» »

konstrukcijski papir

konstrukcijski papir

Tear_DR0P ::

pri tejle nalogi so moje sposobnosti googlanja odpovedale

potrebujem informacije o papirju kot gradbenem materialu, pa ne vseh unih wonder hiščic, ki jih ljudje kar iz papirja zidajo sredi puščev, kako pa se razumejo s snegom ne ve nihče - teh sem ogromno našel

rabim kaj o dejanskih uporabha papirja v gradnji - tko kot otrokom dajo v šoli, da raziskujejo kaj je kompresija in tenzija in potem zidajo mostove iz papirja
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Ne vem. če sem te pravilno razumel. Papir kot samostojen gradbeni material? Ali v sklopu z ostalimi materiali? V drugem primeru si oglej suhomontažne plošče (Knauf, Rigips). Brez papirja jih nebi bilo.

Pa kako široko gre razumeti pojem "Papir"? Npr, obstajajo tudi določene folije (Tyvek), ki bijh pogojno lahko smatrali za papir.

Nisem ravno pomagal.....

Ajde

Jože

Tear_DR0P ::

v bistvu za tyvek vem kaj je :) mi je dupont poznan s svojimi matariali

v bistvu nimam pojma za kaj gre, moja draga ma seminarsko o konstrukcijskem papirju ampak construction paper v angleščini je kolaž papir, structural paper je pa članek z lepo zgradbo, building paper ti pokaže načrte za hiše,...

vem pa da se da s papirjem gradit, japonci imajo neke montažne hiške, za nujne primere po potresih, našel sem tudi slike neke cerkve, ki je iz papirja

vem da se papir uporablja tudi pri montažnih hišah, kot neka interna plast, našel sem tudi kako se papir pripravi do tega, da je negorljiv, amak nikjer pa kaj z njim gradijo

očitno ni samostojen gradbeni material al kaj
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

miko 55 ::

naj se pozanima kaj so s tem naslovom hotel. drgač pa papir za risat je šeleshamer, obe strani fini, tko da lahko s svinčnikom 8H rišeš. lahko pa je puas papir ( un ta prozoren ).

več ob detalnih podatkih
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

budili ::

Shoji @ Wikipedia

mogoce kaka sled...
ali

Papercrete @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: budili ()

Tear_DR0P ::

drgač pa papir za risat je šeleshamer

tole ne vem kakšno vezo ima z gradbenim pairjem
bo mojra draga jutri predavatelja nadlegovala za literaturo
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

miko 55 ::

sorry:8)
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

BogyX ::

Lahko gre tudi za celulozo - zelo dobra izolacija ostrešij,....

Mahimahi ::

Imaš zelo dobro knjigo o materialih, v kateri opisuje tudi papir in papir v gradbeništvu.
Avtor knjige: Roko Žarnić
Naslov knjige: Lastnosti gradiv
Za dodatne informacije : Dj_miki90@hotmail.com

mihec87 ::

Sem gledal enkrat na discovery dirty jobs pa so papir zmleli ter pod pritiskom nabutal na steno ter pol obrezal in je služil za izolacijo.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj američani, ki živijo v tornado alley še vedno gradijo enake hiše? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11422282 (11121) trancer01
»

Parcela

Oddelek: Loža
296315 (5266) floyd1
»

Je možno dobiti papir ki se rabi za tiskanje denarja kje?

Oddelek: Loža
215648 (3599) detroit
»

Od zemlje do toplega doma

Oddelek: Loža
124230 (3949) globoko grlo
»

Brisanje kulija s papirja

Oddelek: Loža
133374 (3113) Tomi

Več podobnih tem