» »

Kako v Perlu insertat text v file?

Kako v Perlu insertat text v file?

poweroff ::

Imam naslednji problem... rad bi naredil .pl skripto, ki odpre HTML file in na konec (pred /blockquote in /HTML vrine eno vrstico HTML ukazov...

Pa ne znam odpreti datoteke za dodajanje...

Varianta bib ila da bi na koncu imel en makrek, recimo tekst KONEC, in bi ga samo replacal z novo vrstico + KONEC... ampak mi neki ne gre in ne gre...;(

simon ::

Ce imas v datoteki samo eno vrstico za zamenjevati, ti sploh ni potrebno pisati skripte. V glavnem daj nek html komentar na zacetek vrstice npr
<!-- start -->
ki naj se nadaljuje s kodo. Kasneje samo zamenjas vrstico z startnim komentarjem in novo kodo. Kar v ukazni vrstici bi to zgledalo takole:
perl -pi -e 's/startni_komentar .*/startni_komentar moja koda/' *.html


perl ti bo tako zamenjal vrstico v vsaki .html datoteki v direktoriju.

poweroff ::

Aha, samo jaz bi rabil to naredit v .pl (oz. CGI) skripti. Kako pa naredim to?:|

simon ::

Uporabis isto foro kot prej (s///), s tem da v skripti odpres filet za branje (FILET,"$poti_in_ime_fileta")preberes vsebino v nek array @array=<FILET>;, zapres filet, v arrayu zamenjas kar pac imas za zamenjat, odpres datoteko za pisanje open(FILET,">$poti_in_ime_fileta") vanj zapises spremenjeni array print FILET @array in fajl zapres. Lahko pa uporabis zacasno datoteko in sproti beres iz originalne in pises v zacasno (sparas z ramom). Obstajajo tudi finte s -p in -i stikali, sicer pa ti priporocam da si preberes kako se dela s fileti v Perlovi kuharici - Perl Cookbook


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava slik pri zagonu računalnika in Windows-ev

Oddelek: Programska oprema
133566 (3311) Azrael
»

XML file vprašanje

Oddelek: Programiranje
91916 (1738) smarkic
»

PHP - Template

Oddelek: Programiranje
5913 (823) CWIZO
»

mp3 list

Oddelek: Programiranje
111846 (1573) edmund
»

.PL ne dela pa ne dela!

Oddelek: Programiranje
51265 (1168) JeDo

Več podobnih tem