» »

problemček!

problemček!

Cemmac ::

Pozdravljeni!

Mam en problem in sicer pred enimi dvemi leti sem si kupu matiko ASUS A7V600 za katero sem sedaj kupil en rabljen procesor AMD Sempron 2600+, Socket A seveda...CPU ventilator je bil zraven in ni barton tipa ne vem ...stvar pa je v tem da se mi pregreva in mi npiše napako ob vsakem zagonu : Hardware monitor found an error...skratka znano - grem v BIOS kjer naletim na 65°C CPU in 42°C MB, seveda brez pojma zakaj???Nadaljujem v windows kjer mi ASUS Probe da nekoliko manjšo vrednost temperature CPU 53°C ter 39°C MB ,...no zanimivo je to da se CPU fan (vent.) vrti s samo okoli 1830 RPM v windowsih in v BIOSU - ta napaka se mi je začela pojavljati ko sem upgradal BIOS version iz tiste default ki je bila mislim da 1002 na 1008 (da mi je lahko sploh sprejel Semprona - sem moral prestaviti clock 166/33) zelo bom vesel odgovorov saj mi mašina dela precej počasneje kot bi morala in nekaj je narobe!
Hvala lepa za odgovore!

Law_Enforcer ::

Si že preveril kako zgleda notranjost računalnika? Če se ti je nabralo preveč prahu, zna biti v tem problem...

Cemmac ::

hmm stvar je nova....
morda sem pri nameščanju CPU-ja zmazal termalno pasto?koliko je sploh optimalno segrevanje semprona 2600+?

Turtle ::

Da nisi ob menjavi mal pokrušu jedro procesorja?

Lux ::

In potem bi se začel tako segrevati? :\

Poskusi downgradati bios na prejšno verzijo, da vidiš če imaš tudi s tistim probleme, morda je BIOS.
Če prav razumem imaš BOX hladilnik? Morda pa sploh nisi dobil ustrezni hladilnik za ta CPU in je za kakega drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lux ()

Cemmac ::

Downgradal sem ga iz 1008 na 1007 in je ista napaka! Manj kot 1007 ga ne morem ker mislim da ma sam od 1007 verzije naprej sempron podporo! hladilnik ni Box in je dokaj večji...ne vem kje bi lahko pogledal kateri FAN uporabljam?? saj na njem ni nič napisan ali pa da bi ga lohk mal pospešu obrate...ali je morda težava v napajalniku saj je samo 250 W.... bom pa poskusu še enkrat proces. dol vzet pa na novo pasto gor nanest ker ko sem procesor kupu mi je dal že pasto gor in poslal po pošti morda je blo kej narobe z njo!

damirez ::

Mam to plato 2 leti in 2 leti problemov, naroč si v mlacomu novo plato od asrocka z nforce čipovjem.
JEst sm kupu nevem kašn hladilnik in je temp še zmer visoka, skratkta plata zanič. Ta plata je ena slabših imo.

nonenone ::

kupi si asrock plato k7nf2-raid, to sem jaz zdej nabavil in je super, v mlacomu pa dobiš dober in tih ventilator thermaltake tr2-m3 se , z bakrenim podnožjem, zelo je tih 21 dBa, meni hladi bartona 2600+ na 28 stopinj, lahko bi ga komot navil na bartona 3200+, sem že probal, plošča je dobra za navijanje, ima tudi jumperje na plati- fsb in fid jumpers


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Bartona 3000+

Oddelek: Navijanje
402156 (1163) 69charger
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946047 (4246) Veron
»

sempron 3000+ oz 2800+ do kolk (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
653711 (3126) AndrewSmith
»

sempron 3000 in epox 8rda3+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
644075 (3499) mtosev
»

sempron socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
514088 (3353) Dr_M

Več podobnih tem