» »

Kateri Hladilnik na AMD Athlon 2700+/socket A/Gigabyte GA-7VAX???

Kateri Hladilnik na AMD Athlon 2700+/socket A/Gigabyte GA-7VAX???

Gromovnik ::

Pozdravljeni.
Zanima me kateri hladilnik bi kupil da bi čim zmanjšal temp. CPU.

Ker najprej sem kupil Spire 5F271B1L3 FalconRock II,

http://www.spirecoolers.com/fcc.asp?Pro...

ki mi je "grel" amd athlon 2700+ na 65-74°C
Najprej sem mislil da je kaj narobe, ko pa sem izključil vse druge razloge za gretje, sem se odločil zamenjati hladilnikl.
Zalmanov 7000 in 7700 sta kao nekompatibilna za mojo matično ploščo, sta res velika za v gigabyte ga-7vax,
zato sem zadevo začasno rešil z hladilnikom z Akase AK-827RD, ki ima tudi aluminijasta rebra z bakrenim jedrom,

http://www.supercena.com/I-HLADILNIK_AK...

,ki mi je temperaturo CPU zmanjšal iz 74°C na okoli 50°C

A je to zadovoljiva temperatura? Ob igrah 54°C?:\

Ali obstaja kakšen večji bakren hladilnik, ki paše na mojo ploščo ali pašejo le ti mali standardni 80mm škatlasti.?
Hvala vsem za pomoč.
Lep pozdrav

P.S. kam lahko priklopim dodatni ventilator če sem izrabil vse 3 priključke? Kakšen razdelilec? na disketnik??:)

dejansan ::

če imaš sedaj temp. okrog 50°C je to čisto ok

dodatni ventilator lahko priklopiš tudi na molex, se pravi na napajalnik, sam imam zalmanov razdelilec, na katerega lahko priklopiš do 4 ventilatorje
dejansan

dolenc ::

Čeprav bi že ta kuler moral zadostovati, mogoče je poven praha, pa pasta ni bla že dolgo zamenana al maš pa slab stik.

Če pa menaš, pa priporočam Zalmana 7000.

Gromovnik ::

Oba hladilnika sta nova, kupljena v razmiku 1 tedna, nista prašna, termalna pasta je ok, stik tudi ok.
Verjetno je kriv aluminij, saj je spire hladilnik srokaj vroč, akasin pa ima bakreno jedro z luknjami in je rezultat boljši, zalman 7000 pa ne paše na matično, vse to sem že omenil, HVALA.

od procesorja do napajalnika je 3 cm zato mi verjetno večji zalmanovi ne pašejo.
LP

dejansan ::

za priklop dodatnega venta sem imel v mislih pa tole
dejansan

dolenc ::

Čeprov jst sem imel(no še leži doma) zalmana 6000 pa vent na obratih, da je neslišen, pa sem imel Athlon XPja na 2.2ghz brez problema, lovd ni prešel 60 stopinj, imel sem tud podoben kuler kot ti (titan) sam takrat je bil pa Duron v igri:).

Potem pa moj glas za TT Volcano 12 ali Silent boost, al pa kaki termalright.

Heavy ::

Jaz sem imel na 2500+ nameščen thermalright SL-97a in ti povem da sem ga navil do 2475mhz z voltažo okoli 1,8V pa je imel procesor okoli 55*C v polni obremenitvi. Na nenavitemu pa je delovl z 37*C:D

nonenone ::

pri mlacomu v LJ dobiš hladilnik thermaltake za socket A (jaz sem tudi nabavil in montiral) model tr2-m3 se, ki je popolnoma tih in hladi super, temp mojega bartona 2600+ je od 28-30 stopinj, včasih 31. Imam ga montiranega tudi na athlonu 1400 (ki je znan po pregrevanju), tep je drastično padla na 30-31 stopinj, kar je pomembno poudarjam še enkrat je popolnoma tih in še poceni (cca 5 EUR), lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417984 (15107) Wofk
»

Navijanje procesorja 2500+ bartona

Oddelek: Navijanje
422257 (1472) overheat
»

zalman 7000 al/cu ali Thermaltake Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
151505 (1350) dxx
»

TT Silent Tower ali Zalman CNP6000-Cu (cilj je tišina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241903 (1362) js
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402114 (1431) G@MER

Več podobnih tem