» »

nakup dodatnega ram-a

nakup dodatnega ram-a

snoopy20 ::

Hy!

imam eno vprašanje! punca ima sledeč sistem
procesor AMD Sempron 2800+
plata ASrock K7Update-880
grafa ATI 9550 pro
trenutno 512 ram-a tele še drugi link CPU-Z
sedaj me pa zanima kolko bi pridobila, če bi dokupil 1GB ram-a?
in če bi bili tile vredu link in kopatabilni z obstoječimi?
sem gledal za kingstonove rame, ker mislim da so sedaj tudi kingstonovi noter, ampak so kr precej dražji od zgoraj navedenih!

vsak nasvet je dobrodošel!:D

Hvala!

dzinks63 ::

:)) Če bi rad pridobil v igrah potem samo z povečavo rama za 1Gb ne boš veliko pridobil. Veliko bolj se bi poznalo če bi dodal 512mb rama in zamenjal grafo vsaj z 9800pro

Pujcek ::

hja, word ne bo nic hitrejsi, excel in firefox tut ne. emule bo isto hitr loudu. zdej ce rise v autocadu velike stvari al pa z photoshopom slike obdeluje bi bilo 1 gb verjetno primerno. za pasjanso igrat tut ni panike, ce bos pa ti streljacine gor nabijal pa bod dec pa se izprsi in ji kup se 512 rama za boljs obcutek.
ajd
:)

snoopy20 ::

ja občasno igrama igrce (ona Sims2 jaz pa kak Far cry al pa kak NFS MW al pa kaj podobnega), drugače pa je PC predvsem za net, word, dl, movies ipd.
ja nevem kaj naj naredim? ram bom 100% dokupil samo nevem kerega in kolko naj dokupim?
bo 512 Mb dovolj, al naj vzamem 1GB, pa katere naj vzamem?

dzinks63 ::

:)) Saj sem ti napisal, da zamenjaj grafo z 9800pro ali pa kar z 7600gs ,se ti bo veliko bolj poznalo. Dodajanje rama ne bo imelo velikega vpliva ,če ne uporabljaš kakih hudih grafičnih programov ali obdelave videa. Na ostalo ram nima velikega vpliva, saj ga je za normalno delo dost 512mb.

snoopy20 ::

za kolko bi pa recimo izboljšal sistem v % če bi to dokupil:

grafa

ram

ali bi to bilo OK in kako bi kaj laufal sam sistem in igre, bi se kaj poznalo na hitrosti?

dzinks63 ::

:)) Če boš oboje dokupil se ti bo to poznalo v igrah takole od oka v slikah na sekundo vsaj za 100% če boš igral na istih resolucijah in detaljih, če pa boš povečal resolucijo in detalje , pa dosti manj, okoli 50%, ker tista 9550 je zelo bedna kartica. Pri ostalih aplikacijah delo v windowsih, internet, word,... ne boš opazil občutne razlike. To so sklepanja po občutku, za točne rezultate , pa moraš zadeve stestirati, da bi točno izračunal razliko.

Urc ::

Ma od ASUS-a teh grafičnih ne kupuj ker so slabe, vsaj tako pravijo :|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nove grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
301746 (1260) T-Majo
»

Navijanje AMD Athlon 3000+ 64

Oddelek: Navijanje
392488 (2488) bluefish
»

DDR2 PC6400

Oddelek: Kaj kupiti
161553 (1304) HyperGL
»

grafična na agp do 20k-nujno še danes

Oddelek: Zvok in slika
231486 (1101) ;-)
»

za 70 000 sit

Oddelek: Kaj kupiti
161397 (1061) KandazaR

Več podobnih tem