» »

led diaode v tipkovnico

led diaode v tipkovnico

Klemenn ::

torej kupu sem si ovo tipkovnico 9000a:D zdej bi pa rad v ta stare dal tiste led diaode. zdej bi pa rad zvedu kam it to kupt kak se to namešča notr pa tako naprej................:\

Tomi ::

Diode kupiš v IC elektroniki recimo, če si iz Ljubljane, drugače pa v vsaki bolje založeni elektrotrgovini.
Notri jih pa daš tako, da tipkovnico odpreš, odciniš stare diode ( ni tako lahko, kot izgleda ), in pravilno priciniš nove. Paziti moraš na polariteto, ker drugače ne bodo delale. Pa moral jim boš krepko odrezati kontakte.
metrodusa.blogspot.com

msmiha ::

Zdi se mi, da ji boš najceneje dobil v HTEju (če boš motriral plave seveda drugače je vseeno). Aja in diode morejo imeti 3 mm premera
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

LojzePek ::

Jest tud nameravan diode zamenjat v tipkovnici. Zakaj je treba pazit da so 3mm ?

Klemenn ::

kolk bi me približno to pršlo ker če je drago ne bom počel tega. pa bi s tem lahko uniču tipkovnico? oz comp ko priključim?:D

Matek ::

ker če ne ne bojo pasale not :)

Originalne so tudi 3mm in je najbolš iste not dat
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Klemenn ::

aha si glih odgovoru....... kaj pa tole z uničenjem:8)

LojzePek ::

V DVD in disketnik sem dal full večje diode, pa nisem opazil da bi blo kej narobe. Za eno prozorno led diodo sem dal okrog 300 SIT se mi zdi.

Klemenn ::

koliko jih pa rabm ?
ali bi lahko kej skuru ča bi kej narobe dal? kako se pa to napaja???? moraš kakšne kable dat????:\

Tomi ::

Kam sploh misliš dati diode?
Namesto starih ali kam drugam?
Ker če samo menjaš, ne moreš ničesar skuriti.
metrodusa.blogspot.com

Klemenn ::

ne vem nisem še nikoli delal...sem začetnik.ki bi se rad malo poigral s svojo staro tipkovnico....da bi malo lepše zgledala.in potem dal še v ta novo tiškovnico to.........kaj je možnost da zamenjam led diaode in prključim na com in mi potem comp uniči????:............ne mislim zamenjat.......ali kdo ve kje bi v nm to dubu?:\ bom mogoče tut kakšen članek naredu ne vem..........vas bom obveščal kak je šlo

Neo32 ::

Ma ne mores nc skurt. Ce jo bos dal narobe ne bo svetla, ce das prov bo svetla, big deal, jo pa spet obrnes. Luhko das tud vecje, ti bo pac mal vec toka tekel, sam ni panike. Edino kar luhko zajebes je to da k jih bos zaspajkal nove notr da potegnes spajko ce kaksen kontakt pa slucajno nardis kratek stik. Sam sej tulk storast pa ja nis no. Ce jih bos sam zamenal ni panike. Drgam mam isto tipkovnico k ti, in ti priporocam da das notr 3mm diode ker 5mm ne pasejo, razn ce jih bos pobrusu. Drgac je pa tipkovnca kar dost zajebana za odpret, tko da pazi da kej ne poloms, pa pazi se k jo sestavljas nazaj da vse das tko kukr je blo, ker men se je zgodil da mi je skoz ENTER delov:)
Neo32 (c)

LojzePek ::

Jebediah :

Kulk jih rabiš?
Kaj še nisi preštel, kulk reflektorjev maš v tipkovnici, halo? Če maš navadno so ponavadi tri (prva, druga in tretja), če maš pa za gluhe jih je pa 7.

Klemenn ::

sej pravm da bom ko jo odprem. aja ne bom te 9000a odpiral....bom eno ta staro čist navadno. kaj bi ta kratek stik lahk comp uniču?

Neo32 ::

Comp ne, vrjetn pa izhod za tipkovnico. Pa sej kr tko pa spet ne mores zaspajkat vse skup da bos naredu kratek stik, razen ce si kronicni alkoholik pa se ti roke full tresejo.:D
Neo32 (c)

Mate ::

Zamenjava ledic je dokaj simpl. Odpres tipkovnco in notr pac pricinis druge ledice. Pametno je prej pogledat, katere diode ti pasejo v tipkovnicno, ker meni so 5mm cist lepo notr pasale... pa kolk so velke se itak na oko vidi. Skurt pa ne mores nic, razen ce nardis kasen kratek stik. Ce samo ledico narobe obrnes ta ne sveti, drugega pa ni.

Klemenn ::

jaja sm kje jih dobit.....grem jutri v boj!!!

Taras_Bulba ::

Jaz sem slišal da se ledice dajo dobit v elektro trgovinah. Sam sem pa tud slišal od enga da se jih v cvetličarnah dobi. Zdej pa res ne vem več???:P

Neo32 ::

Ja pa v lekarni jih tud dobis, sam tiste nic ne svetjo, pa za u ritno odprtino so.:D:D:D
Neo32 (c)

Mate ::

v Ljubljani:
Delko, Conrad: BTC hala D, klet (pod emporiumom)
iC: Vodovodna (tam nekje za ljubljanskimi melkarnami)
pa se ena stacuna na roski je

Klemenn ::

ja v lj ampak kaj ko sem iz majhne vasice imenovane Novo mesto

Taras_Bulba ::

NOVO MESTO
POŠTA: 8000 NOVO MESTO
COMPUTRONIC D.O.O. PROJEKTIRANJE, PRODAJA ELEK. IN RAČ. SISTEMOV
FOERSTERJEVA ULICA 10
TELEFON: (07) 3324231
TELEFON: ISDN (07) 3376710
TELEFON: ISDN (07) 3376711


NOVO MESTO
POŠTA: 8000 NOVO MESTO
FARMEL D.O.O. ELEKTRONIKA, TRGOVINA, STORITVE
MARKLJEVA ULICA 3
TELEFON: ISDN (07) 3373940
TELEFON: ISDN (07) 3373941
TELEFON: ISDN (07) 3373943

tis2001

Klemenn ::

:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LEDice na 12V

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
302159 (1561) Pudding
»

Zamenjava Led diode v mišaku (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
644825 (3732) profii
»

Diode & Upori

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
282541 (2086) T0RN4D0
»

Zmodaj vse kar vidiš

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482118 (1212) krucymucy

Lučke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211470 (1087) teac

Več podobnih tem