» »

XML file vprašanje

XML file vprašanje

marS ::

Evo eno vprašanje glede XMLja (zadeve ne poznam prav dobro, nisem programer, bi pa želel sam kaj spacat - preko php-ja ali JS če je možno): mam en XML file, cca 10Mb, sestavljen iz takih zaporedij



teh kategorij in izdelkov je nekaj tisoč. Rad bi pa iz tega fileta imel le nekaj določenih kategorij in nekaj določenih izdelkov.
Najboljši bi bil kak spletni vmesnik skozi katerega bi zajemal samo tisto kar rabim. ker pa nisem programer :8) me zanima če je kako orodje (kake php, perl ali JS skripte - to nekak znam prilagajat) s katerim bi lahko kaj takega naredil. Nekaj sem iskal (ker pa ne razumem tega dovolj dobro) nisem našel nič uporabnega. seveda, čist možno pa je da to popolnoma presega moje možnosti.
Ali pozna kdo kako varianto?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

marS ::

hmmm..a ni odgovora?:(
...no more heroes...
https://ilbis.com/

64202 ::

Guglaj v smeri XPath - preprost jezik za opisovanje iskanja po xmlju. Gotovo obstaja kak preprost programcic, ki ti omogoca, da nalozis XML filet pa potem vneses xpath izraz.
I am NaN, I am a free man!

smarkic ::

Ja, XPath, oziroma XSLT. Če boš delal kar preko spletnega brskalnika, napišeš skripto in dobiš rezultat v obliki spletne strani. Primere dobiš npr. na W3Schools.
Za drugačne pretvorbe in poganjanje iz ukazne vrstice rabiš še XSLT procesor, npr. Xalan.

Druga varianta je pa uporaba kakšnega programa tipa XMLSpy, ki podatke v XML pretvori v tabelarično obliko.

rokpok ::

@smarkic: XSLT v tem konkretnem primeru ne pride v poštev. XSLT se uporablja za pretvarjanje XML dokumentov iz enege tipa v drugega.
Rad bi bil pingvin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokpok ()

Fizikalko ::

Hja, ali pa iz XML v HTML prezentacijo.

rokpok ::

HTML (oziroma bolj natančno XHTML) je eno izmed narečij XML-ja ;)
Rad bi bil pingvin.

smarkic ::

Važen je "T", torej transformacije v skoraj karkoli, od HTML, CSV, TXT in (preko FO) tudi PDF, RTF, postscript.. in seveda tudi v drugače postavljen XML.
Preprost zgled, precej podoben opisanemu primeru, sem odložil tukaj. Transformacija je lahko navedena že v XML datoteki, ali pa podatke in transformacijio povežemo s HTML "otokom".

marS ::

thanx za pomoč vsem, en korak sem že bližje:D...
Smarkic hvala za primer, sem ga snel in ga bom uporabil, edin kr me bega je, da se htm file ne vidi v Firefoxu???
...no more heroes...
https://ilbis.com/

smarkic ::

Res, tudi Opera ga ne pokaže. IE to podpira, mogoče še kateri drugi brkljalnik. Saj obstajajo še drugi načini prikaza transformacij, ki delujejo bolj neodvisno od brkljalnika. Lahko pa poskusiš tudi z ukaznim procesorjem, kot sem prej omenil, in iskane podatke direktno spraviš v novo datoteko, primerno tudi za uvoz v npr. Excel ali kakšen drug program.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spremenljivke v HTML

Oddelek: Izdelava spletišč
8871 (649) technolog
»

V katerem jeziku se lahko naredijo najzahtevnejše spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7011110 (8622) gamemen
»

[XML] xslt: sort

Oddelek: Programiranje
51458 (1237) house
»

Črpanje podatkov iz XML

Oddelek: Izdelava spletišč
81210 (1041) centio
»

uporabnost XML

Oddelek: Programiranje
191995 (1781) matic

Več podobnih tem