašine za XP, net, filme in office. Pred kakim letom se je to prodajalo po 80€, zdej verjetno kej manj. Če ti izda svoj vir, ga vpraši če se lahko pridružiš :D

Njegovo telefonsko sem žal izgubil, lahko pa pogledaš na Bolhi, če najdeš koga z omenjenimi škatlami.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

rkasteli ::

A drugače kot prek nekoga na sodišču se pa ne da izvedet za te licitacije?


Men se zdi da bi to mogl bit javno objavljen kdaj in kje so licitacije ampak mučke so pač mučke in če nisi pri koritu nimaš pogojev da prideš poleg. Moraš razumet da na ta račun najbrž kar neki folka zelo lepo živi :\
rkasteli

Tomay ::

Pri nas je nekaj firm, ki se ukvarjajo s staro opremo. Če jaz kaj rabim grem v Prodinamik.
Voodoo 4Ever


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo kupuje rabljene računalnike?

Oddelek: Loža
2910881 (8724) Invictus
»

Rač. za 50 eur.

Oddelek: Kaj kupiti
322238 (1118) krneki0001
»

Leclerc ma ubijalsko akcijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
585670 (4028) dexter_II
»

računalnik za študentko prava

Oddelek: Kaj kupiti
281352 (841) TESKAn
»

Je moj novi računalnik dobro optimiziran?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171466 (1126) Dzos2

Več podobnih tem