» »

DDR2 PC6400

DDR2 PC6400

Donheled ::

Sedaj imam ram, ki je v podpisu. Ker bi rad dokupil isti ram, me zanima ali je bolje 2*512MB ali 1GB istega rama. Ker mi matična podpira dual channel katero kombinacijo mi je najbolje kupiti?
Amd Athlon 64 3000+, OCZ DDR2 6400 512MB Gold XTC, Gigabyte M55s-s3
Gigabyte Radeon x1600pro 128 MB - moj prvi sestavljen PC leta 2009..mislim. RIP

bluefish ::

najbolje bi bilo, da kupiš še en modul 512MB. Verjetno je to tale oz. tudi kombinacija 2 x 512MB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Donheled ::

A če 2*512 bom imel dualchanel?
Amd Athlon 64 3000+, OCZ DDR2 6400 512MB Gold XTC, Gigabyte M55s-s3
Gigabyte Radeon x1600pro 128 MB - moj prvi sestavljen PC leta 2009..mislim. RIP

DJ MartiNi ::

Če imaš dva modula (najbolje identična), imaš dual channel omogočen.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

SepoX ::

Boljš, da imaš več rama kot pa dual channel. Verjemi, pri normalnem delu ni praktično nobene razlike, če nimaš dual channel, medtem ko se večja količina rama še kako pozna. Pa glede na to kako je ram poceni...

Pri kakih benchih pa je razlika, pa še tam ne neka ogromna.

Tonći ::

Hm... Bolj je pomembna pretočnost kot količina rama!

Zheegec ::

Ravno obratno, dosti bolj se pozna količina, če je hitrost RAM nižja se ne sekirati.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tonći ::

Hm... zakaj so se meni winsi nalagal 2kat dl ko sm mev notr 133 mhz rame in 1Gb al pa ko sm mev not 512 pa 256 na 200mhz in vse je štekal?

SepoX ::

Kle se govori o dual channel, ne pa hitrost rama...

Zheegec ::

Saj je vseeno, hitrejši RAM ali pa dual channel poveča pomnilniško prepustnost. To se tudi približno ne pozna tako zelo, kot si tukaj mislite.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Ashrack ::

Se strinjam z ALIENom. Pa tudi ce pogledas prepustnost z MEMTEST86+ bos videl da je pri DUAL CHANEL kombinaciji komaj okrog 300MB/s vec prepustnosti.

Ce povem v zaokrozenih stevilkah, saj se ne spomnim tocnih rezultatov ko smo test izvajali:
2300 MB/s -> singlechannel
2600 MB/s ->dualchannel

Definitivno se ti splaca vec RAMa vzet. DUAL CHANNEL je pa bolj kot ne marketinska fora. In razlog da DUAL CHANNEL obstaja je pa zaradi slabe prepustnosti MEMORY CONTROLERJEV vsaj dokler gospodje in gospe v belih haljah ne pogruntajo boljse resitve.
Obvezno branje Dual Channel WIKI
....

HyperGL ::

torej če jst dodam še en kit 2x1GB v mašino (zgubim DUAL channel?), ki je v podpisu (kit geil 2x512MB)... in zmanjšam delilnik in zategnem latence bom imel boljšo odzivnost v programih kot so photoshop al je v tem primeru bolj pomembna hitrost rama? (je pa navadn DDR ampak saj to nima dosti veze a ne? če ja, me popravte)...

OZZY ::

ne ne boš zgubil dual chanel...sej za DC potrebuješ da dela v paru...in če imaš štiri reže ti prvi dve podpirata prvi par in drugi dve drugi par...Tkod a bo še vedno delal v dc..se pravi pri tebi 2x512 in 2x1gb...
Go with the flow.

bluefish ::

ravno pred kratkim sem svoj sistem DDR1 nadgradil. Sedaj imam 2x512MB + 2x1GB. Frekvenca je za vse module enaka, latence pa so se prilagodile drugemu kompletu. Sistem je sedaj opazno hitrejši.

HyperGL ::

še eno vprašanje... a je možno vtaknit DDR2 palčke v matično ki podpira DDR1? a bi to delovalo? ali delujeta ta dva sistema na drugačen način?


kr tej geil value DDR se bolj slabo navijajo... če bi pa recimo dal DDR2 not... bi jih najverjetneje lahko držal na razmerju 1:1 s procesorjem... :8)


a se da? ;):\



PS: pa ne me preveč grdo gledat če sem postavil tako (mogoče neumno) vprašanje :P

Zheegec ::

še eno vprašanje... a je možno vtaknit DDR2 palčke v matično ki podpira DDR1?

DA (z dovolj fizične sile)
a bi to delovalo?

NE
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

HyperGL ::

ok, hvala :) super jasen odgovor :D torej imajo na drugačnem mestu tisto zarezico? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o dual channel RAMu?

Oddelek: Kaj kupiti
252151 (980) Mitja358
»

RAMI

Oddelek: Strojna oprema
91436 (1202) [_MW_]
»

Ram 2x512?

Oddelek: Kaj kupiti
131172 (1080) AndrewSmith
»

Kupujem rame DDR2 pa ne vem kere!?!

Oddelek: Kaj kupiti
261250 (1039) -DugiTheMan-
»

Navijanje na deklarirano frekvenco

Oddelek: Navijanje
201963 (1685) strumf666

Več podobnih tem