» »

[ Linux ] [ Ubuntu ] Feisty

[ Linux ] [ Ubuntu ] Feisty

BigWhale ::

Hm, je stvar stable enough, da bi jo instaliral in uporabljal?

Kako je z Ubuntujem, ce bi si potem zazelel uporabljati Kdevelop in digikam, ki sta KDE zadevscini? :)

'FireSTORM' ::

pa spipaš KUbuntu če bi rad imel KDE ;)

drugače pa KDevelop sem spravil v pogon z enlightenment okoljem
tak oda mislim da nebi smel biti problem
Those penguins.... They sure aint normal....

Quikee ::

Hm, je stvar stable enough, da bi jo instaliral in uporabljal?
Ja jaz uporabljam že skoraj od začetka brez nekih hujših težav. Če pa so težave, jih pa reportaš v launchpad-u .

Kako je z Ubuntujem, ce bi si potem zazelel uporabljati Kdevelop in digikam, ki sta KDE zadevscini? :)
Ni problema - v repositoriju maš vse pakete za GNOME/KDE/XFCE... in lahko inštaliraš kaj pač hočeš (lahko celo preko repositorija preideš iz Ubuntu v Kubuntu =) ). Sam uporabljam recimo KDevel, Kaffeine, KTorrent v Gnome-u.

RedStar ::

"If you decide to use Feisty then you are doing it on your own risk and with the risk of major breakage and possibly losing data.

Don't use Feisty as your primary desktop/OS. Feisty is Ubuntu in development. It's not ready for the general public! If you want new stuff you can use backports instead of Feisty.

Feisty should only be used if you want to help testing bugs. Important stuff can and will get broken. Probably X is going to break this means that during that time (maybe even for weeks) you can't easily log into X anymore.

If you want to help testing you are welcome to try Feisty. You should backup your stuff such as personal files and data. Also install Feisty on a different partition than Dapper/Edgy and use a different username if you use the same /home partition. "

Pa, da ti ne skopiram vsega si lahko malo sam prebereš Ubuntuforums (Feisty).


My opinion: za home use=no go
za testiranje = green light

Roadkill ::

Njega zanima user experience, ne pa neka splošna mantra developerjev.

Zadeva je IMO dovolj stabilna za home use.
Ü

thramos ::

Uporabljam kkšne 2 tedna, zaenkrat brez kakršnihkoli problemov.

BigWhale ::

Kubuntu imam trenutno v CDju, moram samo se /home backup narediti in reboot... Morda danes, bom videl.

Ubuntu imam pa na disku, da potem sprobam.

Kubuntu me skrbi, ker se mi zdi, neka vzporedna distribucija, ki na nek nacin caplja za Ubuntujem, vse skupaj je pa na hitro skupaj zmetano.

Nevem. :)

Ubuntu ima pa tako bebav in neporaben web, da kar groza.

Quikee ::

Ubuntu ima pa tako bebav in neporaben web, da kar groza.

Kaj ti pa na njihovem web-u gre v nos?

BigWhale ::

Kliknes software catalogue pa dobis en kup reklam na ekran... Jaz bi rad seznam paketov. :)

Iskal sem development razlicico ubuntuja. Se sreca, da sem vedel, da ji je ime Feisty. Tako sem zgooglal, kje se da zadevo prenest. :)

'FireSTORM' ::

mater vsi tako ta ubuntu prehvalijo
morem še jaz to sprobat da vidim kaj je to za distroja :D
sicer bom itak ostal na slack ampak vseeno da vidim
je kak live cd od ubuntu kje?
ima kako posebno ime?
Those penguins.... They sure aint normal....

PARTyZAN ::

ubuntu-desktop je livecd.

Brane2 ::

BigWhale: poročaj o vtisih.

Predvsem me zanima 64/32-bit združljivost. Kako ti recimo dela Wine na 64-bitni verziji in kolk ti apt-get pušča svobode pri inštelaciji itd...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

model ::

Jest tut komi čakam da bo feisty gor čez dobr mesec dni. Herd CDjk nism sprobu in jih ne bom-se bom pustu presenetit-pa tut na distrowatchu je kup rivjujev o njem.
Če bo delu tko kokr Edgy zdele bo super-sm ibr hepi z njim in winse nucam sam še za corel pa take zadevce (za igrce sm mal prestar:D in jih ne pogrešam-pa sej če je dolgcajt je žbiljon nekih pajans in ostalih špilov;mahjong owna)
Čeprav resno razmišljam o Kubuntu ker večinoma nucam KDE appe,sam nekak mi ne potegne KDE-nevem zakaj (ne mislm da je slab) ampak enostavno mi ni (kokr azijski avti-niso slabi,sam tko organsko jih ne morem)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: model ()

BigWhale ::

Evo, sedaj grem delat backup /home in potem danes instaliram. Bomo videli, v bistvu moram se enkrat preveriti, kaj sem prenesel, oziroma prenesti se enkrat, ker ocitno je seday Feisty beta. :)

babylon9 ::

kaj komplicirate sem skoraj s stola padu, hehe, ker neki.
If you love someone you say it.

'FireSTORM' ::

in kaj je tu kompliciranega?:\
Those penguins.... They sure aint normal....

BigWhale ::

Res? Zavoljo cesa?

model ::

V pričakovanju na frišek Ubuntu;
za tiste ki so preleni DLjat CD in se igrat s betami:D

Ubuntu 7.04 (Feisty Fawn) Beta Preview-> http://onlyubuntu.blogspot.com/2007/03/...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z linuxom (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
594053 (3345) vejnovic
»

PCLinuxOS 2007 - 6 vprašanj (za sedaj) :)

Oddelek: Operacijski sistemi
91537 (1403) aiko
»

Ubuntu 7.04 Beta

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
153525 (2694) RedStar
»

GNOME 2.18

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
454277 (2971) Matevžk
»

Izšel Ubuntu 6.10 - Edgy Eft

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
385635 (3751) b

Več podobnih tem