» »

razlika med študijema?

razlika med študijema?

koromandija ::

Bi prosila, če bi mi lahko odgovorili na par vprašanj :)

1. V čem se razlikuje služba diplomanta ''intermediarnega študija matematike in računalništva" ter služba diplomanta "informatike in računalništva" ?

Kater študij je težji?
Ali lahko diplomanta obeh smeri opravljata isto delo?

PS: O programiranju nimam pojma. Računalniki me na splošno zanimajo. Vem, da je to zelo perspektivna smer, zato bi jo med drugim tudi šla študirat.

2. Verjetno moraš bit za programiranje precej talentiran?
Problem je v tem, da ne vem, če bi bila v tem uspešna..

3. Če te igrice na računalniku niti najmanj ne zanimajo. Je to vseeno pravi študij zate?
Je kdo, ki ga prav tako ne zanimajo niti malce? :D .. pa da študira računalništvo? :)

Zadnje vprašanje niti ni nenavadno, ker so igrice v precejšnjem razmahu in se dosti denarja vrti okrog tega oz. je veliko podjetij usmerjenih v to :) In ker mene to ne zanima, tam verjetno ne vi delala :)

Hvala za vse morebitne odgovore. Moram se odločit za študij.. pa zbiram informacije :D

Lp

bluefish ::

res je, da se v razvoj iger vlaga precejšnje vsote denarja, vendar pa še zmeraj niso ključni del programskega tržišča. Tako je strah pred tem odveč. Vsekakor se lahko na faks vpišeš tudi če te igre ne zanimajo.

Matek ::

Na vprasanje o sluzbah ni pametnega odgovora - oba lahko opravljata isti poklic, tako teoreticno gledano bi morda tisti z ISRM imel malo vec teoreticnega matematicnega znanja in bi s tem morda bolj obvladal dolocena abstrakna podrocja pri programiranju, ampak v koncni fazi je precej odvisno tudi od cloveka. Zaenkrat bi rekel, da ce te bolj zanima matematika, gres na ISRM, ce pa racunalnistvo, pa na RI. V koncni fazi bo najvec odvisno od tebe - studij ti nicesar ne podari.

Tudi o tezavnosti ne bi, vecina ljudi bi sicer rekla, da je ISRM tezji, ker se dandanes vse ocenjuje po kriteriju OMG MATEMATIKA SUX, objektivnega komentarja o tezavnostih faksov pa ni mogoce podati. A je medicina tezja od anglistike? Kaj pa od fizike?

Kar se tice programiranja - ne se sekirat. Sicer kako predznanje ne skodi, ampak vecina ljudi se vedno pride na faks brez kakrsnegakoli predznanja in sistem je tak, da se zacne ucenje iz popolne nule, tako da ce se bos hotela uciti, se bos lahko. Sam nisem nikoli programiral, pa se mi prvi izpit iz programiranja ni zdel zahteven in sem ga tudi naredil, ce ti to kaj pomaga. Glede talenta je malo tezko komentirati, ce ne poskusis, ne mores vedeti :D .

Glede igric pa seveda ni problema. Sicer te bodo sosolci postrani gledali :P , nikakor pa ni zanimanje zanje pogoj.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

MarkV ::

1. V čem se razlikuje služba diplomanta ''intermediarnega študija matematike in računalništva" ter služba diplomanta "informatike in računalništva" ?

Služba je enaka pri obeh. In enaka kot pri visokošolsko izobraženem informatiku. Ali celo tistem s srednjo šolo. Potrebe v računalništvu so tako velike, da izobrazbe skoraj ne gledajo. Tako je zdaj, je pa vprašanje, kaj bo čez nekaj let. Z računalništvom se lahko ukvarjaš tudi če nrdiš "krneki-faks"™, narediš kak certifikat (cisco/ms/redhat...) in boš NA ISTEM kot tisti, ki so se 5 let (ali več) jebali z "OMFG MATEMATIKO":)) Če nimaš nekih akademskih ambicij, dobro premisli, preden izbereš faks. Se da priti skoz tudi z manj truda:))

MarkV ::

Aja, pa ne izbiraj študija ker je "IN" ali ker je "perspektiven", itd. Izberi stvar, ki te res veseli, pa boš uspešna. Če te veseli matematika, potem IŠRM, če te bolj veseli računalništvo pa FRI. Se pa vsekakor prej poznanimaj, kaj to računalništvo sploh je, poglej predmetnik na faksu, itd...

koromandija ::

Sm je pa tudi res, da za smer "matematika in računalništvo" ne razpisujejo štipendij, medtem, ko jih za " informatiko in računalništvo" kar precej... pa čeprav lahko potem opravljaš isto delo. Kaj je point?

Na informativnem na fakulteti za računalništvo in informatiko so rekli, da lahko na njihovi strani najdeš vprašalnik ..iz katerega lahko ugotoviš, če bi te programiranje zanimalo. Jst sm iskala, pa ga nisem našla.. Če bi kdo vedel, kje se nahaja, bi bila zelo vesela, če bi mi prilimal link :D

Lp

MarkV ::

Vprašalnik ti ne bo nič povedal.
Naloži si kak programski jezik (Javo npr - ker jo učijo na faksu) in se loti programirati. Pa boš ugotovila, če te zanima ali ne. Razni vprašalniki so BS.>:D
Če se rabiš odločit do jutri, se kar loti. Nekje v 2 urcah in po napisanih 5 programih, boš že imela idejo, kaj je programiranje, in če te zanima.
Začni tukaj. (če te zanima Java)
Ali pa tukaj. (Pascal - zelo priporočam, mogoče boš še hitreje ugotovila, kaj je programiranje, saj je pascal dosti bolj enostaven.)

Kaj je point?

Nevem. Vprašaj delodajalce. Najbrž še niso ugotovili, da IŠRM študij sploh obstaja. Je pa res, da je profil "informatik" najbolj iskan (od vseh 3 smeri na fri)... In hkrati tudi najmanj cenjen v računalniških krogih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkV ()

Trinitron ::

Jaz sem v prvem letniku FRI. Veliko predavanj pri matemazičnih predmetih si z IŠRM-jem delimo. Majo pa oni (malo) težje kolokvije in izpite. Po drugi strani majo pa tudi manj programiranja. Če mene prašaš je oboje, če ne že isto pa vsaj skoraj isto. Je pa računalničarjev več, zato je računalniški lobij močnejši (veliko zapiskov na internetu...)

koromandija ::

Kaj pa pedagoška smer računalništvo-matematika .. Je veliko lažja?

Ok.. vem, da zdj že najedam :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466341191 (3383) nejc_nejc
»

Finančna Matematika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5011909 (9146) neverlucky
»

IŠRM/FRI nasvet

Oddelek: Šola
93673 (3305) AndyS
»

FRI, FR ali FMF?

Oddelek: Šola
133238 (2909) Mavrik
»

FKKT LJ ali FMF (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6418686 (16154) foxigirl

Več podobnih tem