» »

"Ozivitev" zelo starega racunalnika

"Ozivitev" zelo starega racunalnika

simplem ::

Rad bi usposobil en zelo star racunalnik (ne zame)...procesor ne vem kateri je (pod nadzorna plosca>sistem je pisalo samo pentium), RAMa je 16MB, HDD sta dva vsak okrog 1GB. Trenutno so gor nalozeni Win95. Torej bodoca uporabnica tega racunalnika zeli - brskanje po internetu, MSN messenger in Word. Prosil bi pa za nasvet kako to stvar cimbolje izpeljati - ce je seveda sploh se mozno :P. OS - Win95 ali bi Win98SE se bilo kul? Ali celo WinMe? Bi bilo bolje razmisljati o Linux-u? MSN - ta messenger ali mogoce kaksna alternativa? Hvala za vse predloge...

mtosev ::

Me rabi saj 32mb rama. Drugace bo to bolj zvoh z 16mb rama. :\ :\ :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

KandazaR ::

Vprašaj pri kaki firmi ko jih ven mečejo. Boš dobil velik boljšega. Tega pa na kosovne.

#000000 ::

Tole je bolj tko tko, rajš tole škatlo ponuci za kak router ali pa ga prodaj na bolhi, za ene 20€ dodaj še 30 in kupi nekaj kar ima vsaj 128 rama in vsaj 20 GB disk ter grafo in zvok na plati, če daš še 10 € dobiš še 128 rama, znači ukupno 256 kar je za srfat in msn ter kak office gonit gor majka. LP

Shifty ::

Ze pred enim letom sem v neki firmi kupoval racunalnike z celeronom 600, 128ram in 20gb disk po 5k (sedanjih 20€). Tako da se malo pozanimaj in bos hitro nasel kaj primernega;)
AMD X3 720 Black@3200
Sapphire 790GX

#000000 ::

A majo še ?? :D Ja tko na hitrco sem preletu bolho in vidm da so cca 50€ +-10€

Shifty ::

Ne kr sm jih jst 10 uzeu:D Enga sm obdrzu za server ostalo je pa takoj slo naprej. Najbol da uprasas v kaksnih fermah kjer kaksn frend dela, ker te kompi so vecinoma za interno prodajo. Vsaj tuki je blo tko, racunalnicar mi je reku da ce ne uzamem bodo sli v smeti, kr se mi pa zdi zlo skoda za take kiste, ki so se zelo uporabne;)
AMD X3 720 Black@3200
Sapphire 790GX

___ ::

rablenga dobiš za 50 eur..tko da se zneb tele škatle pa kup kj drugega...da ji bo net vsaj normalno delal..pa bo lahko kdaj pa kdaj glasbo poslušala na njem. to kar si ti opisal ni niti za glasbo dovolj. kupi ji kakšen celeron 900 mhz z 20 gb spomina pa recimo 512 ram...ali pa vsaj 256.verjemi...bol bo zadovoljna s tem.tvojega pa prodaj za 20 eur..če ga bo kdo hotel

___ ::

možno seveda je to izpeljat na temu kompu k ga imaš ti...ampak kaj bo imela od tega....to je pa druga zgodba. na windows 95 niti nevem če msn sploh deluje??? kakšen možnejši os pa mislm da bi precej obremenil komp in bi bilo delo na njem praktično nemogoče...kar se tiče rama...

Komponenta Zahteva
Računalnik in procesor Multimedia PC Pentium 233 MHz (priporočamo 500 MHz)
Operacijski sistem Microsoft® Windows® XP
Pomnilnik Vsaj 128 MB RAM-a (priporočamo 256 MB)
Trdi disk Do 50 MB trdega diska za namestitev in dodatnih 15 MB za zagon programa
Zaslon Zaslon z ločljivostjo najmanj 800 x 600
Brskalnik V računalniku morate imeti nameščen Microsoft Internet Explorer različice 6 SP1 ali novejšo različico, vendar ni treba, da je ta brskalnik privzeti.
Internetna povezava Internetno delovanje zahteva povezavo na klic ali širokopasovni dostop do interneta (kupiti ga morate posebej). Veljajo lahko krajevne ali medkrajevne tarife.

tle maš napisan minimalne zahteve za windows live messenger...
tako da resno ti priporočan da prodaš tvoj komp za 20 eur pa najdš kakšnega celerona 900 mhz.....20 gb disk...256 mb ram in bodoča uporabnica bo lahko brez problema uporablaja msn in poslušala glasbo tudi na windows xp....(vem zato ker sem tak računalnik sestavil mami od prijatelja....naložu sm ji windows xp sp2 in ji deluje brez problema).
če dodatne informacije mi pa pošlji zasebno sporočilo an:) da ti pomagam kupit drugega


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738252 (5054) floyd1
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493120 (1880) Azrael
»

Rač. za 50 eur.

Oddelek: Kaj kupiti
322289 (1169) krneki0001
»

Koliko minimalno ram-a za Windows XP?

Oddelek: Operacijski sistemi
454712 (3808) Jan987
»

Anketa za vse Slo-tech-ovce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
565736 (4877) Tiger

Več podobnih tem